АМК зацікавився антиконкурентною поведінкою Служби автодоріг Хмельниччини

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочало розгляд справи щодо Служби автомобільних доріг Хмельницької області.

Як з’ясувало АМК, у серпні 2014 року Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області, як Замовник, провела процедуру відкритих торгів із закупівлі робіт з поточного ремонту автомобільних доріг державного значення (3 лоти).

Пропозиції подали 8 учасників. Пропозиції 3 учасників були відхилені, як такі, що не відповідають умовам документації конкурсних торгів, зокрема через відсутність документів, що підтверджують наявність досвіду виконання робіт з поточного ремонту доріг державного значення, а не лише ремонту автомобільних доріг комунальної власності.

Разом з тим, роботи, щодо яких проводився конкурс, мають виконуватися відповідно до технічної документації, яка є додатком до документації з конкурсних торгів, та подана зазначеними учасниками у відповідності до вимог замовника.

Відхилені цінові пропозиції були значно нижчими від цінових пропозицій переможців відповідних лотів.

Обрання переможцями підприємств, які запропонували нижчі цінові пропозиції, дозволило б значно заощадити кошти державного бюджету.

Антиконкурентна поведінка комітету з конкурсних торгів Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області нівелювала конкурентні механізми на торгах та могла породити антиконкурентні наслідки у вигляді спотворення конкуренції та дискримінації учасників торгів.

Збір доказів у справі триває.

Як писав НГП, голова комітету конкурсних торгів і перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області Станіслав Вінський на розкритті пропозицій заявив, що найнижча ціна не є головним критерієм обрання переможця торгів.

“Визначальним для нас є виконання ремонтних робіт у визначені строки, наявність техніки, спеціалістів та фінансових можливостей підприємства-підряника. Адже роботи по цих трьох тендерах слід розпочати без авансів, тобто, власними ресурсами. Низька ціна, запропонована на торгах, ще нічого не вирішує”, – сказав він.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.