На Хмельниччині цьогорічний опалювальний сезон планують зробити заощадливим

В державі планують скоротити споживання природного газу на 30%. Як це відбуватиметься на Хмельниччині НГП дізнався у начальника управління житлово-комунального господарства обласної адміністрації Петра Махнюка.

“Шляхів до скорочення споживання природного газу є декілька. Перш за все – це технічні заходи: модернізація обладнання, встановлення сучасних елементів, оновлення тепломереж – щоб менше витрачалось на шляху від котелень – до осель. Також плануємо частково перейти на альтернативні джерела опалення: тверде паливо, вугілля, пелети, дрова”, – розповів Петро Махнюк.

З можливих змін, які відчують на собі мешканці – початок опалювального сезону пізніше, а закінчення – раніше. Проте на погодні умови комунальники теж зважатимуть і регулюватимуть темпаратуру в наших оселях спираючись на показники термометрів за вікном.

Щодо приватних споживачів газу з індивідуальним опаленням – Петро Махнюк запевнив, що для них скорочень не планується. Скільки спалите – стільки й заплатите.

Як заощаджуватимуть тепло у школах у цьому навчальному році поки достеменно не відомо. В управлінні освіти і науки Хмельницької ОДА НГП розповіли, що централізованого плану заощаджень природного газу у навчальних закладах області немає:

“Кожен район вирішує на місцях як вони заощаджуватимуть енергію. Десь осінні канікули з останнього тижня жовтня перенесуться на листопад, десь вони взагалі будуть скасовані, проте зимові канікули будуть довшими. Наразі надходять пропозиції з усіх районів і точна інформація буде зібрана не раніше жовтня”, – переконують освітяни.

Готуватись до зимових холодів варто не лише комунальникам та державним структурам, а й населенню: скоротити витрати на опалення та зберегти тепло можливо завдяки простому утепленню квартири. Метало-пластикові вікна, тепловідштовхуючі екрани з фольги за батареями та закриття всіх шпарин може підняти температуру в квартирі на кілька градусів. Також слід зважати на розташування меблів у кімнаті та важкі гардини – слідкувати, щоб вони не закривали батареї та не заважали теплу йти до оселі.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.