Міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич вважає, що добровільне об’єднання територіальних громад закінчиться силовим методом.
Таку думку він висловив у коментарі “Незалежному громадському порталу”.
“Європейська практика доказує, що в кінці кінців, силовим адміністративним методом приймаються реформи. Цим шляхом пройшли 96 країн Європи. Це ж саме має бути і в нас”, – зазначив мер.
За словами Сімашкевича, добровільне об’єднання гальмується на рівні не стільки сільських голів, скільки самими ж сільськими і селищними депутатами. Це пов’язано з тим, що діючим депутатам буде складніше потрапити до складу новоствореної ради об’єднаної тергромади.
Разом з тим, міський голова наголосив на демократичності закону про об’єднання територіальних громад.
“Протягом двох місяців в Україні та області йде обговорення, як доцільніше реформувати адміністратично-територіальний устрій. Такого ще не було”, – додав Сімашкевич.
Нагадаємо, що на сесії облради 28 травня голова Хмельницької ОДА Михайло Загородний пояснив, у чому має полягати добровільне об’єднання.
“Добровільність об’єднання – це пропозиція руки і серця. Але коли у відповідь дали гарбуза – всьо, вичерпані питання. Якщо місто пропонує селам об’єднатися, а їхні громади не приймуть, значить не приймуть”, – зазначив він.
Як писав НГП, 28 травня депутати схвали проект Перспективного плану формування територій громад Хмельницької області.
Згідно з цим документом, на території Хмельницької області планується утворення 54 спроможних об’єднаних територіальних громад, у тому числі – 13 міських, які об’єднують території міст та прилеглих до міст сільських рад, та 41 селищних та сільських об’єднаних громад.
Схожі матеріали:
- Відновлення України: що, як і задля чого мають зробити центральна та муніципальна влада
- Асоціація міст виступила проти низки законопроєктів про забудову
- Мери Хмельниччини закликають центральну владу не тиснути на місцеве самоврядування
- Конструктивний діалог чи фікція?
- Міські голови проти! Мери Хмельниччини звертаються до керівництва держави з вимогою не знищувати децентралізацію.