У Хмельницькому побільшало проектів пам’ятників “Небесній сотні”

У Хмельницькому побільшало проектів пам’ятників “Небесній сотні” – тепер їх не чотири, а десять. Вони виставляються зараз у художній школі на вул. Проскурівській, 65. Подивитись та залишити свій відгук можуть всі охочі.

Відповідальний секретар конкурсу та секретар журі Захар Пилипчук запевнив, що всі залишені відгуки, обов’язково будуть враховуватись при визначенні переможця.

У положеннях проведення конкурсу зазначено, що визначається найкраща ідея містобудівного та архітектурного рішення пам’ятника “Небесній сотні”. Тобто зважатимуть не лише на сам пам’ятник, а й на те, як учасник конкурсу пропонує оформити територію навколо нього.

Експозиція триватиме до 24 жовтня. У складі журі – 22 особи. Серед них члени Національної спілки архітекторів України, дизайнери та мистецтвознавці. Журі засідатиме вже 20 та 21 жовтня, а остаточне рішення буде прийняте в останній тиждень цього місяця.

У міському департаменті архітектури, містобудування та земельних ресурсів “Незалежному громадському порталу” надали лише сім проектів пам’ятників “Небесній сотні” та пояснювальні записки до них. Всі інші затримуються самими учасниками конкурсу.

1. Форма пам’ятнику – це свіча. Свіча пам’яті, вогонь що долає морок, іскра, від якої спалахує вогнище в душах мільйонів. Пластично переплетені крила птахів, фігура складають образ полум’я. Життя людини подібне до полум’я свічки – один необережний рух, подих і воно згасне на віки, але з іскри народжується пожежа, яку не зупинити.

1

І доки в серцях і душах горить вогонь совісті, честі і справедливості, доти житиме пам’ять героїв, що поклали своє життя на служіння Громаді заради майбутнього України.Для реалізації проекту у матеріалі може бути обрано один з варіантів у залежності від фінансування: для бронзи або граніту ціна складатиме 1-1,5. Якщо пам’ятник робитимуть зі штучного каменю або граніту. Ціна складатиме до 1 млн гривень.

2. Задум композиції будується на фігурі ангела – борця за свободу, гідність та справедливість (архангел Михайло – очільник Небесного воїнства), який втілює в собі жертовність та політ в небо. Який веде за собою Небесну сотню. Стріловидний постамент з червоного та чорного граніту підкреслює рух вверх. На червоній частині постаменту розташований ангел, а на чорній викарбувані бронзою імена і прізвища героїв Небесної сотні.

2

Перед постаментом внизу розташований сумуючий ангел – хлопчик з свічкою в руках, який символізує сум, пам’ять та повагу до наших героїв, а також і надію на краще майбутнє для нових поколінь завдяки подвигу Небесної сотні. Ще один елемент композиції це герб України, який розташований вгорі споруди, говорить про те, що люди віддали життя за свою батьківщину Україну.

Матеріал пам’ятника – це граніт червоний та чорний, бронза, залізобетон, червона та сіра бруківка . Орієнтовна вартість пам’ятника приблизно ста тисяч умовних одиниць.

3. Основний елемент композиції це плачуча свіча символ жертовності та суму за героїчно загиблою Небесною сотнею. Стікаючі золоті краплини воску нависають над їхніми прізвищами та стікають вниз немовби сльози до основи свічі, оплакуючи та символізуючи велику ціну і втрату яку заплатила Україна за свою перемогу. Полум’я свічі яке акцентоване бронзово-золотим кольором.

3

Святий вогонь душ та бестрашних сердець Небесної сотні розриває ланцюг, який є символом побореної злочинної влади. Полум’я піднімається в небо, як одне ціле разом з фігурою архангела Міхаїла – очільника Небесного воїнства, що забирає серця та душі Небесної сотні і поповнює своє Небесне воінство яке стоїть і бореться за добро і справедливість.

Архангел Михаїл тримає в одній руці вогневий меч, а в другій тризуб – герб, символ державності України за що вони і віддали своє життя. Орієнтовна вартість пам’ятника близько 100 тис у.о.

4. Автор не подав пояснювальної записки.

4

5. У цьому варіанті пропонується фігура молодого бійця. Який падаючи, опирається одною рукою до землі, щоб втриматись, і міцно стискає в руці бруківку, щоб з останніх сил встати і продовжити бій до останньої краплі крові. Тіло стомлене, знесилене, воно протистоїть тій системі, яка ламає молодого бійця – він стає символом сотні загиблих чоловіків, які мирно висловлювали свою думку на Євромайдані і загинули від куль снайперів.

5

Фігура молодого чоловіка розташована на чорній гранітній плиті з трьома сходинками. Поруч з нею – стела з сірого граніту у вигляді тризуба.Поруч плити з фігурою розташована стела з сірого граніту у вигляді стилізованого тризуба висотою у 5 метрів, заповнена прізвищами загиблих сотників по лівій стороні, що написані золотими літерами.

А по правій стороні написаний вірш Т.Г. Шевченка: «І вам, лицарі великі, Богом не забуті. Борітеся — поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!…» Скульптура з плитою та стелою будуть розташовуватись на квадратній площадці з трьома сходинками.

6. У цьому проекті для розкриття головної ідеї було взято за основу фігуру молодого чоловіка – бунтаря, в образі якого зображений український народ, який бореться за свободу і не здається. У динамічній позі із витягнутими руками, фігура молодого чоловіка показує своєю експресією мужність і силу.

6

Силу тих молодих людей, які стали жертвами майдану, і які боролися, щоб з останніх сил встати і продовжити бій до кінця. Поруч плити з фігурою розташована стела з сірого граніту у вигляді стилізованого тризуба. Стела, висотою у 5 метрів, заповнена прізвищами загиблих сотників по лівій стороні, що написані золотими літерами.

А по правій стороні написаний вірш Т.Г. Шевченка: «І вам, лицарі великі, Богом не забуті. Борітеся — поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!…» Ціна проекту з чоловічою постаттю бійця становить – 850 тис. грн.

7. Пропонується варіант вирішення меморіального комплексу де у центрі композиції фігурує жіночий образ. На постаменті вистою у 3,5 метри, подібною до колони, розташовується фігура жінки, висотою у 1,80 см. Яка стоїть на колінах тримаючи у лівій руці хрест, нагадує образ юної Мадонни, жінки-матері, що сумує і молиться за загиблими синами України.

7

Жінка-матір, схилила свою покриту голову, і наче, тихо промовляє молитву, тримаючись правою рукою серця виражаючи свою любов і світлу пам’ять загиблим синам.На плиті із сірого граніту будуть викарбувані золотим шрифтом прізвища загиблих сотників.

А завершить композицію – висока, подвійна, металева ажурна арка, висотою у 8,50 метрів, товщиною 20 см, зверху якої, по центру розташований герб України

Тексти під макетами пам’ятників взяті з пояснювальних записок до проектів пам’ятників, що подані конкурсантами.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. Перший (варіант справа) і четвертий проекти симпатичні. Добре, що конкурс продовжили – на попередньому етапі були страхіття якісь.

  2. То лише мені здалося, що проект на третьому фото дуже сильно нагадує пам”ятник героям та жертвам Чорнобилю, а останній схожий на Ангела Скорботи?

  3. Перший хороший пам”ятник. Не схожий на штамповку. Буде унікальний. Нехай він переможе.

  4. Без сумніву, перший проект – найсильніший, найзмістовніший і художній образ найвдаліший!!!

  5. Хорошо,что конкурс продлен.Для меня из всех вариантов более соответствует духу и теме памятник на 3 -м фото.Голосуют за него ! И главное,чтобы конкурс провели честно,справедливо и достойно !

  6. Найбільше імпонує пам’ятник на третьому фото… Символ вогню обіграний по-новому: цікаво і глибинно. Бажаю перемоги саме цій роботі, її автору. Аби лиш потім вдалося втілити її у життя у повному масштабі…Місту так не вистачає креативних знахідок у архітектурі. А це одна з них…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.