У Хмельницькому біженців з Донбасу не будуть висиляти з гуртожитків

Влада Хмельниччини не буде висиляти вимушених переселенців з безкоштовно наданого житла доти, доки на сході країни триватиме війна.

Таке запевнення “Незалежний громадський портал” отримав у департаменті соціального захисту населення Хмельницької ОДА.

“Коли ми поселяли переселенців, то планували, що це буде на один-два місяці. Зараз війна затягнулась, тому залишимо їх до її закінчення. Зараз, коли почала надходити державна допомога, багато переселенців можуть  самі винаймати житло. Цю допомогу їм будуть виплачувати з державного бюджету 6 місяців. Сума на сім’ю становить близько 2 тис. 430 грн. Одинокі непрацездатні отримують понад 800 грн. плюс пенсію», – розповіла нам начальник відділу департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА Любов Тимофієва.

Вона додала, що на Хмельниччині зареєстровано 3 тис. 800 переселенців. Зокрема, за виплатою допомоги на оплату житла звернулось 1 тис. 747 осіб.

Натомість багато переселенців на Хмельниччині живуть у страху, що їх можуть висилити на вулицю. Наприклад, доннечанка Олена приїхала до Хмельницького у червні і розказала НГП, що мешкає у гуртожитку на проспекті Миру, 60/4. В одній кімнаті з нею живе сім’я біженців: мати з сином – підлітком і донькою. Кімната маленька, і чужим людям в ній уживатись важко.

“В сусідній кімнаті теж мешкала велика сім’я біженців. Вони не змогли знайти тут влаштуватись і поїхали. Коли кімната звільнилась, ми просили розселити нас на дві кімнати. Але нам відмовили. Більш того, постійно нагадують, що ми маємо висилитись до 1 січня 2015 року. Винаймати житло особисто я не можу. Державна допомога на оплату житла для мене становить 440 грн. Для непрацездатних і дітей це десь близько 800. Сім’я може винайняти житло при такій допомозі. А я одна, можу розраховувати лише на допомогу влади”. – зазначила Олена.

Довідка НГП. У гуртожитках Хмельницької області мешкає 110 переселенців: 79 з Донбасу і 31 з Криму. 58 переселенців розміщені у гуртожитках Хмельницького.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Чим вас веселили, що ви когось там думали висиляти?))))
    У гуртожитки спчатку заселяють, а потім виселяють

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.