У Хмельницькому визначилися, яким буде пам’ятник Небесній сотні

У Хмельницькому сьогодні журі визначилося, яким буде пам’ятник Небесній сотні. Конкурс тривав більше 6 місяців, пам’ятники відправляли на доопрацювання та виставляли у двох різних залах.

Загалом було 10 робіт, але одна з них не брала участі у конкурсі, тому що автор не забажав її реєструвати, також ще дві роботи сьогодні були вилучені з конкурсу, оскільки з ними не було представлено макетів, а були наявні лише графічні матеріали.

Переможцем стала робота під кодом 2503. За неї проголосувало 17 із 21 членів журі. Її автором є хмельницький скульптор Роман Албул.

collage

Форма пам’ятника, який переміг – це свіча. Далі з тексту пояснювальної записки: Свіча пам’яті, вогонь що долає морок, іскра, від якої спалахує вогнище в душах мільйонів. Пластично переплетені крила птахів та фігура складають образ полум’я. Життя людини подібне до полум’я свічки – один необережний рух, подих і воно згасне на віки, але з іскри народжується пожежа, яку не зупинити. І доки в серцях і душах горить вогонь совісті, честі і справедливості, доти житиме пам’ять героїв, що поклали своє життя на служіння Громаді заради майбутнього України.

Для  реалізації  проекту  у  матеріалі  може  бути  обрано  один  з  варіантів  у  залежності  від фінансування: для бронзи або граніту ціна складатиме 1-1,5. Якщо пам’ятник робитимуть зі штучного каменю або  граніту ціна  складатиме  до  1 млн  гривень.

Голосування було таємне: бюлетені члени журі скидали в капелюх одного з своїх колег. Думка хмельничан також враховувалась: всі відгуки, залишені у спеціальній книзі були проаналізовані членами журі та взяті до уваги.

Цікаво, що один з макетів пропонували вилучити з конкурсу, як плагіат на памятник Героям Варшави. Такий казус помітив один з членів журі Сергій Скоробагатий, про що розповів всім іншим. Також він надав фото на підтвердження свої слів.

Відомо, що за попередньою усною домовленістю, памятник Небесній Сотні у Хмельницькому буде відлито з поваленого та переплавленогоЛеніна з парку ім. Чекмана.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. Успішна країна стане їм найкращим пам’ятником. Працюймо над цим.

 2. знову ж таки, схоже на пам’ятник доби “страни совєтов”. стільки слів про вогонь і світло, то можна було б якось освітлювальний прилад обіграти в пам’ятнику, абощо. хочеться чогось сучаснішого, креативнішого, що б змушувало замислитись, а не шаблонну монолітну каменюку, дивлячись на яку залишаєшся байдужим. взагалі жоден макет не сподобався. краще було б дочекатися гідного витвору, а не ліпити краще, вибране з поганого. це, звісно ж, приємніше для ока, ніж ленін, але… 100 дерев або квітучих кущів висаджених десь на території міста, невеличкий такий сквер, було б приємніше, ніж це.

  • Згоден, це радянський союз – у автора зовсім не має мислення, хіба це скульптор – це самозванец. Явно це створено щоб відмити гроші. Абсурд, це якась повтора, а не скульптура…

 3. чомусь нагадує мені оскар

 4. скільки можна людей протезувати за 1,5 млн. гривень?
  учасників АТО, їх дітей, рідних забезпечте……!
  в такий складний час каміння тесати будуть за мільйони!!!!!!!!!
  а люди скаліченні на війні будуть помирати від нехватки ліків!!!!!
  гондурас!

 5. Який пам’ятник? Стільки загиблих,що моторошно. Немає чим зайнятись? Віддайте гроші в шпиталі,там повно хлопців. А ці не могли розібратися,який пам’ятник поставити. Дурдом веселка.

 6. “Переможець”, як написали, зять знаного Миколи Мазура. Все стало зрозумілим, тобто автор скоріше за все і є М. Мазур. А як,що він автор, то дивуватися нема чого,що такий результат! Хоча в порталі лайки і відгуки ( мені подобається),явно не були на перевагу ” переможця”. Там як кажуть, і кінь не валявся! Таки кинули громаду, на жаль! Журі в своїй більшій частині було вкрай заангажоване і не відповідало професіональним крітеріям відбору кращого проекта ! Професійного обговорення проектів практично не було! Бігом проголосували і побігли святкувати “перемогу”. Кабачинська, Слободянюк, Скоробагатий, Теленько (друг М. Мазура і рупор міської ради) ще раніше неприховано виказували свою симпатію проекту “переможця”, це факт! Тому вони не мали право бути у членах журі згідно умовам конкурсу! Далі, Банова, Рожко-Павленко, Гуменчук це закадичні друзі з одної компанії М. Мазура (Хмельницький Національний Універсітет) плюс С.Мілер, а їх теж включили в журі! 17 проти 3, нікого не дивує таке співвідношення голосів! Склалося таке враження,що хтось наполегливо вмовив решту членів журі віддати свій голос за відомого “переможця”! Цікаво як їх вмовляли? Ото вам і честь, і гідність і справедливість! Хлопці революціонери, ви хто, чи вже продалися!? Виходить так, що це був грандіозний спектакль,а не конкурс! Які б не були гарні проекти, “переможець” уже був! Ось так в нас проводяться конкурси і організоване життя в країні! І не час втілювати такі проекти, коли в країні війна і така біда! Люди, міняйтесь!

 7. Чому викладений лише один проект? покажіть решту 9,

 8. Округ №188 Лабазюк Сергій Петрович , самовисування 35.81% 31 290 голосів !
  ОВО №191 Бондар Віктор Васильович , самовисування 18.61% 15 246 голосів !
  ОВО №192 Герега Олександр Володимирович , самовисування 73.86 % 68 890 голосів !
  ВОНИ ПРОЙШЛИ ГРИВНЕВУ ЛЮСТРАЦІЮ, А ГЕРОЇ ГИНУТЬ!
  ПРОПОНУЮ ОБГОВОРИТИ !!!!

 9. Що може вибрати Банова,Скоробагатий і Кабачинська? Знову обдурили народ!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.