Справа Червонюка: захист обвинуваченого знову “грається” з суддівством

Сьогодні Апеляційний суд Хмельницької області знову приступив до розгляду справи сина депутата обласної ради і рівненського бізнесмена Дмитра Червонюка, який смертельно травмував пішохода у серпні 2013 року. Це пов’язано з тим, що Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ 3 березня цього року повернув справу Червонюка на повторний розгляд в апеляційну інстанцію.

Цього разу за справу взялася колегія суддів в оновленому складі під головуванням заступника голови суду Віктора Шершуна. Після відкриття засідання головуючий зачитав дві заяви від обвинуваченої сторони. Відсутні адковати Кащенко і Бекалюк клопотали Феміду про перенесення розгляду справи. Зокрема, Кащенко не з’явився на суд через сімейні обставини, а Бекалюк наразі перебуває у відпустці.

Фото НГП

Фото НГП

Також на засідання не прийшов третій захисник Червонюка, рівненський адвокат Павло Луцюк.

“Я сьогодні вночі повернувся (за інформацією НГП, Червонюк перебував за межами України)… Я казав їм (адвокатам – НГП), щоб вони прийшли на засідання, але вони не з’явилися. А Вас прошу перенести розгляд на завтра, і я намагатимуся вплинути на адковатів, аби ті з’явилися на суд”, – ратував Дмитро Червонюк.

Позиція прокуратури і потерпілих була одноголосною – не переносити справу і розглядати її без захисників обвинуваченого.

Нагадаємо, що захисники Червонюка вже вдавалися до таких “прогулів” на початковій стадії розгляду справи в  Апеляційному суді Хмельницької області. 24 квітня 2014 року пропустили засідання адвокати Луцюк і Бекалюк і розгляд перенесли.

“Якщо ми сьогодні приступимо до розгляду справи, то це означатиме стовідсоткове її скасування, оскільки немає захисників обвинуваченої сторони, як того вимагають процесуальні вимоги. То що підемо на скасування? Нам ще мало цих скасувань?” – запитав головуючий Шершун.

У результаті справу Червонюка перенесли на 10 червня. Тоді ж і планується заслухати думку сторін щодо ведення процесу у частині, яких свідків викликати до суду, які експертизи переглядати тощо.

“Дуже прошу сторін подумати, що краще синиця в руках, аніж журавель у небі. І врахувати те, що по цій категорії справи велику вагу мають думка потерпілих”, – наголосив Шершун.

Нагадаємо, що 2 вересня 2014 року колегія суддів Апеляційного суду Хмельницької області визнала винним Дмитра Червонюка у скоєнні летального ДТП і присудила 5 років в’язниці з позбавлення правом керувати автомобіль на три роки.

Разом з тим, Феміда застосувала закон про амністію на підставі присудження третьої групи інвалідності обвинуваченому Червонюку та утримання малолітньої доньки.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.