Проектна документація для реконструкції “Межибіжа” обійдеться в 2 млн. грн.

Лише для того, щоб виготовити проектно-кошторисну документацію для реконструкції стіни фортеці “Межибіж” необхідно 2 млн. грн. Загальна ж вартість робіт оцінюється у 8 млн. 130 тис. грн.

Про це на засіданні колегії облдержадміністрації повідомила заступник начальника управління культури, національностей та релігій Валентина Граділь.

За її словами, фортецю “Меджибіж” нещодавно відвідала делегація з міністерства культури. Чиновники виявили зацікавленість пам’яткою Хмельниччини. І в разі, якщо буде виготовлена проектно-кошторисна документація, можна сподіватись на фінансову допомогу Кабміну.

10928555_792539040801697_866250340_n1_resized11

У відповідь на таку доповідь голова Хмельницької ОДА Михайло Загородній вирішив запропонувати облраді виділити необхідну суму з бюджету області.

Нагадаємо, що в поточному році зі скарбниці області на реконструкцію стіни фортеці “Межибіж” кошти виділялись вже двічі: у січні 380 тис. грн – на розробку проектно-кошторисної документації; у квітні 318 тис. грн – на протиаварійні роботи.

Як писав НГП, 23 грудня 2014 року впала вся бічна стіна палацу – пам’ятки архітектури XVI століття. В гостро-аварійному стані перебуває частина (5-7 метрів) передньої стіни палацу, яка також може впасти з дня на день.

Межибізька фортеця внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України (№ 764 О) як пам’ятка фортифікаційної архітектури XVI ст., виконана у стилі Ренесанс. З 2001 року пам’ятка має статус державного заповідника.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. Граділь? Хто це? Це новий керівник управління культури?
  То що Трунову зняли?

  • Трунова домовилася з Загородним і працює

   • ПАНІ ТРУНОВА … КУДИ ПОДІЛАСЯ ОРУЖЕЙНА КІМНАТА З МЕДЖИБІЗЬКОЇ ФОРТЕЦІ….ЇЇ ДАВНО ВКРАЛИ ….. НАПЕВНО З КИМОСЬ ВПЛИВОВИМ ПОДІЛИЛИСЯ …..АДЖЕ ДО ЦИХ ПІР НЕ ЗНАЙШЛИ….РОЗБЕРІТЬСЯ ЯКЩО ДОМОВИЛИСЯ І “ПРАЦЮЄТЕ”…..

 2. Спитайте у Ільїнської Олени Василівни,вона все розграбували. Так нахапалася,що аж квартиру у Києві купила для дочки.На неї був кримінал.А хто така ця,що виступала?Ще та хвойда

 3. Спросите у Погорельца,он точно знает,бо уже не знает какую машину купить,уже выбирает джипы по цвету.

 4. Ильинская еще все иконы взяла себе.Вот она поработала,так поработала,ее все с ужасом вспоминают,все ей мало было,вся область на нее работала.А потом дальше ушла красть в центр культуры,она везде и ее черное нутро.Такая же дочка,впихнули тоже в центр,только не знаю кем она там работает,может уборщица. Надо уточнить.

 5. А чего заморачиваться,доступ к публичной информации и письмо к Погорельцу,он все напишет,функции у департамента культуры немного не те,вот на местах директора крутят и верят как хотят.

 6. Не пишіть дурниць.Грушевського,87,вам нададуть відповіді на всі питання.Двері начальника і заступника завжди відкриті.Це єдине управління без черг і проблем!

  • так, що до них хтось ходить? Для чого? Що можна симфонічний оркестр в оренду взяти чи акторів театру Старицького замість клоунів?
   Так, легше домовитися з директорами цих закладів. Взагалі, не розумію, для чого ходити в цей департамент? Він потрібен взагалі?

 7. Анонимный ты форменной придурок,тогда не нужны департамент здоровья,потому что есть больницы,департамент образования, потому что школы с директорами.Ознакомтесь со структурой для начала.Вы анонимный тоже никому не нужны,вы анонимный.

 8. Правда тут тільки про ільїнську,хитра,підступно, до грошей ой яка,все замена за рахунок роботи в культурі.Їй рівних в хабарництво немає,ну хіба що Черкаський. Він може потягаться з цією тот кою. Люструвати і на вила цю бабу хабарництво. Перевірити чи працю дочка в тому центрі.

 9. Ніхто нікого не ображає.У нас демократія і свобода слова.Управління культури потужне,креативні і незаангажоване,як інші.Багато людей приходять,роботи повно,культура процвітає навіть в надзвичайно складні часи для України.Займаються волонтерством,молодці

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.