Комісія з журналістської етики оголосила про публічний осуд колективу газети “Подільські вісті”

Комісія з журналістської етики оголосила про публічний осуд колективу обласної газети «Подільські вісті». Таке рішення було ухвалене на черговому засіданні КЖЕ 3 лютого.

Про це йдеться на сайті Комісії, пише “Телекритика”.

Раніше до Комісії надійшла заява від головного редактора медіа-корпорації «Є» (м. Хмельницький) Тетяни Колісніченко з проханням розібратися в конфлікті щодо виборів редактора обласної газети «Подільські вісті», які відбувалися в червні 2014 року.

За  словами Колісніченко, проти її кандидатури, запропонованої головою обласної ради, колектив газети, який висунув свого кандидата Петра Лічмана, боровся вкрай неетичними методами: щономера паплюжив її ім’я, не надав можливості висловитися на шпальтах газети ні їй, ні місцевій Раді Майдану, котра  підтримала її кандидатуру і внаслідок цього була публічно звинувачена  «Подільськими вістями» у рейдерстві.

Вивчивши ситуацію, члени Комісії  дійшли до наступних висновків. «Редакція газети «Подільські вісті» висвітлювала вибори редактора газети з власної ініціативи, однобічно, упереджено, незбалансовано, без надання слова опонентам та експертам. Протилежна думка, висловлена, зокрема, в надісланому до редакції зверненні громадської організації «Рада Майдану», була проігнорована і не опублікована в газеті.  В результаті у читача була сформована необ’єктивна, викривлена картина подій. Відтак громадська думка, представлена на шпальтах видання, також відображала винятково позицію колективу редакції газети».

Таким чином, на думку членів КЖЕ, редакція газети «Подільські вісті» порушила Кодекс етики українського  журналіста, зокрема такі його пункти:

6. Повага до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події є найпершим обов’язком журналіста.

9. Факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного. Неприпустимим є розповсюдження інформації,  що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення.

10. Точки зору опонентів, в тому числі тих, хто став об’єктом журналістської критики, мають бути представлені збалансовано. Так само мають бути подані оцінки незалежних експертів.

12. Журналіст зобов’язаний зробити все можливе для виправлення будь-якої поширеної інформації, якщо виявилося, що вона не відповідає дійсності.

17. Журналіст не повинен використовувати службове становище в особистих цілях, з метою наживи, самореклами, у кар’єристських цілях та керуючись прагненням догодити певним силам чи особам.

«Враховуючи вищевикладене, Комісія розцінює боротьбу колективу газети “Подільські вісті” за свого кандидата на посаду редактора як цілеспрямовану кампанію проти опонента, в ході якої були грубо порушені моральні та етичні засади журналістики.

Відповідно до п.19 Кодексу етики українського журналіста, “Свідоме порушення норм журналістської етики є абсолютно несумісним з професійною журналістикою, піддається громадському осуду, може бути підставою для позбавлення прес-карти чи членства в професійних спілках та НСЖУ”», – йдеться у рішенні Комісії.

Як писав НГП, головний редактор медіакорпорації «Є» з Хмельницького Тетяна Колісніченко стане генеральним директором Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії (ОДТРК) «Поділля-центр».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 43

 1. весь колектив ПАТ Хмельницькобленерго в добровільно-примусовому порядку передплачує Подільські вісті на рік. ось вам і тираж!

 2. Скоріше б якісь зміни настали, а то нормальні журналісти змушені розраховуватися. Заберіть від нас Лічмана, він знищить газету, і її вже ніхто не зможе реанімувати!

 3. Для довідки – Тетяна Колісніченко-протеже Гладуняка, ПВ під ним ходити не хотіли, подивимося, що буде з ПЦ,
  І питання “журналістська етика” – це, що, більше скажу її нема ні в одному виданні області, адже якщо там людей звинувачують, то навіть якщо звертатися з конкретними фактами, які це заперечують, всеодно це розмістять в якійсь с..ці, де б їх не бачили люди..

 4. Нехай хоч протеже самого Кофі Анана , до чого тут це. Вердикт Національної комісії з журналістської етики це як червона картка гравцю на медійному полі і сигнал для його покарання . Іншими словами ЦЕ ВЕЛИКА ГАНЬБА ДЛЯ НАШОГО РЕГІОНУ і винен у цьому ,сподіваюсь на кер ОР, буде покараний

 5. Да . тут петро вже не скаже знов що у всому винен Гладуняк , національна комісія з журн етики це серйозно і рішення серйозне

 6. В нього всі винні Гладуняк , Колісніченко , Гончар тільки він сам ідеальний , тільки от заср..ся і забрехався з ніг до голови

 7. Нехай наш горе-керовнік ліпше розповість як ще зовсім недавно з дідусем Ядухою співали і друкували хвалебні оди про Януковича і його поплічників .Яка там незалежна редакційна політика , в нас її ніколи не було , а керівництво і наближені як наживалося так і наживається , а прості працівники горбатяться за копійки

 8. Все, петю, зливай воду. дістав ти (вкупі з істеричним воробьем та підстилкою шандебурою) уже всі по самі помідори. ДОСИТЬ ЗНУЩАТИЯ НАД КОЛЕКТИВОМ!!! У нас нормальні люди, ДАЙ ЇМ СПОКІЙНО ПРАЦЮВАТИ!!!

 9. А як газетьонка Лічмана-Воробишка гадила на раду Майдана! Ось вам оцінка зі сторони, грьобаний ,безликий ,ватний колективе газети!

 10. цікаво, а обласну організацію спілки журналістів часом не старий Ядуха ще очолює?

 11. я адвокатом до Лічмана не наймався, але щоб мати реальне уявлення про ситуацію, поцікавився що за людина очолює комісію НСЖУ з журналістської етики. Ось що видала Вікіпедія: Володи́мир Па́влович Мостови́й (*10 березня 1947, Перегонівка) — головний редактор тижневика «Дзеркало тижня», з 10.1994; голова Комісії з журналістської етики (з 09.2001).Дочка Мостова Юлія Володимирівна (діючий редактор «Дзеркала тижня», подруга відомої журналістки Світлани Кабачинської – НЕУПЕРЕДЖЕНИЙ). “Володимир Павлович свого часу немало попрацював на компартію: 1978-90 роки — заввідділом радянського будівництва газети «Прапор Комунізму»…
  Володимиру Мостовому як засновнику і незмінному голові комісії т. зв. Комісії з журналістської етики закидають публікацію неетичної статті у газеті «Прапор комунізму» від 5 березня 1989 року (!!! – це вже під час перебудови) під назвою «Гра в політику на свіжому повітрі», у якій містяться образи на адресу дисидентів Ілька Кучеріва, Сергія Набоки, Сергія Федоринчика. Зокрема, у цій статті Володимира Мостового не збалансовано думки, оскільки стаття є типовим продуктом радянської пропаганди.” (Вікіпедія)
  І ще одне запитання: чому рішення комісії появилося саме зараз, перед черговими виборами редактора Подільки??? Вже ж пройшло 8 місяців з часу публікації тих образливих статей.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.