У Кам’янці-Подільському відкрили першу в Україні котельню на солом’яних пелетах

Сьогодні в Кам’янці-Подільському відбулось офіційного відкриття першої в Україні котельні,  що працює на твердих видах палива. Розпочались заходи на території комунального підприємства «Міськтепловоденергії» в автоматизованій диспетчерської службі, з якої проводиться управління роботою нової котельні.

IMG_4096

На урочисте відкриття приїхали міський голова Михайло Сімашкевич, депутати міськради, чиновники Хмельницької облдержадміністрації та голова державного агентства енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.  Подивитись, як працює диспетчерська служба в Кам’янець приїхав також екс-губернатор області Леонід Прус. В коментарі НГП він сказав, що завітав на відкриття, бо «ще в часи губернаторства допомагав місту». Загалом колишній голова ОДА був не багатослівним та прокоментував свою передвиборчу кампанію словами «все добре».

Після оглядин диспетчерської гості поїхали на саме відкриття котельні, яка розташована на території міської лікарні. На зміну Леоніду Прус, який з диспетчерської до відкриття котельні чомусь не доїхав, прийшов Олександр Симчишин, перший заступник голови Хмельницької ОДА.

IMG_4098

Пробний пуск котельні, будівництво якої є частиною пілотного інвестиційного проекту по виробництві теплової енергії та заміщення природного газу паливом із біомаси, відбувся 22 жовтня і з того часу проводилися налагоджувальні роботи. За цей час котельня працювала без перебоїв. На сьогодні вона обігріває корпуси міської лікарні, міську поліклініку, водолікарню, а також медичне  училище. Загальна площа міської лікарні складає 10000 м2.  Новітня котельня обладнана двома котлами загальною тепловою потужністю 1,4 МВт. Вони працюють виключно на твердих видах палива, зокрема на солом’яних пелетах, які виготовляються з екологічно чистої сировини.

IMG_4109

За словами гендиректора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука до кінця 2014 року в Кам’янці-Подільському планують збудувати ще 2 таких котельні, одна –  на території міської лікарні по вул. Матросова, а інша – по вул. Франка, біля центру «Довголіття».

Як стверджує голова державного агентства енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук  про зменшення ціни на опалення в разі будівництва таких котелень наразі  не йдеться, адже головна ціль таких проектів – це зменшення залежності від російського газу. Також за умови повного відключення газу, місто зможемо принаймні обігріти важливі соціальні заклади. Проте, представник інвестора пообіцяв реалізувати теплову енергію суб’єктам комунальної власності Кам’янця зі знижкою 10% відносно існуючих тарифів. Це дозволить зекономити місту близько 20 млн. грн. в рік.

 

 

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Побільше б таких котелень. Їх можна навіть на смт і в селах ставити і централізовано забезпечити населені пункти теплом та гарячою водою. Соломи і хмизу на селах вдосталь. Також гаряча вода під тиском може крутити турбіну з генератором. А це додаткова електроенергія.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.