“Нетішинська Самооборона”: відповідь на звинувачення “свободівців”

Той, хто сіє вітер, той пожинає бурю.
(Народна мудрість)

Стаття Олександра Марчука «Кого обороняє нетішинська самооборона?» викликала неабиякий резонанс у місті. Тому ми – безпосередньо обвинувачена ним ГО «Нетішинська Самооборона» – вирішили дати пану Марчуку вичерпну відповідь.

Між іншим, деякі члени нашої організації вважають, що рівень жовчі та бруду, з яким була написана стаття головного нетішинського «свободівця» – не вартий того, щоб на нього реагувати. Ми, на відміну від пана Олександра, поливати брудом всіх навколо – не звикли. Особливо враховуючи те, що чвари між представниками демократичної частини суспільства – виключно на користь залишків «регіональної» влади. Тому «забави» з пустопорожніми чварами ми залишаємо тим недолугим, кому більше немає чим зайнятися. Ми ж робимо свою роботу, і весь час по ній звітуємось, кому в місті цікаво, той за цим слідкує і результати – бачить. Але, якщо вже так сталось і діяльність нашої організації потрапила під пильне око «найдемократичнішого» з міських депутатів, і викликала у нього такий жвавий інтерес, то ми відповімо йому особисто та всім мешканцям міста на його звинувачення щодо нас та на його статтю в цілому.

Почнемо з початку. Цитуємо: «Дорікнути фракції ВО «Свобода» у Нетішинській міській раді тим, що її депутати сприяли розбазарюванню комунального майна чи дерибану землі, сьогодні не зможе ніхто. Бо фактів таких немає». Шановні «свободівці», на наш превеликий жаль, складається враження, що у вас є проблеми з пам`яттю. Якщо це дійсно так, то ми вважаємо за свій обов`язок нагадати вам події, які відбувались в нашому місті не так давно та зауважити вашу участь у них. На відміну від Вас, пане Марчук, ми будемо озвучувати виключно загальновідомі ФАКТИ, а читач вже сам їх проаналізує.

Наприкінці 2011 року за допомогою на той час начальника ЖКО Володимира Нікітчука в нашу місті відбувся грандіозний “дерибан” майна громади: з закритого аукціону за півціни були продані відразу три комунальних об`єкти – громадський туалет, автостоянка біля кафе «Нон-стоп» та лазня. Ольга Омельчук (на той момент міський голова Нетішина) відразу звернулась у всі можливі інстанції та до суду з тим, щоб “дерибан” зупинити, адже об`єкти на аукціоні продавали без погодження міської ради. Навесні 2012 року фракція ВО «Свобода» в повному складі одноголосно проголосувала за усунення законно обраного міського голови Ольги Омельчук з посади. Автоматично в.о. міського голови став Микола Степаненко, якій у Вінницькому апеляційному суді, “захищаючи” інтереси міської ради, розчерком пера (лист 12/01-14-1551/2012 від 23.04.12р.) “від імені НМР та громади” відмовився від позову (апеляційної скарги). Ви ж, пане Марчук, в той самий період часу, не маючи профільної освіти, влаштувались на роботу на ХАЕС. Також після того історичного голосування першим заступником в.о. Степаненка став радник губернатора Ядухи, один із найяскравіших представників Партії регіонів у Нетішині – пан Скакун. Фактично, дует від Партії регіонів «Степаненко – Скакун» керували містом та розпоряджались бюджетом на «власний» розсуд протягом майже двох років.

Чи пов`язані факт вашого працевлаштування, ваше голосування за усунення міського голови, наслідком якого став «дерибан» і хазяйнування «регіоналів» у місті – ми залишаємо на розсуд читачів. Але нагадаємо всім, що тоді ніякі комісії не створювались, і роботу «регіонального» тандему ніхто чомусь не перевіряв. Не ініціювала ВО «Свобода» перевірок по «золотому ЦНАПу», по сумнівних підрядах на ремонти покрівель, по безлічі інших питань, пов`язаних із землею міста та з комунальною власністю. Хотілось би нагадати, як голосувала ваша фракція по будинку на пляжі: ви підтримали рішення, яким віддали земельну ділянку під ним за безцінь. У цю каденцію було прийняте рішення, практично ідентичне ситуації з кафе «Шарм» – землю під кафе «Велас» віддали депутату Шумику. Чи ініціювали тоді депутати від «Свободи» створення комісій, перевірки та інше? Ні. Всіх все влаштовувало. Невже ви гадаєте, що нетішинці дійсно забули вашу «плідну співпрацю» з «регіоналами»? Навіть обраний від ВО «Свобода» народний депутат від нашого округу Ігор Сабій не спромігся довести до логічного завершення жодного депутатського звернення від нетішинців. Це щодо того, як ваша партія працює на всіх рівнях.

Згодом Олександр Марчук на хвилі Революції Гідності сам став в.о. міського голови та повноцінно керував містом протягом шести місяців. Саме в цей період Нетішин втратив ще одну автостоянку в районі «Старого Томаса». І знову: не було ніяких позовів до суду та жодних намагань зупинити зведення багатоповерхівок на місці автостоянки, яка належить громаді та має соціальне значення для жителів міста. Протягом шести місяців не було прийняте жодне кадрове рішення, навіть затвердити звіт по корупційних діях та розкраданню комунального підприємства «Торговий центр», яким керував Олег Вознюк, ваша депутатська фракція і ви особисто – відмовились. Можливо, не хотіли псувати взаємини з депутатами перед позачерговими виборами? Але вибори ви програли. Проте існує ще один цікавий момент торжества справедливості: 25.05.14 р. в Нетішині вібуваються вибори мера, а 27.05.14 р., коли Ви ще були «біля керма», для фірми «Дамас і Ко» з виконкому перераховуються кошти – близько 370 тис.грн за реконструкцію ЦНАПу в гуртожитку «Айвенго». Ці кошти до цього часу є боргом міста та за них досі триває  судова тяганина.

Ви звинуватили нашу ГО в тому, що ми здійняли галас і стверджуємо, що комісія, яку ініціювали ви та колишні «регіонали», створюється для того, щоб усунути з посади міського голову О. Супрунюка. Шановний Олександре Марчук, запрошуємо Вас переглянути відео з сесії НМР від 27 січня – воно є у вільному доступі в мережі Інтернет. Припущення, що комісія створюється з метою «накопати» на міського голову і в подальшому усунути його з посади – висловив сам міський голова. Дивно, що ви цього не почули, адже сиділи поруч. Пряма мова особисто для «свободівців»: «Комісія створюється не для того, щоб розібратись з Козубським, а для того, щоб розібратись з міським головою». Далі пан Супрунюк заявив, що будь-яких комісій не боїться і зловживань у своїх діях не бачить. Чи вигідне вам, пане Марчук, усунення міського голови, після чого ви автоматично станете в.о. міського голови???

Щодо того, що ви звинувачуєте нашу громадську організацію в захисті чиїхось інтересів, хотілось би довести до вашого відома наступне. Не зважаючи на те, що в приміщенні кафе «Шарм» дійсно знаходиться наш офіс, і нам його безкоштовно надав пан Козубський, у ньому розміщено наш склад з допомогою, саме в цьому приміщенні займається загін територіальної оборони, саме там ми, як волонтери, одягаємо військових та мобілізованих, надаємо допомогу переселенцям, проводимо пакування та фасування вантажів. Так от, незважаючи на це, ми вирішили не втручатись у судові справи, наша організація не публікувала статей в місцевих ЗМІ, не приходила на сесію, не виступала там на захист Козубського. Ми чекаємо рішення суду.

Тиск на депутата Козубського, як на підприємця, розпочався ще при керівництві тандему Степаненка-Скакуна. Саме тоді були перші спроби забрати у нього будівлю кафе «Шарм» за його активну громадянську позицію. Так, ми вважаємо, що якби в цьому приміщенні не була б зараз розміщена наша організація, ніяких проблем в оформленні документів на будівлю не виникло б. Так, ми дійсно вважаємо, що всі ці дії, які розпочав депутат Олександр Ситник та активно підтримала ваша фракція – це робота в тому числі проти нашої організації, яка вже майже рік активно займається волонтерською діяльністю та більш ніж півроку допомагає нетішинцям в АТО. Можливо, справа і в тому, що наразі наші сторінки в соцмережах, де підписниками є близько 5 тисяч нетішинців, стають своєрідною «загрозою», як медіа-ресурс. Там почали висвітлювати місцевий дерибан землі, поправки до бюджету, соціальні проблеми міста та інші важливі питання, про які звичайні нетішинці раніше й не здогадувалися.  Ви пишете, що об`єкт – комунальний. Дивно, яким чином об`єкт, який був побудований за власний кошт підприємця, може бути комунальним?! Також нагадуємо всім, що земельна ділянка вже близько двадцяти років перебуває в оренді та залишиться в оренді, і не переходить автоматично в приватну власність господаря будівлі.

Ваші, пане Марчук, подвійні стандарти та поливання нас багном ми оцінюємо, як вашу підготовку до наступних місцевих виборів. Ваша партія втрачає рейтинги та не спромоглась потрапити до Верховної Ради. Популізм, голосні заяви та абсурдність висловлювань ваших лідерів, псевдодіяльність осередків партії на місцях – все це складає певну картину, яка, ймовірно, не приваблює потенційного виборця. Ви готуєтесь до виборів і розпочали цю підготовку з нищення імені та авторитету нашої громадської організації, з поливання її брудом, зате неодноразово згадали Майдан та Небесну Сотню. Не нам судити вас, Олександре, як людину, і роботу вашої фракції. Люди в місті не дурні і все розуміють, так само, як з часом розберуться і в тому, ким ви є.

Вам же ми рекомендуємо замислитись над тим, яким чином у члена вашої фракції Мирослава Стефанського є приватизованими дві земельні ділянки і побудований найбільший «палац» у районі 9-го садочка. Напевне, він є надзвичайно працьовитою людиною і не причетний до дерибану землі громади, зокрема, під час свого попереднього депутатства. Також закликаємо вашого брата Віктора Марчука, який також є депутатом від «Свободи», якщо ви такі чесні і демократичні, звернути увагу на те, що територія навколо будівлі по вул. Висоцького, де розташований його стоматкабінет, обнесена парканом (колишній магазин «Меркурій»). Територія парканом обнесена, а оренду  він сплачує чомусь лише за землю під будівлею. Може варто і йому почати наповнювати міський бюджет?!

Усього Вам і Вашій партії найкращого, не ганьбіться більше та не йдіть на волонтерів з мечем, не наражайтесь на можливість особисто ознайомитись зі сміттєвим баком зсередини.

Усім же мешканцям міста наша ГО «Нетішинська Самооборона» нагадує: судити когось необхідно виключно за його справами. Ми – відкрита організація, всю свою роботу ми справно висвітлюємо і весь час за неї звітуємось. Громадо, будьте уважні, аналізуйте факти, шукайте інформацію з різних джерел. Іноді за гарними висловлюваннями та псевдо-патріотичними гаслами ховаються щурі, що здатні змішати з болотом всіх і заплямувати чесне ім`я будь-кого. Миру та спокою нам усім! Разом – переможемо ворога! І зовнішнього, і внутрішнього.

ГО «Нетішинська Самооборона».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. Марчук, ты мудак.

 2. почав читати дочитав про Марчука як головного нетішинського свободівця. а голова Нетішинської Свободи – Рижук. дальше немає сенсу читати. МБ і туфта.

 3. Стаття-повна х-ня.

 4. Чому ж х-ня. Це правда, і показує, що скрізь, де можна “заробити” використовуючи політику чи громадську діяльність присутні щури.

 5. Стаття полный бред. Если не будет подтверждающих документов тоисть конкретных фактов я бы на этого пи…ла коваля подала б в суд и сделала б так чтобы он потом сел свою писанину прилюдно.

 6. ага, Рижук голова. Сидитьь весь час в Америці і головує. Марчукі рулять свободою. а підтверджуючі документи – все підтверджується історією роботи Марчука і сволоти в Раді, тим як вони голосували, ти як вони мовчали коли потрібно було.

 7. Самооборона – це об”єднання людей, які дійсно можуть сказати і показати що вони в даной час роблять для перемоги України, і роблять на словах, а на ділі. Якби усі так працювали наперемогу як це робить Самооборона і інші волонтери, то хід війни на Донбасі був би зовсім інший.
  А Свободі краще не ганьбити себе такими вонючими статтями, адже якщо нічого не робиш то краще не заважай тим хто робить.

  • Логіка в вас серйозна, якщо організація займається волонтерскою роботою, то вона має право на те що не мають інші? Паркування автівок – це я проскандал на фб де ви постите як погано паркуються “бидло водії” і випливає фото Коваля, не щоб признати провину, да не всі підараси нічого не роблять а тільки говорять,а ми помагаєм армії!!! нам дозволяється. да? А по суті стаття, фігня домисли, перекручування фактів, та навіть наклепи. Уровень!!!

 8. Червивий Марчук як і вся Свобода вже давно, ще декілька років тому Тягнибаксу було надано інфо про гнилістю Марчука, на що той поважній на весь Нетішин людині, щирому патріоту відповів що той – зрадник і провокатор. Зрадники ви – фальшиві патріоти, надіюсь незабаром розплутають ваш зміїнний клубок ( “крутий” аграрій Швайка вже тремтить)

  • Клубок можна безкінечно розплутувати і в інших партіях, ще поглеще чим в свободи.
   А те, що там є куча гнилья – згоден, але де його не має.
   Але якщо бути чесним, то й там є достойні люди.

 9. Марчук звичайно що мудак…….. Але “самооборона” охолоньте, комунальне майно Торгового центру розбазарила ще до Вознюка мер Омельчук О.І., якій ви співаєте хвалебні оди, спільно зі своїм одногрупником із ВШП (вищої школи права) м. Рівне, шизофреніком Миколою Лазарчуком….. Він і досі вихваляється, як гарно “вставив” Омельчучку та на нетішинському Торговому центрі заробив собі “бабла”.

 10. А взагалі то, незважаючи на те, що Марчук не ангел, його стаття більше має правди, ніж Самоборони…… І вірно самооборона каже, що люди в місті вже розібрались, хто є хто………. Отож бо й воно, люди дійсно знають, хто чим дише і що Самооборона захищає інтереси Преподобного І Ко………… А ще пхає свого носа, куди не слід………….. Борці за справедливість “хрєнові”………..

 11. Нравиться вам Марчук не нравиться, як хочете, але те що Свобода най чистіша партія в місті і міській раді це факт!

 12. Да, Марчук свої руки не марає-працює чисто. Мабуть про це хтів сказати Вінченс.
  А ти в курсі шо криси біжуть з корабля БЮТ і одна прийнята до Титаніка “ВО Свобода”. Мало того Стефанський, який має найбільший кусок на цій вулиці Демьяна Бедного і найбільшу доміну і тепер пропускає через себе всю землю, як член земельної комісії. Може черз це секретар ради Марчук так печеться землями, які проходять без їх одобрямса$. Ну шо хіба Козубський не міг заплатити на лапу? Пожаднічав, тепер його по світу пустять!!
  А про останню аферу Вагнера по автостоянці в курсі?. Не потрудись підняти те рішення ради, яке надало право йому орендувати землю громади під своїм бітоном. Цікаво, шо рішення втратило чиність а Вагнер заключає липовий договір, потім через 5 років через своїх подружок робить собі містобудівні умови, через друзів по партії бере добро на заведення водокомунікацій і впарює цю землю, ЯК СВОЮ, іншому регіоналу із Славути Міклушу. І хто їм помагає, хто керував городом і хто тіпа не бачив як Керницька і Ко помогли провернути це все- правильно Марчук -Свобода. А тут ще вияснилось із “НВ” шо він і по ЦНАПу не хотів нічого бачити і башляв за нього після програшу на виборах, так сказать поки була влада в руках.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.