Початок інтерв’ю з тимчасовим господарем Хмельницького читайте за посиланням https://ngp-ua.info/2015/02/19658
— Чи передбачені в міському бюджеті-2015 гроші на ремонт доріг, капітальні видатки? Скільки їх порівняно з минулим роком?
— Зараз орієнтуємося в бюджеті розвитку на 204 мільйони гривень, значно більше порівняно з попереднім роком з них 164 млн. нові об’єкти, 50 мільйонів направляємо на капітальний ремонт доріг. Щоправда, торік підрядникам вдалося освоїти лише 16 мільйонів на дороги. Решту коштів зависли на рахунках держказначейства. Наразі ведемо перемовини з двома-трьома сильними будорганізаціями, котрі виявлять готовність за власні кошти почати капітальне будівництво доріг міста. Влада ж дає гарантії, що до проплати коштів.
— Продовжуючи дорожню тематику, чи буде ревізія скандальної бруківки за п’ять мільйонів, які надійшли з обласного бюджету як субвенція? На жаль, Хмельницький замість того, щоб креативно відзначитися на кшталт Кам’янця-Подільського, дедороги і тротуари “оздобили” вишиванковим орнаментом, ганебно оконфузився. Котловани, рови — неповний перелік дорожніх недопрацювань на центральних тротуарах міста наприкінці 2014-го.
— Все під контролем. Наразі прокуратура проводить перевірку ефективності використання грошей. Адже кожен підрядник, з яким влада підписує договори, розуміє, що у разі неякісного виконання робіт, замовник може не заплатити грошей. А виконавець повинен все переробити.
— Ви вважаєте, ці роботи якісними?
— Не скрізь. Маємо сподівання, що весною бруківку буде легше поправити, аніж асфальт. Переконаний, що коли спаде довкола цього ажіотаж, мешканці радітимуть оновленню тротуарів. Кладка бруківки проходила у звужений термін, бо йшла зима. Якби не встигли їх використати, довелося б повертати до обласного бюджету. Ризикнули і політично взяли на себе негатив. Хто прийшов робити вибори, а я прийшов щось корисне залишити місту.
До речі, нас товчуть за 5 мільйонів, а Одеська облрада торік дала 60 мільйонів на розвиток Одеси, Вінницька облрада для Вінниці — 40 мільйонів. Я хотів би бачити таку допомогу від нашої обласної ради.
— Місто Хмельницький у Верховній Раді представлене лобістом в особі колишнього міського голови, а нині народного депутата від “Блоку Петра Порошенка” Сергія Мельника. Його політичний вчитель Іван Гладуняк буквально заявив: “Будучи на посаді заступника голови бюджетного комітету Верховної Ради, Сергій Мельник, при формуванні державного бюджету на 2015 рік він зумів у 10 разів більше зробити, ніж коли був міським головою. За моїми скромними підрахунками, місто Хмельницький одержить 160 млн. грн з держбюджету”, — сказав Гладуняк. Це правда?
— Мельник працював над проектом держбюджету-2015 саме у частині місцевого самоврядування. Звичайно, як бувший голова міста обласного значення, який володіє проблемами наповнення бюджету, він приклав зусилля, щоб бюджети таких міст були як можливо вдалими. Сьогодні не хочеться забігати наперед, але на кінець року міський бюджет може вийти з профіцитом.
До слова, Мельник активно лобіює добудову другої нитки Чернелівського водогону за рахунок держпрограми “Питна вода”. Маємо сподівання, що цього року місто отримає близько 30 мільйонів гривень на продовження добудови водогону.
— Цьогоріч обласна влада з метою ефективного використання бюджетних грошей проводитиме оптимізаційні заходи. А саме — закриття або призупинення функціонування малокомплектних загальноосвітніх шкіл, врізання роздутих премій і надбавок бюджетникам. На чому економитиме міський бюджет?
— Запевняю: у 2015 році галузь освіти Хмельницького не оптимізовуватиметься. Навпаки — необхідно зводити нові дитячі садочки і групи, а також школи. Насамперед, це стосується мікрорайону Озерна. Якщо ближчими роками не запустимо школу і садочок на Озерній, отримаємо соціальну напругу. Для цього міська рада готується виділити 2 гектари землі під будівництво цих об’єктів. Потужність школи розраховуємо не менше 1000 учнів, а дитсадок — близько 300 дітей. Зараз виготовляємо проектно-кошторисну документацію, щоб вийти на орієнтовний кошторис забудови. Також плануемо в цьому році відкрити нові групи в: ДНЗ №36 – 4 групи, НВО №1- 2 групи та 2 першіх класи, НВК№31- 2 групи та 2 першіх класи, вже в цьому році відкрили одну групу в НВО№ 23 в Книжківцях.
Економити кошти треба на пошуку альтернативних видах опалення. Минулого року у Хмельницькому встановлено 14 твердопаливних котлів. Це позначилося на економії природного газу, і якщо нам вдасться в зекономити бодай 5 відсотків газу, будемо вважатимемо це за перемогу.
Також рухатимемося у напрямку утеплення об’єктів соціальної сфери Хмельницького. Намагатимемося потрапити під державну програму.
— Чи варто ще розраховувати мешканцям мікрорайону Лезневе на будівництво, так званого “садка Ядухи”?
— “Дитячий садок Ядухи” входить у профільну державну програму. Поки затишшя з фінансуванням. Будівництво садку вже дотягує до 15 мільйонів гривень. Плюс треба ще закупити обладнання.
— Маєте на увазі програму “кіотських” грошей? Між іншим, у 2013 році Хмельницька область одержала “кіотських” 92 мільйони гривень саме на утеплення закладів соціальної сфери.
— Місто Хмельницький у часи влади Партії регіонів не мало права брати участь у подібних програмах. Точніше, ми виходили з конкретними пропозиціями по ремонтах, а нас ігнорували. Так, закладали утеплення восьмої школи, першої поліклініки, а відповідь одержали нуль гривень.
— Восени цього року в Україні відбудуться чергові місцеві вибори. Ви боротиметеся за мерське крісло?
— Ще не вирішив.
Розмовляв
Віталій Тараненко.