Круглий стіл щодо вартості проїзду в Кам’янці знову не дав жодних результатів

У Кам’янці-Подільському майже трьох годинний круглий стіл щодо корегування вартості проїзду в маршрутках міста, повторив долю вчорашнього громадського обговорення та закінчився з нульовим результатом.

Щоб уникнути зайвого популізму, на робочу нараду з перевізниками вчора зголосилось 10 економістів з числа громадськості. Сьогодні під час засідання вони мали розглянути економічну складову запропонованого тарифу, але компанію економістам складала, так звана, громадська активіста Вікторія Кохановська. Саме завдяки її старанням всі зусилля перевізників, міськвиконкому та представників громади зводились до нуля.

Пані Вікторія почала розповідати всім про високу вартість хліба, комуналки та наполягала на тому, щоб зі всіма водіями, які не хочуть возити пасажирів за 3 грн. потрібно розірвати договір та найняти нових.

Громадські економісти нарікали на те, що на засідання їм знову не роздали розрахунки вартості тарифу. Щоправда заступник міського голови Сергій Бабій згодом таки роздав членам комісії частину необхідних «цифр».

«Дайте нам тиждень, щоб фахівці попрацювали з фахівцями та розібрались в економічно обґрунтованому тарифі», – просили активісти, однак для перевізників це дуже багато часу.

Не зійшлись члени комісії і в найголовнішому – вартості проїзду. Департамент економіки та розвитку інфраструктури пропонує 3 грн.50 коп., а водії , «щоб нормально жити і виживати» потрібно мінімум 4 грн. за проїзд.

В результаті вирішено, що завтра комісія продовжить свою роботу у більш вужчому форматі. Також всі охочі зможуть промоніторити пасажиропотік в маршрутках. Перевізники вже надали на це згоду.

Натомість, директор департамент економіки та розвитку інфраструктури Майя Гурська заявила, що в разі того, якщо комісія не знайде суттєвих розбіжностей з «виконкомівськими» тарифами, то вже цього четверга на засідання виконавчого комітету таки винесуть нову вартість проїзду – 3,50 грн. Тобто в новоствореної комісії залишається лише один день для проведення власних розрахунків.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.