Міський голова Красилова, член партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ніла Островська розповіла НГП, що у місті приступили до впорядкування сплати земельного податку.
“Основним джерелом наповнення міського бюджету є плата за землю та орендна плата за землю. В сфері земельних відносин міською радою ще декілька років тому було впорядковано укладання договорів із землекористувачами. Але залишалось невирішеним питання користування земельними ділянками приватними підприємствами, які користувались державними актами на право постійного користування, виданими ще державним, колективним підприємствам, на базі яких утворювались ці підприємства – це в нашому місті ТОВ Комбікормовий завод, ТОВ Красилівський цукровий завод, Красилівська Райспоживспілка та деякі інші”, – зазначила вона.
За її словами, ці підприємства сплачували земельний податок у розмірі одного відсотка від нормативно-грошової оцінки землі, тоді як усі підприємства міста – мінімум три відсотки.
“Верховна рада України надала нам можливість виправити таку несправедливість, і змусити суб’єктів господарювання приватної форми власності, що користуються земельними ділянками на праві постійного користування, переоформити таке право на оренду шляхом збільшення (до 12 разів) земельного податку. Приймаючи відповідне рішення, депутати міської ради звісно не мали на меті збільшити у 12 раз плату за землю вказаних підприємств, ми своїм рішенням спонукаємо ці підприємства укласти договори оренди земельних ділянок і відповідно сплачувати до міського бюджету від трьох до шести відсотків нормативно-грошової оцінки землі, залежно від провадженої діяльності. Це буде справедливо по відношенню до всіх підприємств міста, які вже багато років тому уклали договори оренди, а також це поповнить міський бюджет необхідними коштами”, – пояснила міський голова.
Островська долала, що з прийняттям нового Бюджетного та Податкового кодексів, суттєво змінено базу наповнення бюджету Красилова. Якщо в 2014 році в бюджеті міста залишалось 25 відсотків податку на доходи громадян (близько 9 мільйонів гривень), то зараз вказаний податок у відсотковому відношенні – 60, 25, 15 – наповнює районний , обласний та державний бюджети.