Медична рада лікарів облкардіодиспансеру – реформаторам: краще добудуйте корпус кардіовідділення

Медична рада лікарів Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру, обговоривши рішення членів колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, виклала своє бачення подальшого розвитку цього закладу.

Це рішення, яке знаходиться у розпорядженні “Незалежного громадського порталу”, було прийняте 10 серпня.

Так, Медична рада виступає проти реорганізації закладу у будь-якому вигляді, тобто Хмельницький обласний кардіологічний диспансер повинен зберегти статус юридичної особи (зареєстрований в установленому законодавством порядку, зі своїм свідоцтвом про державну реєстрацію та організаційно-правовою формою відповідно до наказу МОЗ України від 28.10.02 №385 “Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я” та наказу МОЗ України від 23.02.2000 №33 “Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я”.).

Фото НГП

Фото НГП

“Звертаємо також увагу керівництва Хмельницької обласної державної адміністрації та обласної ради, депутатів обласної ради, керівництва департаменту охорони здоров’ я на порушення вимоги статті 49 Конституції України. Оскільки норми Конституції України є нормами прямої дії, а закон має вищу юридичну силу, ніж постанови Кабінету Міністрів України та рішення колегій департаментів, прийняття рішення обласною радою є порушенням норм законодавства. Також дана реорганізація порушує окремі пункти Статуту кардіологічного диспансеру, колективного договору та Положення про обласний кардіологічний диспансер. Якщо і передбачати «реорганізацію», то вона має полягати виключно у покращенні матеріальної бази, вдосконаленні та придбанні медичної апаратури”, – говориться у відозві Медради обласного кардіодиспансеру.

Медперсонал диспансеру також виступає за прогрес у кардіологічній допомозі.

“Розташований у даному приміщенні з 1993 року, пройшовши шлях від 75 ліжок ліксанупру до 100, а потім 110 ліжок стаціонару кардіодиспансер вичерпав можливості розширення на існуючій базі. Тому вносимо пропозицію добудови корпусу нового кардіохірургічного відділення у дворі кардіологічного диспансеру, для чого є всі умови”, – йдеться у рішенні.

Окремо Медична рада лікарів кардіологічного диспансеру звернулася до громади області та міста, організацій пацієнтів, громадських організацій та всіх небайдужих підтримати колектив кардіологічного диспансеру.

Як писав НГП, департамент охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації анонсував реорганізацію обласного кардіодиспансеру. Зокрема, на базі цього закладу планується створити обласний центр кардіології та кардіохірургії.

Натомість Асоціація кардіологів України висловила занепокоєння з приводу необґрунтованої реорганізації  Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру.

Довідка НГП. Хмельницький обласний кардіологічний диспансер надає єдиним комплексом послуги стаціонарного та амбулаторного лікування і діагностики кардіологічним хворим всієї області, чим на 90-95% задовільняє потреби мешканців області у кардіологічній допомозі.

Loading...
Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.