Стихійний ринок: місця на ринку є, продавці не хочуть за них сплачувати дві гривні

Стихійна торгівля у Хмельницькому набуває масового характеру. Продукти харчування продають прямо з асфальту. Особливо резонансно це відбувається на вулиці Кам’янецькій, алеєю до міського комунального ринку «Ранковий». Представники влади переконують: на ринку є вільні місця для таких продавців.

ринки2

Представники влади

«Продавці стихійного ринку (на вул. Камянецькій, – прим. автора) кажуть, що всі місця на ринку зайняті, тому вони стоять на пішохідній алеї зі своїми продуктами, – розповіла Валентина Москалюк, начальник управління торгівлі. – Ми виходили до них о восьмій ранку. Показали десять вільних місць, на ринку, де вони можуть стати зі своїм товаром. Але люди не хочуть туди йти. На ринку «Ранковий» є ветеринарна лабораторія. Тобто люди, які приходять на ринок за продуктами, спокійні за їх якість. Я не розумію як можуть мешканці купувати продукти з землі, які не пройшли жодного контролю… Адже ми не знаємо, чи продавець, здоровий, бо санітарних книг у них немає. Інформація про товар відсутня…».

Вартість торгового місця на ринку «Ранковий» становить 2 грн.40 коп. за день. Для продажу городини лише 2 гривні. Але навіть така ціна не підходить «стихійним» продавцям.

Валентина Москалюк звертається до хмельничан із закликом: думати про своє здоров’я та не купувати «з рук» у невстановлених місцях.

Щоразу до таких продавців навідуються правоохоронці та складають протоколи про адмінпорушення.

«На даний час ми проводимо профілактичні відпрацювання на рахунок незаконної торгівельної діяльності на вулиці Кам’янецькій, – повідомив Ігор Весна, заступник начальника Хмельницького міського відділу УМВС України. – Крім того, у Хмельницькому, незаконна торгівельна діяльність проходить на вулиці Проскурівського-Підпілля, невстановлені торгівельні місця на залізничному вокзалі біля ринку «Ранковий». На даний час працівниками міліції складено 98 протоколів. Складені вони за ст.. 160 («торгівля з рук у невстановлених місцях»). Штраф накладений за адмінпорушення від 17 до 119 гривень, або від 119 до 286 гривень.    Протоколи направлені в міський суд. Майже 80% протоколів повертаються з усним зауваженням, через те, що не завдана велика матеріальна шкода суспільству та державі».

ринки3

Продавці стихійного ринку

Продавці стихійного ринку на зауваження до себе відповідають: на ринку для них немає відповідно облаштованих місць.

«Ми неодноразово зверталися до адміністрації ринку облаштувати нам місця для продажу товарів. Але досі нічого не зроблено. І взагалі, тут – на алеї, більше покупців, а там на ринку до нас ніхто не дійде»», – розповіла продавчиня домашньої городини стихійного ринку. Інша, на яку правоохоронці склали ряд адмінпротоколів про порушення, зазначила: «Кому ми тут заважаємо? Роботи немає, і ця торгівля єдине, що дає мені змогу заробляти на життя. Чому зауважень немає до Кізляра, який паркує машини на пішохідній зоні?».

Приватні підприємці КП «Ранковий»

Приватні підприємці КП «Ранковий» переконують: місця тут всім вистачить. І їм набридло переступати через продукти дорогою на роботу.

«Торгові місця заповнені лише на половину. Єдине, у вихідні дні вони заповнюються на верхній площадці майже повністю. А от нижня площадка, яку нещодавно облаштували прилавками та поклали асфальт – пустує», – розповів В’ячеслав,  приватний підприємець КП «Ранковий».

ринки4

 

«Місця є. І вони постійно пустують. Люди, які продають товари з асфальту – не хочуть платити дві гривні за оренду. Гидко переступати через курей, м’ясо, ковбасу, яку вони розкладають на асфальті в пилюці», – каже Ольга, приватний підприємець КП «Ранковий».

За словами правоохоронців та представника міського управління торгівлі – вони і надалі працюватимуть, аби забрати з центру міста стихійні ринку.

Олена Залуцька, для НГП.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

 1. Де Ви бачите представників влади, які дійсно, комунікабельно, наполегливо постійно проводять організаційну роботу, з метою організації робочих місць, чи створення умов для сільських мешканців,що сьогодні торгують вирощеною продукцією.
  Валентина Москаленко – начальник управління торгівлі, кривить відкрито душею, вона добре знає, яка ціна складається за право торгівлі на ринку»Ранковий».

  На ринку один внутрішній туалет, води для змиву вічно там не хватає, частина водопровідних крані пошкоджена,комунікації водопровідні потребують заміни, ремонту поточному. Після роботи, цей туалет перетворюється на камеру зберігання(не продані яйця, не продана городина, тушки кролів та інша всячина зберігається до 6.30 години). На цілий ринок один водопровідний кран, біля входу в м’ясний павільйон, там не тільки руки помити, а і дивитись на нього страшно. Внутрішня прилегла територія захаращена побутовим та будівельним сміттям, а що робиться кругом ринку особливо в напрямку промислового. Територія артсвердловини з якої Хмельничани п’ють воду перетворена в сміттєзвалище гавна,сечі та побутових відходів.
  Біля входу організована торгівля рибою, ви подивіться,це що, сільські міщани продають свою рибу, вирощену своєю працею. Перекупщики, раніше їх називали спекулянтами – заполонюють місця не визначені для торгівлі, це одні і ті ж самі люди, подивіться на їх обличчя – і все стане ясно в абсолюті. Торгівля м’ясом, салом із землі – це одні і ті ж самі перевертні, навіть підставляють пенсіонерів, інших осіб для продажі із землі.

  Старенькі,немічні-хто їх оштрафує?

  Міліція -«На даний час ми проводимо профілактичні відпрацювання на рахунок незаконної торгівельної діяльності на вулиці Кам’янецькій» – говорить Ігор Весна, заступник начальника Хмельницького міського відділу УМВС України. Він говорить правду,не кривить душею. Бо, коли б його підлеглі працювали, а не відпрацьовували свій робочий час, то вважаю був самий елементарний порядок! Запитую в постійного продавця свинини, а що міліція не підходить, підходить, а вони що, не люди! Не регулярність роботи, вибіркове виконання своїх обов’язків, подивіться на цих міліціонерів, коли в них форма останній раз пралась, на їхні засмальцьовані відвороти, хто на них звертає увагу.

  А чи хто не будь аналізував якість складання ними протоколів, які вони подають до суду? Страшне перо не в гусака, біга за кількістю! Потрібно починати з організаторів цих земельних торгів, які стоять в стороні, і мовчки потирають руки, граючи на конфлікті інтересів.

  Уважно простежте, як працює ветеринарна лабораторія, чому вони ходять в середині робочого дня і знову проштамповують м’ясні тушки тварин,що реалізуються. Бо під видом перевіреної продукції, продають іншу, чужу, не перевірену. Чому в теплий період і взагалі на ринку продають свіжу тваринну кров, не очищені кишки, шлунки із-під поли, хто за цим дивиться? І це в самому м’ясному павільйоні! Придивіться із якими вони торбами,щоденно ідуть додому?

  Валентину Москалюк, начальник управління торгівлі, міліцію, директора ринку – їхній робочий час повинен починатися на ринку, з 6.00 години, тоді буде більш-менш порядок. Та і санітарів, цих місцевих, хабарників-теж туди на ринок. Бо прийдуть наші брати та побратими з війни, і як казав ОЛЕГ Ляшко – ми їх на вилах повиносимо, з тих крісел, в які вони вросли своїми сідницями.

  Останні слова Ігоря ВЕСНИ були – він сказав: «… живота не пожаліємо, але порядок наведемо за неділю». Ну що ж прапор тобі в руки! Вперед, – бо поїдеш на схід.

  І останнє! Сьогодні соціальна «криша» прижимає простий народ до землі, вони вимушені боротись та берегти кожну копійку. Бо трудно їм було завжди, цим сільським труженикам. Ціни на молоко низькі,попробуй сьогодні вручну вкосити хоча би сіна корові на зиму, а ще є якісь кури,качки,гуси – бо жити хочеться. Тому потрібна постійна робота із ними, створювати належні умови продажі сільськогосподарської продукції цим людям.

  А перекупників – до суду. Міліція на відмінно знає їх в обличчя!

 2. Все правельно!
  РИБА ГНИЄ З ГОЛОВИ!
  Який мер , такі і порядки!

  • Аж смішно, виходить як в анекдоті: “Хто винен? Невістка!”.
   Дочого тут мер? Він не може бути всім нянькою. На ринку “Ранковий” є директор, він і має подбати про належні умови для продавців і покупців, зокрема і про вбиральні, і про крани…
   Перш ніж звинувачувати когось, думайте! Кожен на свому місті має забезпечувати порядок, а меру вистачає відповідальності.
   Всім містам побажала б таких керівників, як Мельник!

  • Ради Бога, не чіпайте хоч Мельника. Чого вам не вистачає? Вода в місті є. Чисто. Взимку тепло ,влітку затишно. Комунальні служби працюють . Парки приведені до ладу. Дороги більш- менш нормальні.Людина працює систематично, без піару, спокійно і грамотно. Не лізе в політику. Має людське обличчя і душу. Адекватно поводив себе під час революції. Можливо не такий реформатор як Чекман М.К., але точно гарний господар та порядна людина.

 3. Нам не потрібні ні мери, ні пери, ні Мельники – х-ри. Слава Нації!!!!!

 4. люди, не купуйте ніколи на тротуарах чи не у відведених для цього місцях, поважацте себе та дбайте про своє здоровя, і тоді ніхто не торгуватиме на асфальті.

 5. Спрос рождает предложение! Не покупайте! К каждому милиционера и чиновника не прицепишь, чтобы следить! Это невозможно! Не покупайте! Это вредит здоровью! Жара! Инфекции! Ботулизм! Это же смерть! Учите людей платить хоть копейку в казну! Иначе не виживем! Иначе нас завоюют!

 6. Особо резонансная продажа продуктов… Какой сайт, такие и журналисты. Писюрва одна.

 7. Попрошу пана чи пані “по тексту” не ображати журналістів. Олена Залуцька є авторитетною людиною, з чималим стажем роботи у журналістиці, бо пішла у цю професію одразу після школи. Так що порошу, перед тим, як писати всіляку гидоту, подивіться, хто є ви і на що заслуговуєте.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.