Громади сіл Мортунки, Михайлівці, Сушки, Митинці, Хотьківці, Заставки Красилівського району взялися відстоювати справедливість: орендар передав землі селян у суборенду, а новий орендар виплачує по 3% орендної плати за землю замість 5-ти. Окрім того компанія-орендар проігнорувала звернення обуреної громади та почала осінній посів на цих землях під наглядом охоронців.
“У нас був орендар, який поза плечі продав нашу землю і за це взяв 9 млн. грошей. А тепер договори виявились з підробленими підписами, які намагаються видати за наші. Але я того точно не підписувала, і нас таких 230 чоловік. Нам дали по 350 кг зерна, а у другій відомості – 665 грн. Тобто для того, щоб забрати зерно треба розписатись і за гроші”, – розповіла НГП одна з мешканок села Мортунки.
Раніше, отримавши негативну відповідь на звернення щодо розірвання договорів оренди земельних паїв та припинення будь-яких дій на цих ділянках землі селяни приїхали до облжержадміністрації щоб вирішити це питання особисто.
На ім’я Леоніда Пруса була написана заява, де люди доводять до відома влади, що, починаючи з 24 вересня щоденно до дати виконання їхніх вимог будуть страйкувати та мітингувати. Для того щоб їх почули вони обіцяють перекривати дороги в селі Мортунки та Хмельницькому і на пішохідних переходах траси Житомир-Чернівці, в той час коли військові машини їхатимуть в зону АТО.
Одним з важелів впливу селяни вирішили зробити свою участь у виборах до Верховної Ради і збираються бойкотувати їх та перекрити трасу в день виборів з 6:00 до 18:00.
Виконання вимог та відповідальність за свої дії громада сіл Мортунки, Михайлівці, Сушки, Митинці, Хотьківці, Заставки Красилівського району поклала на обласну адміністрацію.
“Справа у тому, що ці люди вже звертались до суду з проханням розірвати договори оренди, проте суд їм відмовив. Щодо підробки підписів. Обласна державна адміністрація відправила в прокуратуру запит про таку перевірку. Вона зараз триває. Будемо намагатись вирішити це питання так, щоб задовільнити обидві сторони, хоча правових підстав для цього немає – суд вже вирішив. Наразі ми вивчаємо це питання і організовуємо зустріч с усіма керівниками задіяних у цій справі підприємств”, – прокоментував НГП ситуацію заступник голови обласної державної адміністрації з питань АПК Володимир Кальніченко.
Схожі матеріали:
- Абетка землевласника. Ціна землі
- Абетка землевласника: перспективи та очікування
- Збирачі “земель Ядухи” сидять у СІЗО майже два роки. Судові слухання тупцюються на місці
- Відчужений гектар хмельницького аеропорту пустили новою “схемою”
- Головний земельник Новоушицького району не вніс в е-декларацію 4 га поблизу Дністра