На Хмельниччині у серпні інфляція зросла на 0,8%

На Хмельниччині у серпні інфляція зросла на 0,8% порівняно з липнем (від початку року ріст досяг 13%).

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

За даними облстату, найбільше подорожчали яйця – на 19,6%. У межах 4,4-2% підвищилися ціни на яловичину, свинину, спреди, олію соняшникову, кондитерські вироби з цукру та борошна, цукор, безалкогольні напої, крупи перлові, ячні, та манні; на 1,9-0,8% – на маргарин, макаронні вироби, сало, молоко, сири, рибу та продукти з риби, сметану.

Водночас відчутно подешевшали овочі – на 19,7%, зокрема, перець солодкий, цибуля, помідори, морква, картопля, буряк, капуста білокачанна – на 48,5-26,4%.

Крім того, на 4,3% знизилися ціни на фрукти, на 1,0-0,2% – на майонез, борошно пшеничне, масло вершкове, м’ясо птиці, мед.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 3,7%, у т.ч. алкогольні напої – на 5,8%, тютюнові вироби – на 2,5%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,1% зумовлене підвищенням плати за каналізацію на 10,1%, водопостачання – на 8,4%, цін на товари та послуги з утримання та ремонту житла – на 2,6%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 1,6%, що спричинено в основному подорожчанням фармацевтичної продукції на 2,5%.

Ціни на транспорт у цілому підвищилися на 4,1% за рахунок збільшення цін на автомобілі, шини для легкових автомобілів, паливо та мастила на 10,2–4,7%. Транспортні послуги подорожчали на 1,2%, у т.ч. вартість проїзду у поїзді приміського сполучення зросла на 26,5%, міжміського – на 8,7%.

Крім того, на 2,7-0,6% збільшилися ціни у сфері відпочинку і культури, на товари для особистого догляду, послуги ресторанів та готелів, предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла.

При цьому одяг і взуття подешевшали на 2,2%. 

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.