Легкоатлетичний чемпіонат у Кам’янці: спортивні здобутки та організаційні втрати

В Кам’янці-Подільському на стадіонах ім. Г.А. Тонкочеєва та національного університету проведено чемпіонат області з легкої атлетики, під час якого визначились переможці і призери серед дорослих, юнаків (1998 р. н. та молодших)  і ветеранів.

На змагання цьогоріч прибуло лише 7 команд, що представляли 3 міста і 4 райони. Це вдвічі менше аніж було взимку на чемпіонаті області у приміщенні, який приймав Хмельницький. Не побачили на вказаних аренах міста над Смотричем жодного спортсмена з північного регіону області. І це не дивно. Адже нині значно зросли транспортні витрати і привезти команди до Кам’янця-Подільського двічі на місяць (на травень заплановано обласні змагання серед школярів) стало  фінансово не підсилу для більшості легкоатлетів. Значно зручніше їм змагатись у Хмельницькому, який розташований у центрі області, проте тут вже 23-роки відсутнє легкоатлетичне ядро з біговими доріжками і секторами.

Та все ж варто відмітити тих, хто нині перебуває серед лідерів в області і здатен гідно представляти наш край на всеукраїнських аренах.

Серед переможців виділялися Валентина Загоруйко (в. к. жінки) та Костянтин Райтаровський (в. к. юнаки), котрі стабільно метали диск в районі позначки 50 метрів. Прогресує і штовхальник ядра юніор Назар Муравський, що наблизився до нормативу кандидата у майстри спорту.

Біг Михайла Нижнього, який був кращим на 100-метрівці (10,8 сек.) вселяє надію на те, що в поточному літньому сезоні йому підкориться майстрівський норматив на його улюбленій 400-метрівці. Всі вони студенти Кам’янець-Подільського національного університету.

У хмельничан виділявся Максим Жура, що за явної переваги двічі першим фінішував на середніх дистанціях (800 м. – 1хв. 58,8 сек. та 1500 м. – 4 хв.04,0 сек.). Прогресує 14-річний Іван Капітанчук, якому найкраще вдалася 400-метрівка (53,7 сек.) та біг на 200 м. серед юнаків. Теж  двічі на найвищу сходинку п’єдесталу піднімався ще один хмельницький юнак – Владислав Петровський (100 м. – 11,5 сек. довжина – 6 м. 26 см.).

Віталій Кліновський, 2000 р. н., з с. Гуменці  Кам’янець-Подільського району досяг переможної висоти 1 м. 80 см. серед усіх суперників у цій дисципліні. Всі вони відзначені грошовими винагородами від спонсорів.

Свою готовність до літнього сезону у метанні диску та бігу на середні і довгі дистанції перевірили ветерани, які отримали заслужені медалі від Хмельницького обласного відділення Національного олімпійського комітету України.

В командному заліку серед міст найкращими стали кам’янчани, другими – хмельничани, а третіми – старокостянтинівці.

Призові місця серед районів вибороли:

  1. Дунаєвецький
  2. Старокостянтинівський
  3. Кам’янець-Подільський

На 4 позиції ярмоленчани, котрі традиційно виставили ходоків юнацького віку.

На жаль, цьогоріч призери чемпіонату нагороджувалися лише дипломами управління молоді та спорту ОДА, яке не виділило коштів на медалі для найкращих в особистому заліку та кубки для команд, що робилося раніше.

Таке відношення до провідного виду в області  – «королеви спорту», ненормальне, адже саме легкоатлети постійно з 1996 року представляють нашу область на всіх Олімпійських іграх. А першу, і поки що єдину медаль, на літніх юнацьких Олімпійських іграх для нашої Хмельниччини виборов стрибун у висоту старокостянтинівець Віктор Черниш.

Віктор Флентін

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.