Нова Ушиця проти запропонованої оптимізації транспортної мережі

У Новоушицькій РДА за участі представників громадських організацій, сільських голів, депутатів районної ради, перевізників відбулись громадські слухання щодо оптимізації маршрутної мережі пасажирських перевезень.

Нині тут працює 40 автобусних маршрутів (16 приміських та 24 міжміських, з яких 5 міжобласних), відправлення яких здійснюється із смт. Нова Ушиця та населених пунктів району. Маршрути, які формуються на території району, обслуговують 11 приватних перевізників, приватні підприємства «Авто-Експерт», «Яртранс» та ТОВ «ТурАвтоПлюс».

Також через населені пункти району та райцентр проходять 16 міжміських маршрутів, які формуються за межами Новоушицького району, з яких 8 міжобласних.
Присутні обговорили електронний варіант проекту оптимізації маршрутної мережі пасажирських перевезень Новоушицького району, розроблений управлінням інфраструктури та туризму ОДА, надісланий до райдержадміністрації.

На сьогодні автобусне сполучення організовано з врахуванням своєрідності рельєфу та географічних особливостей населених пунктів району. Адже площа району з півночі на південь поділена на смужки каньйонами річок – приток Дністра. Це унеможливлює пряме сполучення між населеними пунктами, розташованими на півдні району. Сполучення можливе виключно через райцентр.

Більшість перевізників, а також ряд сільських голів, представників громадських організацій та депутатів районної ради виступили проти запропонованої оптимізації. Вони зійшлися на тому, що даний проект не може бути схвалений, адже ані пасажири, ані місцеві перевізники не матимуть суттєвих вигод у разі його реалізації.

За твердженням перевізників, рентабельність є лише при обслуговуванні пасажирів на маршрутах, що виходять за межі району. Тож оптимізація, а по-суті – ліквідація маршрутів, що з’єднують села району з обласним центром, призведе до руйнування приміської мережі, оскільки обслуговування приміських маршрутів не є прибутковим.

Присутні також звернули уваги на те, що не у виграші опиняться і пасажири, адже вони  тоді будуть змушені робити декілька пересадок при поїздці до м. Хмельницького та матимуть проблеми при передачі посилок маршрутними автобусами.

У результаті обговорення присутні схвалили резолюцію, у якій звертаються до обласної державної адміністрації не переглядати існуючу мережу автобусних маршрутів з позиції зменшення їхньої кількості, повідомляє сайт РДА. Натомість запропонували органам влади розглянути питання відкриття маршрутів, які б з’єднали більшість населених пунктів району безпосередньо з обласним центром.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.