Ритуальний голова

Є дві новини — хороша і погана. Почнемо з приємного — члени громадської ради при Хмельницькій облдержадміністрації обрали голову і заступників. Це сталося 12 лютого. Голосування було заочне, без реального претендента на голову. Вперше за історію громадської ради при ОДА нею куруватиме новоспечений рекрут із зони Антитерористичної операції на сході України Володимир Богачук.

Так громрада випроваджала Богачука в армію

Погана новина у тому, що вже на першому засіданні активісти умудрилися нарубати правових “дров”. Вони порушили Типове положення про громадські ради, що регламентує діяльність цих дорадчих органів і затверджене постановою Кабміну від 3 листопада 2010 року №996. Так, пункт 11 забороняє обирати головою громадської ради посадову або службову особу органу державної влади.

gr

 

Пан Богачук, крім того, що представляється керівником Асоціації пасажирських перевізників “Поділля”, у чиновницькому середовищі більш відомий як директор комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту Хмельницької міської ради. А це грубо порушує Типове положення і, по суті, спотворює основний смисл громадської ради — контролювати владу.

Можна тільки здогадуватися, як “укроп” Володимир Богачук організовуватиме роботу громради.

Володимир Богачук. Фото "Є"

Володимир Богачук. Фото “Є”

Варіантів є кілька: це скайп-конференція, телефонним зв’язком з-під бомбардованих міст чи “фейсбучна” переписка. Ще учасник АТО може скористатися спеціальною пропозицією, підміченою російською пропагандою — звалити всю роботу на “двох рабів”, котрих вибрати з числа дійсних членів ради.

Схоже, що накаркали росіяни. Обов’язки голови громадської ради при облдержадміністрації тимчасово передали новообраному першому заступнику Аліму Міщуку. Той, у свою чергу, автоматично став головою “в квадраті”— до обрання Міщук очолював обласну Раду“Майдану”. Таким чином, контроль за виконувачем губернатора Олександром Симчишеним також має бути подвійний.

Виправданим може бути ризик Міщука проводити спільні засідання громадської ради і Ради “Майдану”. По-перше, гуртом і батька легше бити. По-друге, тут прослідковується особиста вигода в.о. губернатора та його підлеглих — простіше раз “відстрілятися” перед поважною аудиторією, ніж по кілька разів до них навідуватися на аудієнцію. Така вже природа взаємин склалася між владою та громадськими організаціями нашої країни.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 12

 1. думав що люди, які пережили майдан, будуть чесно боротись за справедливу громадську раду та ні. що ми хочемо від влади якщо у нас громадські активісти такі ж) якщо не гірші!

 2. Віталію, цю статтю розцінюю як привітання з ювілеєм. Беру на замітку. Ну про що б писала місцева преса якби ми не створювали інформаційних приводів. А так… самому страшно. Та прийде Володя з Ато і як комбати в раді все розставить

 3. все ж таки хотілось би почути відповідь;Громадська Рада вибрала голову…а хто ж вибирав Громадську Раду???

  • самі себе, сам п”ю, сам гуляю…

  • Якщо питання не риторичне, то в члени ради добровільно подавались заяви від громадських організацій. Вони делегували представника.

 4. http://www.pravda.com.ua/rus/columns/2015/02/11/7058166/?attempt=1, Вони і бунт в Україні організували, і війну, і ще буде….

 5. а що Смалія вже того…поперли?

  а чого вже Тараненко Симчишина критикує? вже бабло свобода не дає? нового хазяїна має сайт?

 6. Шановні мої, в типовому положенні сказано абсолютно правільно, а ле є одне але, Богачук не є “ОСОБОЮ ОРГАНУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ”, шановні є величезна РІЗНИЦЯ між, органом державної та органом місцевого самоврядування, Віталій і вважаю що, ви як журналіст це просто зобовязані знати – це перше. А друге поговірка ” гуртом і батька легше бити “, перекручена москалями, в Україні до батьків завжди відносились з повагою і ця поговірка звучить зовсім по іншому ” гуртом і ворога легше бити “

 7. нормально

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.