У Кам’янці-Подільському заговорили про існування “сірих схем” обілечування пасажирів

Тимчасова комісія по контролю за виконанням умов договору перевізником КП «Комунтранссервіс»(Кам’янець-Подільський) підбила підсумки своєї перевірки. Нагадаємо, що під час громадських слухань щодо підвищення вартості проїзду в комунальних автобусах кам’янчани заявляли про необхідність створення тимчасової комісії для аудиту підприємства. В команду «ревізорів» увійшли представники ГО «Єдність – наша сила», «Приватна ініціатива» та «Громадська рада».

Згідно зі звітомкомісії, майже в 50 % перевірок встановлено факти невидачі білетів пасажирам, «що у кінцевому результаті підтверджує факт щодо недостовірності даних про пасажиропотік, які використані при розрахунку тарифу», – стверджують члени комісії.

Загалом тимчасова комісія виклала звіт про свою роботу на 23 сторінка, де вказує на основні недоліки в роботі «Комунтранссервісу» та шляхи їх можливого усунення. Зокрема громадські активісти пропонують сформувати більш конкурентноздатні маршрути і графіки руху для комунального автотранспорту, відмовитись від безкоштовного проїзду пільгових категорій населення та впровадити для них пільгове перевезення (наприклад, 1 грн.), відмовитися від безкоштовного перевезення школярів та впровадити для них пільгове перевезення (наприклад, 50 % вартості квитка), розглянути можливість додаткових надходжень за рахунок реклами в автобусах.

«Замахнулась» комісія навіть на приватних перевізників: пропонується запровадити для них обов’язкову систему обілечування пасажирів («квитки і отримані кошти від них, також мають належати громаді (міській раді), вона їх(квитки) виготовляє, розповсюджує та контролює», – йдеться в підпункті). На думку членів комісії «це дасть змогу отримати повну картину пасажирських перевезень по місту та принесе додаткові надходження до бюджету міста».

Підсумовуючи, «тимчасова комісія дійшла висновку, що розрахунки тарифу, розроблені департаментом економіки виконавчого комітету міської ради на 2 грн. 50 коп. є такими, що розраховані на підставі недостовірної інформації та завищених показників. Діяльність громадських контролерів підтверджує існування «сірих схем» обілечування пасажирів, а отже, – показники пасажиропотоку, враховані при обчисленні тарифу не вірні. Аналіз та альтернативні розрахунки тимчасової комісії підтверджують, що КП «Комунтранссервіс» є не лише рентабельним підприємством, а й таким, що здатне збагачувати міський бюджет», – йдеться у висновку комісії.

Нагадаємо, що після того, як члени тимчасової комісії зафіксували факт «необілечування» пасажирів, водій комунального автобуса втратив роботу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.