Дореформувалися – Мінрегіонбуд не дав кошти 12 сільським радам Віньковеччини

Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України зволоківає з фінаснуванням 12 сільських рад Віньковецького району у рамках співробітництва територіальних громад.

Про це сьогодні сказав перший заступник голови Хмельницької обласної ради Віктор Адамський на презентації офісу реформ.

За його словами, минулого року Верховна Рада ухвалила закон про співробітництво територіальних громад, який передбачає певні преференції для місцевих громад, котрі зголосяться реалізовувати проекти з децентралізації.

Відповідно сільські ради Віньковеччини написали два проекти і затвердили у Мінрегіонбуді – це утримання місцевої пожежної охорони (Женишковецька, Дашковецька, Осламівська і Нетечинецька сільські ради) і утворення спільного комунального підприємства “Шляхрембуд” для ремонтування доріг місцевого значення (Великоолександрівська, Карачієвецька, Майдано-Олександрівська, Яснозірська, Петрашівська, Покутинецька, Охрімовецька сільради і Віньковецька селищна рада).

“Ці громади стали пілотними в України. До них приїжджали з Асоціації міст та Мінрегіонбуду і казали, що “вони молодці”. На сьогодні віньковецька громада не отримала з  Мінрегіонбуду жодної копійки. І знову це насторожує і закладає камінець сумніву (в децентралізацію – НГП)“, – наголосив Адамський.

Як писав НГП, 12 сільських рад Віньковецького району розраховують одержати понад 5 млн. грн з державного бюджету у рамках співробітництва територіальних громад.

Згідно з розподілом, передбачається формула фінансування 90 на 10: левову частину дає держава, а 10% шукають місцеві бюджети.

Таким чином, потреба у фінансуванні спільного комунального підприємства «Шляхрембуд» становить 5 млн. грн. в рік (4,5 млн. грн — кошти держбюджету, 500 тисяч — гроші сільських рад) на пожежну охорону — 844 тисяч гривень, з яких майже 760 тис. грн. виділяє держава.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Влада завжди обманювала та кидала людей! А децентралізація в умовах війни це крах і повний провал цієі реформи. До реформ ідуть перш за все при здійснені якогось покращення! Поробіть дороги дайте автобуси а потім скажіть людям та селам що б обєднувалися! А зараз не роблячи нічого знову хочуть розвалити усе роками напрацьоване “систему” а потім кинути або списати все на війну. Ну не має грошей! Бо війна….. ганьба

  2. І як з цим бути? Біда тим селянам!

  3. обіцянка-цяцянка

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.