Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Абетка землевласника. Ціна землі

Опубліковано: 06.12.2019 | Немає коментарів наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

З наближенням часу відкриття вільного обігу земель сільськогосподарського призначення збільшуються хвилювання як власників земельних наділів, так і потенційних покупців. Одні розраховують купити подешевше, інші гадають продати землю дорожче. Звісно це є великим питанням наступного 2020 року, а отже усі політики будуть говорити про своє бачення як же складеться ціна на землю.

Оскільки регулювати ціну продажу землі є не правильним кроком, відповідно, ціна буде регулюватись ринком. Ринок землі, який відкривається, складається з багатьох факторів. Тому на сьогодні вже є пропозиції продати землю за десять тисяч доларів, однак ще можна купити і за тисячу.

Але однієї ціни для кожної області, району чи сільської ради не буде, і це залежить від того, яка якість землі, як віддалена від доріг та переробних і зберігаючих сільськогосподарську продукцію підприємств, скільки ділянок у цілому масиві будуть продаватись, чи будуть у потенційних покупців вільні кошти, чи будуть працювати механізми кредитування і головне від часу, коли власник вирішить продати землю.

Говорити про ціну землі у порівнянні із європейським ринком це говорити ні про що. Як того вимагають діючі політики, земля для іноземців продаватись не буде. Це великий мінус для ціни продажу, так як українські покупці є доволі обмеженні у своїх можливостях придбати землю за високою ціною, а тому українські сільськогосподарські виробники не будуть квапитись з купівлею землі та будуть працювати за договорами оренди.

На мою думку, землі, які буде можливість продати розділять на чотири типи, від чого і буде грунтуватись ціноутворення.

  • Перший тип – це землі, які мають власники, що проживають у селі і мають намір там залишатись і працювати на ній. Ці землі будуть використанні як старт для фермерства до яких можливо приєднається ще декілька десятків гектарів, які можливо буде викупити в кредит. Тому такі землі продаватись не будуть і використаються для дрібного фермерства.
  • Другий тип – це землі, які мають власники, що проживають у селі, але вирішили переїхати у місто та розпочати нове життя. Такі землі будуть продаватись згрупованими з земель цілої сім’ї, що може становити від чотирьох до 20 гектарів. Так як вони будуть продаватись швидко ціна за гектар буде невисокою, однак це є виправданим кроком тому що продаж буде без ризиків. Ціна такої продажі буде становити від двох до трьох тисяч доларів за гектар.
  • Третій тип землі – це землі, які є у власності жителів села та які знаходяться у тяжкому матеріальному становищі та які мало освідченні, які не очікують на довгу перспективу. Такі власники продадуть землю від тисячі доларів до двох тисяч за гектар.
  • Четвертий тип землевласників це заможні люди, які будуть намагатись акумулювати свої землі із землями близьких та далеких родичів з метою створити окремий масив площею від двадцяти до двохсот гектарів з метою її передачі в оренду за збільшеною ціною по відношенні до діючої або використають сформований наділ для отримання банківського кредиту. Така земля ними буде оцінена з перспективою на майбутнє в чотири-п’ять тисяч доларів, однак ні продати її вони не зможуть за такою ціною, ні купити у них охочих не буде.

Звісно, що в 2021 році ситуації з ціною на землю зміниться повністю і, дай Бог на краще, щоб років через п’ять, українці змогли правити за землю і десять тисяч як у Польщі, і сорок як у Нідерландах, але це все у перспективі.

Адвокат Роман Гавриленко, спеціально для НГП.

Далі буде.

Частину першу читайте тут

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

Схожі матеріали:

  • Абетка землевласника: перспективи та очікування
  • Збирачі “земель Ядухи” сидять у СІЗО майже два роки. Судові слухання тупцюються на місці
  • Відчужений гектар хмельницького аеропорту пустили новою “схемою”
  • Головний земельник Новоушицького району не вніс в е-декларацію 4 га поблизу Дністра
  • Хмельницька облрада повертає півгектара землі, “роздерибаненої” в аеропорту
Теги: земля, продаж, ринок землі

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
« Лис   Січ »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
47 queries in 0,068 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!