Про децентралізацію влади

На останній сесії Хмельницької обласної ради депутати прийняли важливі рішення про підтримку своїх колег у Верховній Раді України щодо визнання “ДНР “і “ЛНР” терористичними організаціями та Російської Федерації – державою-агресором.

Причини військового конфлікту – на поверхні. Це, перш за все, імперська політика північного сусіда, всепоглинаюча корупція, державна зрада посадових осіб Донбасу.

Разом з тим, однією з причин локальних конфліктів на Сході України, на мою думку, є ігнорування центральною владою минулих років проведення в Україні повноцінної реформи місцевого самоврядування – децентралізації влади, яка б відповідала вимогам Європейської хартії місцевого самоврядування (Страсбург, 15 жовтня 1985 року, ратифіковано Україною 15 липня 1997 року).

Пройшло 10 років з того часу, коли Верховна Рада України прийняла зміни до Конституції України в частині перерозподілу владних повноважень на центральному рівні та перетворення держави України в парламентсько-президентську республіку. Але це був перший етап політичної реформи. Другим етапом передбачалися зміни до Основного закону України. які б дали країні децентралізацію влади, ліквідацію дуалізму влади на місцях.

Але «реформа» загубилась в політичних подіях.

Загалом, підтримуючи сьогоднішні кроки з проведення реформи місцевого самоврядування, необхідно пришвидшити внесення змін до Конституції України в частині:

–         ліквідації паралелізму влади, створення виконавчих комітетів при районних та обласних радах;

–         перетворення державних адміністрацій в праобрази французьких префектур з контроольно-наглядовими функціями;

–         внесення змін до Бюджетного, Податкового, Земельного, Лісового, Водного кодексів України з метою завершення бюджетної децентралізації та створення фінансово-матеріальної бази територіальних громад;

–         внесення змін до ІХ розділу Конституції України, який стосується нових визначень адміністративно-територіальних одиниць, територіальних громад та меж населених пунктів, щоб розпочати повноцінну адміністративно-територіальну реформу, потреба в якій вже «перезріла»;

–         прийняти нові редакції Законів України: «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про об’єднання територіальних громад»;

–         прийняти нову редакцію закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та міських, селищних, сільських голів», передбачивши зменшення чисельності депутатів місцевих рад, як мінімум вдвічі.

Для прикладу, в мерії Лондона (Великобританія) обрано і працює аж 15 депутатів.

Досвід минулих років свідчить, що реформи іноді «губляться» в політичних подіях. Переконаний, що Київ повинен розглядати місцеву владу не як другорядну після центральної, а вважати її партнерською, рівноправною, яка знаходиться ближче до людей і несе солідарну відповідальність за долю України.

Так сталось, що на сьогоднішній день головними лобістами реформи місцевого самоврядування в Україні є наші земляки – Ткачук Анатолій Федорович (Інститут громадянського суспільства) та Ганущак Юрій Іванович (Інститут розвитку територій), які професійно, без популізму, проводять системну роботу щодо децентралізації влади разом з профільним міністерством.

Цілком логічно було б, щоб наша Хмельниччина зайняла лідируючі позиції та проявляла активність в реформуванні територіальних громад та здійснювала цивілізований тиск в даному питанні.

Історичний досвід та сучасна світова практика свідчать, що побудувати національну державу можна лише за умови, коли в суспільстві є верстви, групи людей, зацікавлені в її існуванні.

Теги: 
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Олуйко

Віталій Олуйко

Представник України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи, депутат Хмельницької обласної ради

Коментарів: 23

 1. Багато хто говорить про реформу місцевого самоврядування та децентралізацію влади в Україні, але вважаю, що пересічному мещканцю міста Хмельницького, який проживає у тому чи іншому мікрорайоні міста також хотілось би знати – яким чином він особисто може впливати на соціальне життя та утримання чи то розвиток свого мікрорайону! Хотілось би почути думку п.Олуйко з вказаної проблеми, адже самоврядування у нашому місті закінчується вже на другий день після дня Виборів до місцевих рад. Якщо таке можливе то просив би адміністрацію сайту зробити інтервью з п.Олуко по вищевказаній проблемі.

  • мікрорайонам потрібно надати більшу незалежність від міської влади..зараз міська влада хоче меньше на столицю віддавати ,більше на свій карман..а коли представники мікрорайонів будуть вирішувати…для прикладу-гречани найбільш промисловий район..відповідно дає найбільше податків …а дороги роблять в спальних районах,коло депутатських садиб..то де ж справедливість?

   • 100% согласен, только добавлю и районы Раково, Дубово, ну и не забываем что тут больницы и госпитали, школы, а не только фирмы

 2. вы всю жизнь были чиновником-ни одного дня не занимались бизнесом-живете в хорошем доме-ездите на хорошей машине-хорошо одеваетесь-украли для дочери офис в доме офицеров-были членом кпсс у литвина у тигипка-у вас были хорошие отношения с ядухой-почему раньше молчали ничего не говорили на ету тему-от себя хочу сказать что не нравится мне все ето-и мером хмельницкого вам никогда не быть -к счастью для на с всех

  • шановний “для Олуйка” пройшли часи гладуняка щоб поширювати “дурню” в тому числі про родичів В. Олуйка. Ніколи в домі офіцерів не було офісу доньки Олуйка ( ні на праві власності ні в оредні), якщо Вас дане питання дуже болить зверніться до відповідних органів по реєстрації прав власності чи хоча б до адміністрації Хуупу.

 3. После скандала в СМИ офис забрали а не он сам вернул- прокомментируйте первую часть моей заметки и как голосовал олуйко вместе с партией регионов возьмите распечатку в облсовете и посмотрите голосовал ли олуйко хоть раз не так как партия регионов- спасибо

  • Після якого скандалу? Дочка В. Олуйка орендувала офісне приміщення площею 49 кв. По вул. Театральна, 38 з 2007 по 2015 рік (січень) з орендною платою 5 100, 00 грн. Знову ж наголошую, якщо Вас дуже цікавить дана інформація зверніться у відповідні установи. А на рахунок іншого як Ви можете кидатися звинуваченями в бік Віталія Миколайовича щодо голосування не називаючи, що саме було незаконно проголосовано чи не на користь громади Хмельницької області?

 4. Можна хоч завтра прийняти самі найкращі і всі необхідні для децентралізації закони, але якщо виконавцями будуть такі чиновники, як Олуйко, то децентралізація зникне, як бульбашка. Можливо не всі розуміють, як працював Олуйко і його відомство за часів регіоналів, але йому добре відомо, коли під певні монополії чи певних людей не помічались зловживання, за які розплачувались люди.

  А приплутувати війну до ігнорування децентралізації – це комплімент Пуйлу чи це позиція Тігікповців?

  • Де Факти? Що ви особисто робили для того щоб ПР не була при владі, тільки не потрібно згадувати майдан, коли вийшли тисячі людей а не ви один? Що ви особисто зараз робите для того щоб колишній очільник області поніс хоть якусь мінімальну відповідальність за зроблене? “Гуртом і батька легше бити” і взагалі не бачу подальшої дискусії з вами, чомусь нормальних людей завжди зачіпають, а тих хто справді повинен завжди бути на слуху спокійно повертаються, продовжують нормально жити

 5. сейчас офис может быть и на театральной я писал про те времена когда олуйко командовал домом офицеров-а по поводу голосований внимательно прочитайте я написал про его голосование с партией регионов членом фракции которой оно было-или они все решения принимали на благо хмельничан-второй раз прошу вас прокомментируйте мо слова про то что он ни одного дня не занимаясь бизнесом живет в хорошем доме ездит на хорошей машине и прилично одевается- за какие деньги -или ему как всем дочь нотариус подарила-спасибо и всетаки не быть ему мером нашего города

 6. такое впечатление что под никами оксана ивановна и ирина скрываются родственники олуйко-иначе откуда им известны нюансу про аренду-стоимость аренды офиса площадьи даты аренды-лучше напишите то о чем вас спрашивают-гроши звидки

  • Ти хто такий щоб тобі відчитувались за гроші? Для цього є відповідні органи

 7. Читаємор далі, матеріал НГП: http://ngp-ua.info/2012/11/1511

 8. Сайт ЦВК, читаємо, якщо хтось не вірить: http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2012/WP407?PT001F01=900&pf7201=1895

  Читаємо далі, щоб ви не забували: http://golosukraine.com/publication/politika/regioni/1227-u-189-mu-okruzi-na-hmelnichchini-pislya-pererahunk/#.VOTPj_msVic

  Кажете люстрація? Ні, не чули!

 9. Ау вы где????????

 10. Шановнi депутати!!! Якщо ви признали Днр та Росiю агресором-то тримайте повiстку та будь ласка до АТО в перших рядах разом зо своiми дитьми!!!
  А то бувае так , що бандерiвець орав ” Хто не скаче- той руська людина” , а коли попадае в АТО- бросае зброю та тiкае за кордон до Росii , бо не хоче бути трупаком!

  • ти шо з будуна?

   • лаптям слова не давали-завали .бальник .ніда. До цих пір чому не на передовій- .циш?
    А Стас правильно говорить. Але обережно Стас, дуже обережно. Хоч я тебе і не знаю, але знай що ти знаходишся на тимчасово окупованій території.
    Звертаюся до всіх “холуйків”-або починаєте партизанити, або нах всі в ато на вафлі. Я думаю ви мене зрозуміли.

 11. Герой і нарцис Віталік Олуйко не вважає Росію агресором, а днр і лнр терористами. Ганьба. сепаратист

 12. Правильно!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.