Продуктову паніку хмельничан втамують ярмарками від виробників – ОДА

У Хмельницькому ажіотаж довкола круп і олії керівництво облдержадміністрації пропонує вирішити завдяки проведенню сільськогосподарських ярмарок.

Про це “Незалежному громадському порталу” повідомив заступник голови облдержадміністрації з питань АПК Володимир Кальніченко.

За його словами, з датою ярмарки визначилися – це 7 березня – і вона відкриється на вулиці Прибузькій. Такі ж ярмарки, за дорученням Кальніченка, пройдуть у районних центрах.

“Там не буде такої ціни на борошно (15 гривень за кілограм), яку нині ставить ринок. Вартість продукції суттєво відрізнятиметься. Приміром, базарний цукор за 18 гривень на ярмарці коштуватиме трохи більше 10 гривень. Адже його відпускна ціна з цукрового заводу становить 9-9,5 грн/кг. Аналогічно з крупами – береться їхня собівартість плюс транспортні витрати. Рентабельність на цій ярмарці ми не даємо накручувати”, – зазначив  Кальніченко.

Високопосадовець наголосив, що уряд зв’язав руки котролюючим органам, заборонивши виявляти спекулянтів.

“У попередні роки, коли з’являвся схожий ажіотах на ринках, ми створювали відповідні бригади для перевірок. Досліджували формування ціни на продукцію, що підскочила: вивчали накладну на товар і порівнювали з фактино встановленою. Тобто була спроба визначити спекулянтів. Тепер Прем’єр-міністр заборонив будь-які перевірки бізнесу. Сказано, що, якщо прийшов перевіряючий, – гоніть його в шию”, – зауважив заступник голови облдержадміністрації з питань АПК .

Також Володимир Кальніченко визнав, що нинішня вартість гречаної групи на продуктових ринках міста у межах 28 грн/кг є політичною.

Як писав НГП, 25 лютого у Хмельницькому масово вимітали крупи та олію з прилавків супермаркетів і ринків.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. От добре продавцям, розпродадуть під час цієї паніки все, що залежалось, перекидалось, не продавалось місяцями. Ну а місяця за два хтось нову паніку влаштує))

    • Всё верно,надо было всё сбыть,а просто так не возможно,паника-хорошая штука.А контроль государства нулевой.

  2. Ти шо? з глузду зiхала?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.