Капура вважає, що Хмельницькому не вигідно буде дотувати інші територіальні громади

Заступник міського голови Андрій Капура вважає, що Хмельницькому не вигідно буде дотувати інші територіальні громади за рахунок міста.

Таку думка чиновника опублікував офіційний сайт міської ради.

Посадовець, коментуючи те, як процес об’єднання може реалізовуватись для міста Хмельницького і суміжних громад, зауважив:

“На даний час ще не розроблено жодного нормативного документа на виконання вимог Закону, як це передбачено у попередніх положеннях, щодо процедури і методичних рекомендацій, це знаходиться лише в процесі. Тому зараз говорити про об’єднання ще зарано”, – сказав Капура.

Він пояснив, що, відповідно до Закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, фінансування проводиться з державного бюджету на умовах певних субсидій, тобто цільового спрямування коштів.

“Аби не плутати субвенцію з дотацією, бо це різні речі поясню, що субвенція, якщо не використана за певний період, а чинників для цього є багато, як зокрема і тендерні закупівлі, то невикористані кошти мають повернутися до державного бюджету, а дотації – не повертаються. Ніхто дотувати місцеві бюджети за рахунок державного бюджету не буде. І цим законом таке не передбачено”, – наголосив заступник мера.

“На мою думку, Хмельницькому не вигідно буде дотувати інші територіальні громади за рахунок міста дотувати інші територіальні громади. Депутати на це навряд чи погодяться. Тим більше, що у зв’язку із прийняттям бюджетного і податкового кодексів ряд витрат, зокрема на освіту і медицину перекладені на місцеві бюджети. Тобто є маса питань, які потрібно врегульовувати на державному рівні шляхом прийняття відповідних підзаконних актів”, – додав Капура.

Як відомо, 5 березня 2015 року набув чинності Закон України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Закон регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст. Він став наступним кроком на шляху до децентралізації влади, про яку було анонсовано ще в 2014 році.

Як писав НГП, п’ять сільських рад Хмельницького району, що знаходяться поблизу обласного центру, мають намір об’єднатися в єдину Територіальну громаду.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. а той капура що дуже розумний?

  • дурний як пробка, сплутав субсидії, субвенції. а різницю між дотаціями і субвенціями поясниав на рівні школяра-двійочника. приєднай Гринівці, Видрові доли, збирай податок на нерухомість, роздай землю атовцям, аукціони.

   • Та як у анекдоті “Навар собі від яєць залишиш”

   • Може опечатка вийшла, можливо і сплутав, що в тому страшного. А твої пропозиції то взагалі з пьеси”подивився в гору, ковирнув в носі”. Простий собі КРІТІкаН

    • Капура займися роботою, хватить про себе коментарі писати. Йди вчи бюджетний кодекс.

 2. велика проблема, що містом керують такі неграмотні люди

 3. Невже у місті Хмельницький все так добре, всі актуальні питання вирішені? Всі вулиці заасфальтовані, дитячих садочків достатньо, усі вулиці вночі освітлені, і т.п.? То для чого ж потрібно до місста приєднувати ще якісь населенні пункти!?

  • для того щоб з міського бюджету відремонтувати дороги в навколишніх селах, провести водопровід і каналізацію, в нашому бюджеті не вистачає коштів на нормальне забезпечення мед закладів і шо там казати ремонт доріг і купу всього іншого

   • то хай Капура займеться реальною економікою, наповненням бюджету, виведенням зарплати з тіні. ато тільки триндять

    • чим він може зайнятись, заступник міського голови з питань будівництва і землекористування – землі в місті вже нема а в будівельних фірмах 90% працівників навіть не оформлені офіційно, ясно шо ніхто з них не платить хоч якісь податки – хоч 50 грн того військового збору, а зарплати на будовах меньше 5 штук наврят чи хтось має, от і виходить що податки в нас платять двірники і вчителі вихователі ЗОШ дит садків і всі хто не може “закосити” від тих податків, як би була можливість я б теж не платив тих 750 грн податків..

 4. Рано чи пізно обєднання відбудеться (прийдеться) і нічого поганого в цьому немає. Але до обєднання повинен бути чіткий і зрозумілий (в першу чергу для громад) план. Треба працювати, працювати і ще раз працювати! Проблема лиш в тому, що ніхто не хоче “напрягтися”.

 5. https://www.youtube.com/watch?v=e80DOBVi72E, якщо громада не займеться поверненням прав на володіння, а допустить проведення “децентралізації” по сценарію олігархів, ніякої перспективи, крім рабства не має!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.