У Хмельницькому змагаються чотири проекти меморіального комплексу на честь “Небесної сотні”

У Хмельницькому змагаються чотири проекти меморіального комплексу на честь “Небесної сотні”: “Чоловік-бунтар”, “Соколи”, “Ангел-борець за свободу”, ” Свічка на крилах голуба”.

Фото Афіни Черкезової

Фото Афіни Черкезової

Голова журі, очільниця Хмельницького міського товариства «Просвіта» Зоя Діденко у коментарі “Незалежному громадському порталу” заявивла, що громадськість також може вплинути на вибір пам’ятника Небесній сотні.

"Чоловік-бунтар". Фото Афіни Черкезової

“Чоловік-бунтар”. Фото Афіни Черкезової

"Ангел-борець за свободу". Фото Афіни Черкезової

“Ангел-борець за свободу”. Фото Афіни Черкезової

"Соколи". Фото Афіни Черкезової

“Соколи”. Фото Афіни Черкезової

"Свічка на крилах голуба". Фото Афіни Черкезової

“Свічка на крилах голуба”. Фото Афіни Черкезової

До 25 червня всі чотири макети будуть виставлятись на другому поверсі міської ради на вул. Гагаріна, 3. Всі охочі можуть подивитись на них та залишити свій відгук у відповідному зошиті, що лежить там поряд.

“Оскільки тепер вже триває процес відбору – немає сенсу дискутувати на тему правильності розташування чи форми пам’ятників. Тому варто залишати особисту думку – який саме макет ви б хотіли бачити у якості меморіального комплексу Небесній сотні у нашому місті. Також кожен з членів журі висловить свою позицію. На засіданні найголовнішим критерієм вибору буде абсолютна більшість голосів. Це меморіальний комплекс, який зачіпає абсолютно всіх, тому долучитись до вибору може і має кожен охочий”, – розповідає Зоя Діденко.

Вона наголосила на тому, що при ухваленні рішення обов’язково будуть  враховуватись відгуки, що залишать люди у книзі скарг та пропозицій.

“Долучити до експозиції зошит для відгуків – було моєю ініціативою, тому беру на себе відповідальність за врахування всього, що буде там написано під час вирішення долі меморіалу”, – додаєголова жюрі конкурсу.

Засідання журі відбудеться 26 червня і того ж дня буде оголошено, який саме меморіальний комплекс буде побудовано. Він розташується на перехресті вулиць Соборної та Героїв Майдану, зі сторони університету управління та права.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Шановне жюрі! Мене як майданівку не зачепив жоден із запропонованих проектів. Я не можу нічого сказати про їх художній рівень, бо не є митцем. Можливо, з точки зору скульптурного мистецтва вони є гарними. Але – мене не зачепило, не сколихнуло. Соколи викликають спогади про “Беркут”… Янгол у Хмельницькому вже є… Композиція з гинучим у неприродній озі майданівцем викликає асоціації з памятником на Військовому кладовищі… А останній голий зоряний принц… ну, хай автор вибачить, але перше, що кидається у вічі – оголений статевий орган і надто худорлява статура людини, наче на майдані були виключно худесенькі студенти чоловічої статі…..Тим часом загиблі Герої, наша героїчна Небесна Сотня – це вольові і мужні люди, справжі патріоти і дуже різного віку, а не тільки молодь, хоча саме вона була авангардом Революції Гідності. Дозволю собі висловити кілька моїх особистих думок щодо того, що я б бачила у монкменті. По перше, як не банально це звучить, але у майдану є своя атрибутика – це прапор, який розвивається, каска, щит, шини… Зміст памятника завдяки цим елементам буде одразу читатися. Не обовязково використовувати всі, але прапор, як на мене, має бути. Друге – памятник повинен бути динамічним, з якоюсь дією – ну, хоча б, як один поранений герой підіймає іншого, прикриває щитом, але при цьому підіймається з колін і рухається вперед, догори, до неба. Третє – памятник повинен символізувати не смерть, а воскресіння, народження нового, іншого життя: у Героїв – життя вічного, а у нас, завдяки їх подвигу, – життя гідного. Ну і монумент, як на мене, не може уособлювати лище одна фігура певної конституції, віку і статі, бо на майдані були різні люди. Тому найкраще було б створити диначічну композицію з кількох осіб, де був би і дорослий чоловік, і юнак, і можливо навіть жінка (а такі теж є серед загиблих).

  2. а я думаю що має бути щось із поглядом на нас, бо Небесна Сотня дивиться и вірні ми майдану

  3. Соромно за Хмельницький, але в Хмельницькому явно бракує креативних митців. У людей туго з креативністю. Голий чоловік, беркути, що тр..ються, чоловік, який чомусь падає, а не стоїть вперед, і надгробний пам’ятник з янголом. Ось такі в мене асоціаці. Краще вже взагалі не ставити і не ганьбити місто.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.