Зазирнути за мантії: квартири і машини хмельницьких VIP-суддів

Голови хмельницьких суддів представили на публічний огляд свої декларації про доходи за 2013 рік. З ними можна ознайомитися на офіційному порталі “Судова влада України”.

Така відкритість служителів Феміди зумовлена законом “Про очищення влади”, який передбачає перевірку декларацій на відповідність способу життя. Цю перевірку стосовно суддів почали ще з 1 грудня 2014 року, однак наразі, як повідомляла голова Ради суддів України Валентина Симоненко 19 січня, жодного суддю ще не звільнили.

Перевершила всіх голова Хмельницького міськрайонного суду Тетяна Бацуца. Разом із чоловіком її доходи за 2013 рік становили 695,7 тис. грн, з яких суддівська зарплата була 276,9 тис. грн.

Тетяна Бацуца

Тетяна Бацуца

Отримала вона матеріальної допомоги на суму 11,9 тис. грн, ще  5970 грн – дохід від викладацької, науквої і творчої діяльності.

Також Бацуца є рекордсменкою за задекларованими квартирами і земемльними ділянками.  Персонально на неї  оформлені три земельні ділянки площами 500 кв. м, 700 кв. м, 1500 кв.м; квартира на 100 “квадратів”; садовий (дачний) будинок площею 140 кв. м і гараж на 24 кв. м.

У власності чоловіка судді знаходиться дві земельні ділянки площами 2200 кв. м і 2000 кв. м; житловий будинок на 51,8 кв. м; дві квартири на 102,6 кв. м і 58,90 кв. м; два гаражі загальною площею 36,2 кв. м.

Суддя Бацуца їздить на “Фольксваген-Мультивен”, 2006 року випуску.

Голова Апеляційного суду Хмельницької області Віктор Ковтун за 2013 рік показав 440,6 тис. грн сукупного доходу і 228,2 тис. грн – заробітків членів свої сім’ї.

Віктор Ковтун

Віктор Ковтун

Не полінувався виписати також 13398 матеріальної допомоги; 115,5 тис. грн Ковтун задекларував як інші види доходів.

У власності голови апеляційної інстанції нараховується дві земельні ділянки площами 1500 кв. м і 23,1 кв. м; житловий будинок на 415,3 кв. м; гараж на 23,1 “квадрат”.

На сім’ю Ковтуна записано не менше “цікавого” майна: три земельні ділянки (1500 кв. м, 1500 кв. м, 2087 кв. м), житловий будинок 82,2 кв. м, гараж 34 ”квадрати”, інше нерухоме майно площею 113,4 кв. м.

Парк голови апеляційного суду і його сім’ї складається з автівок престиж класу: “Тойота Камрі”, 2003 року випуску, “Мітцубісі”, 2011 року випуску. Також є причіп-турист, 1993 року випуску.

Голова Господарського суду Хмельницької області Сергій Крамар – єдиний у сім’ї годувальник, який задекларував у 2013-ому 236,5 тис. грн загального доходу. Інші члени суддівської сім’ї не заробили ані копійки.

Сергій Крамар

Сергій Крамар

Порівняно з іншими хмельницькими VIP-суддями Сергій Крамар має скромні 0,0021 га землі, квартиру на 71,7 “квадрат”. Ще одна квартира площею 27 кв. м записана на сім’ю голови господарського суду.

Крамар не задекларував жодного автомобіля.

Голова Хмельницького окружного адміністративного суду Віктор Касап у декларації вказав 226,3 тис.грн доходу. Не полінувався служитель Феміди взяти 11,4 тис. грн матеріальної допомоги.

Віктор Касап

Віктор Касап

Касап має земельну ділянку площею 1500 кв. м. Іншої нерухомості (будинку чи квартири) у судді немає.

Голова Хмельницького окружного адміністративного суду їздить на “Volkswagen Passat”, 2008 року випуску.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 20

 1. а де Дручкова???

  • Дрючат ее

  • Голова Хмельницького міськрайонного суду Тетяна Бацуца- це СТРАШЕНА КОРУПІОНЕРКА , усі “вироки” які потрібно сфальсифікувати проходять через неї.
   Бацуцу та її команду, давно потрібно не просто ЛЮСТРУВАТИ а звільнити “ПО СТАТТІ”.

 2. це тільки задекларовано, а скільки – ні?

 3. Все одно віділлються кровю людські сльози, якщо неїм, то їхнім дітям

 4. Без слів . Ні скажу а цікаво як вони це все придбали і які статки у їхніх дружин і тестів і тещ та батьків.

 5. сумно, що нічого не міняється і не зміниться на краще для людей

 6. Знаю я багато цих собак! Як привикли брати так зараз беруть ще більше! Повірте мені я знаю, бо частенько там буваю!
  На останьому суді я переконався що справедливості у нас не було і не має. Коли ти говориш суддям що ви приймаєте рішення проти украінського народу-а ім по барабану! Відповідальності за іх ухвали та рішення не має! Не подобається оскаржуй!

  Ось у такому бардаку ми і жевемо! Мені тільки дуже жалко аж до сліз тих людей які лягать там за нашу державу за дітей за жінок за справедливість а ці су…и приймають рішення що б збагатитись, а потім не дай Бог щось не так то втечуть як щурі за кордон.
  У кожного цього вищенаведеного щура майно та статки можна помножити на 100 а де в кого на 1000.
  Робіть висновки шановні!

 7. І коли ж чекати перезавантаження судової системи ?

 8. Всім дописувачам! Не судіть і не будете судимі… Коли ж ми позбудемося нашої національної тварини – жаби. По-перше, щоб обговорювати інших людей, треба хоча б певний час побути на їх місці. По-друге не давайте хабарів. Кому не слабо…
  Автору статті – доволі примітивно і не компетентно. Можливо, для порівнянння слід подати такі ж відомості й на інших керівників міста. області, якщо не слабо..

  • по твоїй же логіці всіх суддів треба судити, і я з нею згоден, а все інше – пафос…

 9. Цілком підтримую “Арбітра”.
  Жаба – це точно національна тварина!

  Аби критикувати доходи вищезазначених осіб, спочатку перегляньте розмір суддівської винагороди, який передбачений законодавством, а потім оцінюйте. Все більш ніж законно!!!
  І якщо на те пішло – то при доході в 200 тис. грн. на рік і більш, можна собі дозволити придбати автомобіль і ненаціонального виробника раз на 7-12 років (виходячи з даних вказаних у “гнівному опусі” автора, всі авто не нові), крім того, інше майно яке є у власності не обовязково набувалось за 2013 рік.

  Стосовно “можливого хабарництва” – аби його викоренити, треба перестати давати хабарі – от і все.

  А автору статті скажу: щоб не підіймати громадського обурення “страшними” сумами і “дорогезним” майном, та не погіршувати, і без того неспокійну, ситуацію в якій опинився, чи не кожен, незалежно від рівня його доходів, радив би Вам, шановний авторе, перед тим, як писати матеріал з таким, м’яко кажучи, некоректним акцентуванням гостро-соціальної “дохідної” несправедливості зазирути до себе в гаманець і оцінити свої статки, адже маю майже 100%-ву впевненість, що Ви теж мешкаєте не на вулиці, і працюєте не за “шапку сухарів”.

  А ось такі “публічні” письмові висловлювання щодо “незрозумілості джерел виникнення доходів” залиште собі на згадку задля декламування у “клубах” любителів сколихнути громадськість голослівними заявами про “необхідність люстрації і привселюдної страти всіх підряд держслужбовців”….

  Ганьба таким “журналістам”…

  • Для коментатора під ніком “ГЛЯДАЧ”.

   Те про що ти вказав у своєму “коментарі”, зрозуміло що ти належиш до категорії ХАБАРНИКІВ або ж звик жити за “законами” РЄШАЛОВА.
   Що стосується твого “жаба”, хочу тобі відкрити СЕКРЕТ: – саме прості громадяни перші кинулися захищати свою ДЕРЖАВУ від ворога,БЕЗ ХАБАРІВ!!! -саме прості громадяни допомагають нашим захисникам ХТО ЧИМ МОЖЕ: словом, ділом, грішми, продуктами і т.д. ….
   ЗНАЙ, ЩО “ЖАБА” СИДИТЬ ТІЛЬКИ У ОСОБАХ, ЯКІ ЗВИКЛИ ДО ХАБАРІВ.
   Саме хабарники ТОРМОЗЯТЬ боротьбу із системою залишену Януковичем.
   Саме ТАК, люди в мантіях є хабарники, які бояться посунутися від КОРИТА, звикли жити ШИКАРНО та
   збогачуватися на людських бідах.
   Чи назвеш ти мені , хоч одного із цих осіб щоб пожертвував свого дорогого ДЖИПА для наших захисників,так як це робили сотні простих громадян? Щодо “обурення “страшними” сумами і “дорогезним” майном” – У якому ти звинувачуєш автора, скажу ось що: – сказане в статті це є реалії людського життя,а ми прості люди непреймаємося такими ДУРНИЦЯМИ.
   Для нас все що потрібно то МИР і СПОКІЙ в Україні.
   Слава Україні !!!

 10. А ви шановні не беріть хабарів якщо вам дають! і судіть чесно! і тоді повірте мені не буде ось таких публікацій та таких коментарів! а душить жаба вас _ боїтеся людської справедливості та розправи!! Чи може я не правий??

 11. Мені повірте не важливо на якій машині їздить суддя, скільки він має га землі та квартир, але хотілося б в межах розумного!
  Мене цікавить справедливість, законність та відповідальність за прийняття суддівських рішень та ухвал а також не впливання на їх рішення як то кажуть “зверху”. Це не правильно та не справедливо та ставить на сьогоднішній день не довіру громадськості до судової системи усіх рівнів.
  На рахунок хабарів – беруть, це всі розуміють а якщо не беруть то на них тиснуть з верху ось і судді приймають рішення як пише нереальний у коментарях! (проти українського народу).. Тобто самі проти себе.
  А хто ж фінансує судів? Український народ із своїх податків!!! зрозумійте! І кому повинні бути підзвітні та підконтрольні судді? УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДУ! Слава Україні!! Героям Слава”””

 12. Для “Анонімний”:

  В силу виховання не можу дозволити собі Вам “тикати”, тому, аби не скотитись до Вашого рівня, спробую пояснити на Ваш простий громадянський розум.

  Ні, я не не з “категорії ХАБАРНИКІВ”, не звик жити за “законами РЄШАЛОВА”, але заробляю своєю працею непогано – я адвокат з п’ятнадцятирічним стажем і знаю з власного досвіду як відбувалось становлення судової системи в незалежній Україні. За всю адвокатську практику жодного разу ні копійки ні одному судді не дав, бо з мене ніхто не вимагав… Однак результатами моєї роботи клієнти задоволені (їм, мабуть, видніше, себе я сам не можу оцінити).

  Близьких товаристських стосунків з суддями я багато за своє трудове життя я не “назбирав”, однак і не стверджую, що хабарництва серед суддів немає. Але частіше хабар пропонують, ніж вимагають.

  Та повірте, й серед когорти служителів Феміди в мантіях є більш ніж достойні люди.

  Стосовно Ваших бачень “захисту своєї ДЕРЖАВИ” простим народом зауважу – я та ще один мій колега, також адвокат, були мобілізовані в першу хвилю мобілізації, їхали туди явно не за грошима чи орденами, були під Щастям, повернувся звідти я сам… Троє молодих суддів з нашої області, які зараз без повноважень, станом на сьогоднішній день знаходяться як добровольці в зоні АТО під Дебальцевим, теж не за нагородами поїхали… До речі, за їх сприяння в зону АТО було доставлено два позашляхових атомобілі. Не нових, але все ж автомобілі. Та ніхто себе в груди не бив і рекламу на цьому не зробив… Хоча з Ваших оціночних тверджень, зроблених у попередньому дописі, ми не є “простими хлопцями з народу”, але нашій державі не залежно від нашого соціального статусу однаково на нас начхати, бо я та сім’я мого загиблого колеги й досі не можем добитися визнання нас учасниками бойових дій в зоні АТО.

  Дозволю собі ще раз наголосити, оцінюючи чужі статки, не забудьте глянути на свої, адже оплата праці має бути співрозмірною затратам трудового ресурсу. Чи у Вашому розумінні працювати головою – це не робота? Треба лише махати лопатою, аби плоди твоєї праці були видимі?

  Щодо зауваження про “реалії життя” так погоджуюсь, різниця між середьою заробітною платою і суддівською винагородою таки є, але ще раз зверну Вашу увагу – спочатку гляньте розмір суддівської винагороди, який передбачений Розділом ІХ Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, а потім фантазуйте на тему “страшних сум”.
  Чи дайте судді, в якого відповідальності значно більше, ніж у нічного сторожа, мінімальну з/п і далі мрійте про “справедливий” суд…

  І, зрештою, жодній людині ніхто не забороняв здобути освіту відповідно власних вподобань та обрати відповідну професію.

  Я в жодному разі нікого не захищаю. Так, систему треба змінювати, однозначно треба, але замість того, щоб “воювати за клавіатурою” запропонуйте РЕАЛЬНІ шляхи її зміни, та те як зробити, щоб наслідки таких змін були найменш болісні та найбільш результативні. І починати треба з себе…

  • Немаю бажання тебе переконувати, що робота ХЛІБОРОБА більше користі приносить чим адвокат або ж суддя.
   Твій “труд” – це ІГРА В КАРТИ, за що ти хочиш мати щей винагороду….За що? чому? судді повині отримувати винагороду, а люди інших професій жити на голу зарплату.

 13. “Глядачеві” – повага та підтримка за виважені і розширені коментарі для невігласів, які прикриваються ніками під такими ж назвами і в житті не бачать жодного позитиву. Можливо, насамперед варто повиймати колоди з власних очей і починати вже правдиво “для України жить”.

 14. Який позитив? Коли вас торкнеться,ми побачимо як й позитив в судах коється.Нужно эту Бацуцу люстрировать.Она же ещё не проходила люстрацию .Видно эта коррупционерку достаточно заплатила чтобы её не сняли.Они хапали при Януковиче и до сих пор работают.Беспредел творится полный,давление на судей очень сильное,кумовство и сватовство ,у неё все выигрывают в судах свои подруги и друзья.Заставляет судей выносить решения,которые хочет только она.Коррупция цветёт и пахнёт и её кум Глава аппеляционного суда Хмельницкого под фамилией Ковтун продолжает щемить людей в апелляции.Примите меры ,помогите прекратить этот судейский беспредел!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.