На сьогоднішньому засіданні колегії облдержадміністрації та обласної робочої групи з підготовки проекту перспективного плану формування територій громад області бурхливо обговорювали вже наявні напрацювання.
Міський голова Славути Василь Сидор наголосив, що територіальні об’єднання не мають права вибірково приймати села до себе. На його думку все має бути в межах закону.
“До нас звернулася громада села Хоровиця. Це село, де раніше були військові бази, ракети стояли, воно знаходиться в лісі, там єдина дорога і діти ходять до школи в інше село. Ми маємо розуміти, що територіальні центри районних значень не мають права відмовити населеним пунктам, які знаходяться в радіусі дії. Хоча інші говорять: це село візьмем, а це ні, це прибуткове, а це збиткове”, – зазначив мер Славути.
Сільський голова Лісових Гринівців не хоче об’єднуватись із Хмельницьким. на його думку доцільніше створити об’єднання з сімома іншими селами з центром в Стуфчинцях, хоча зараз там і немає належних умов для цього.
“Центр нашої територіальної громади планується в Стуфчинцях. Але це не можливо зробити. По-перше, там немає адміністративних будівель, де має розміщатись адмінперсонал. Лісогринівецька сільська рада не проти того, що центр буде в Стуфчинцях. Також має бути лікарня або швидка допомога, приймальня громадян”, – розмірковував сільський голова Лісових Гринівців Василь Лежанський.
Очільник ОДА Михайло Загородний попросив Лісогринівецьку сільську раду розглянути можливіть об’єднання з Хмельницьким і підкреслив, що, на його особисту думку, так було б краще.
“Адже краще звучить “заступник міського голови з Лісових Гринівців”, – пожартував голова ОДА.
На це голова Лісогринівецької сілької ради заперечив, що люди села вважають зараз не на часі об’єднання з містом.
Маківський сільський голова Дунаєвецького району Анатолій Кушнір заявив, що тішиться сусідством з Кам’янцем-Подільським.
“Ми в зоні впливу прекрасного майбутнього рекреаційно-туристичного центру. Тому не можемо вийти за межі цього впливу. Зараз питання не стоїть,про приєднання, але спільна діяльність у якості рекреаційної зони можлива”, – наголосив він.
Схожі матеріали:
- Відновлення України: що, як і задля чого мають зробити центральна та муніципальна влада
- Асоціація міст виступила проти низки законопроєктів про забудову
- Мери Хмельниччини закликають центральну владу не тиснути на місцеве самоврядування
- Конструктивний діалог чи фікція?
- Міські голови проти! Мери Хмельниччини звертаються до керівництва держави з вимогою не знищувати децентралізацію.