За 5 місяців рівень інфляції на Хмельниччині досяг 42%

За січень-травень 2015 року інфляція на Хмельниччині становила 41,9% порівняно з початком року.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

На споживчому ринку області в травні цього року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 1,1%. Найбільше подорожчали овочі та яйця (на 14,7% та 8,8% відповідно). На 2,7-0,9% зросли ціни на соняшникову олію, майонез, маргарин, свинину, рибу та продукти з риби, сири, м’ясо птиці, безалкогольні напої.

Водночас на 13,8-5,1% подешевшали цукор, крупи манні, борошно пшеничне, крупи гречані, на 3,8-0,2% – молоко, пшоно, рис, крупи перлові, ячні, сметана, макаронні вироби, яловичина, масло, сало.

На 2,4% збільшилися ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби, у т.ч. на алкогольні напої – на 3,7%, тютюнові вироби – на 1,6%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,7% відбулося за рахунок підвищення тарифів на гарячу воду (на 63,1%), водопостачання (на 9,6%), каналізацію (на 4,4%).

Тривало уповільнення темпів росту цін на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла (100,6% проти 101,9% та 114,6% у квітні та березні п.р.), що зумовлено здешевленням побутової техніки, меблів та предметів обстановки – на 1,2%, покриттів для підлоги – на 6,4%.

У сфері охорони здоров’я ціни знизилися на 1,3%, а саме: на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання – на 2%.

Через здешевлення автомобілів (на 5,8%) та вартості послуг залізничного пасажирського транспорту (на 0,7%) зниження цін на транспорт у цілому становило 0,6%.

Водночас подорожчали паливо та мастила, послуги автодорожнього пасажирського транспорту – на 0,6% та 1%, відповідно.

У сфері зв’язку ціни знизилися на 0,1%, зокрема, телефонне й телефаксове обладнання подешевшало – на 4,8%, навпаки, дорожчими стали поштові послуги – на 20%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. У кожного із Хмельничан від здешевілої Новорічної гривні залишилось 52копійки.. Вітаю, панове: свобода, деолігархизація, децентралізація, декомунізація, гідність -в дії. “Україна-це Єропа. “Верным путем идете, товарищи”, сказав би відомий персонаж. Так тримати.

  2. У кожного із Хмельничан від здешевілої Новорічної гривні залишилось 58 копійок.. Вітаю, панове: свобода, деолігархизація, децентралізація, декомунізація, гідність -в дії. “Україна-це Європа”. “Верным путем идете, товарищи”, сказав би відомий персонаж. Так тримати.

  3. Сказано “Жити – по новому”, то які претензії? Як казав один циган – тільки навчив свого коня їсти раз в тиждень, він візьми і здох.

  4. Турчинов – сектант, порошенко – хозар та син злодія Олексія Порошенко, яценюк – уніат, ляшко, аваков – садомити. Сьогоднішня влада це зброд злодіїв та вбивць. Ще гірші за своїх “попередніків”. Про яккий добробут та мир може бути мова. Анцихристи зробили свою чорну справу. Вони створили життя по новому, по “заповідям анцихриста”.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.