Хмельницькі ринки обвалив курс долара

У Хмельницькому половину місць на ринках закрито через нестабільну валютну ситуацію.

Про це повідомив виконувач обов’язків міського голови, секретар ради Костянтин Чернилевський в інтерв’ю “Незалежному громадському порталу”.

“Ситуація погана. Половину місць на ринках закрито через різкий стрибок курсу долара до гривні. Негайно треба стабілізувати економіку. Малий бізнес і, зокрема, ринки мляво працюють у період галопування інфляції. Паралельно варто би переходити на імпортозамінні товари. Потрібно розширювати власне виробництво”, – зазначив він.

За його словами, якщо курс гривні не підніметься, а доходи не виростуть, то покупцям буде нічого робити на ринках через низьку купівельну спроможність.

Водночас Чернилевський виключив можливість протестів підприємців під міською радою.

“Під мерією їм домагатися нічого: ми не впливаємо на валютний курс. Міська влада і так іде їм завжди назустріч. А протестувати підприємці можуть, адже психологічний стан у них доволі тяжкий”, – вважає виконувач обов’язків міського голови.

У Хмельницькому є понад 40 ринків, на яких працює близько 30 тис. підприємців.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. Водночас Чернилевський виключив можливість протестів підприємців під міською радою. “Під мерією їм домагатися нічого…” – геніально. А якого х”ра було домагатися рік тому? Привели до влади лисе слюняве чмо і шоколадного короля – усім дякуємо, розходимося, далі ми без вас будемо розбиратися

 2. Підприємці на ринках самі винні що ніхто нічого не купує, навіщо ціни луплять до теперішнього курсу коли товар купували ще по старому курсу, склади завалені товаром він лежить псується але продати по курсу 8 не будуть а краще нехай товар зіпсується і будуть плакати що ніхто нічого не купує але по старих цінах не продадуть, а ще є старі завози яке вже не модне такого товару теж є дуже багато, і багато з чого ще купувалось коли курс був по 4 грн. так вистав його по тій ціні і люди будуть брати по таких цінах і хоч якись але прибуток буде і склади звільнять так ні не хотять так підприємці, та і якщо так пішло то за чим взагалі дивиться контролюючі органи, так як прибуток має складати не більше 20% + 20″ ПДВ = 40% від закупівельної вартості тобто закупили по 12,5 доларів по курсу 8 грн. за долар виходить 100 грн. + 40%=140 грн. от тобі і ціна товару, так сьогодні долар по 30 грн. то підприємці беруть закупочну ціну в 12,5 долара і множать на 30 +40% виходить 525 грн . але ж по суті то купили вони його за 100 грн. і з цього тепер виходить що прибуток зростає майже в 5 разів, от така ось проста математика, але тут ділема тоді люди невзмозі купити даний товар по такій ціні і виходить що підприємці в збитку, от виникає питання чому підприємців не перевіряють контролюючі ограни і не дивляться в який період товар закуповувався і по яким цінам по якому курсу і по якому продається зараз, та ісамі підприємці теж через свою жадібність до заробітку не осознають що роблять.

  • Ага , купив по 12.5 долара -продав по 140 гривень і купив за них 4 долара. Економіст хреновий, де взяти 8.5 долара щоб купити те саме?????! Кінчайте тато торгувати –нема чим здачі давати! Вчи “Капітал” Маркса, недоумку.

   • Недоумок ти, раз не знаєш як працювати під час кризи, тримай свій товар на складі нехай гніє але ціну не скидай нівякому разі сиди плач що в тебе не має грошей бо ніхто нічого не купує бо ти ціни залупив, ти вгадав я економіст за освітою і маю 2-гу категорію теж маю магазин і мене теж не радує те що щодня валюта росте а з ним і ціни ростуть а прибутки падають але я зробив висновок що коли я продаю товари які купив за старим курсом і продаю їх за тим старим курсом а коли купив (за рахунок прибутку) за новим то і ціни піднімаю до рівня закупівельного курсу, а так як курс постійно росте і конкуренти різко піднімають до рівня сьогоднішнього кусу то в мене ціни залишаються завжди нижчі ніж у них і люди йдуть у мій магазин в мене завжди черги на відміну від сусіднього магазину так в мене прибуток на одиниці товару менший в 2 рази ніж у конкурентів але за рахунок обороту мій сукупний дохід в 2 рази більший не зважаючи на похибку курсу, + я забрав в знайомого товар який ще з 2000-2005 років валявся на складах (взуття) і виставив його за цінами + – тих років повір уходить на ура і просять ще і ще, а конкуренти сидять і рахують збитки закривають торгові місця бо ніхто нічого не купує так як і ти напевно сидиш і ноєш начитавшись Капіталу теорія теорією а крутитись і виживати треба на практиці в теперішніх реаліях, шановний тепер подумай хто недоумок, та і ображати називати людей не гарно навіть не знаючи хто та людина. Люди вчіться посміхатись і бути культурними європейцями, адже Європа то не територія а культура і рівень життя.

  • А це їм так каже робити Кнець Надія(голова профспілки).це вона підприємців піджучує,а вони і слухають.Бо якщо будуть продавати по старому курсу то і внески будуть за старими цінами.а так внески збільшаться.тільки ж підприємці незнають кому вони довіряють.ця Кнець дуже корислива,і свого не прогавить.вон допомогла будівельній компанії ДІТА з землею під забудову,отримала в подарунок однокімнатну квартиру,а щоб своє призвіще не світити запише на свою рідну сестру Ніцевич Віру.
   Памятаєте як її побили?Значить було за що.мабудь багато посила.Так її цій Кнець і треба.ходить по ринку робить вигляд що розуміє,що все вона може.може,звичайно може,але не просто так.а якщо розібратись,да що вона може.даже своєму сину модшому алкоголіку допомогти не може.вон від нього вже друга жінка пішла з маленькою дитиною.замість того щоб наладити конфлікт в сім’ї,Кнець грозится своїм невісткам і внукам,що відасть внуків в інтернат.сама там була і хоче щоб і внуки там були.
   А ви підприємці і надалі вірте,довіряйте,жалійте цю КНЕЦЬ.

 3. так бариги зажерлись вже давно люди на купують бо ці завщують ціни а ринок сам себе вже вижив… треба розвивати не базари а реальну економіку міста, залучаючи інвестіції

  • Поки такі радикали сиділи на бюджетних грошах, люди по світах мотались псуючи здоровя та іждівєнцами на шиї держави не були. Сьогодні коли спекулянти задерли долар в два рази ти кидаєшся не на тих. Але базарники поряд а до Гонтарєвої тобі не добратись.

 4. А В МАГАЗИНАХ ЦІНИ НА ТІ САМІ ТОВАРИ ЩЕ ВИЩЕ БАЗАРНИХ ! – догосподарювалися до того , що люди скоро не зможуть не те щоб труси та носки нові купити але й на хліб не матимуть грошей !!! Гнати в шию треба цих політиків типу гонтаревої та яценюка !

  • Гнати тих ” підприємців”, що нічого не виробляють. Я принципово на базарах нічого не купую. Там обовязково наколять, срач і ніяких карток не приймають – камяний вік. Весь товар – контрабанда або підробка з подвалу. Базари це не тіньова а абсолютно чорна економіка.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.