Стихійна торгівля у Хмельницькому набуває масового характеру. Продукти харчування продають прямо з асфальту. Особливо резонансно це відбувається на вулиці Кам’янецькій, алеєю до міського комунального ринку «Ранковий». Представники влади переконують: на ринку є вільні місця для таких продавців.
Представники влади
«Продавці стихійного ринку (на вул. Камянецькій, – прим. автора) кажуть, що всі місця на ринку зайняті, тому вони стоять на пішохідній алеї зі своїми продуктами, – розповіла Валентина Москалюк, начальник управління торгівлі. – Ми виходили до них о восьмій ранку. Показали десять вільних місць, на ринку, де вони можуть стати зі своїм товаром. Але люди не хочуть туди йти. На ринку «Ранковий» є ветеринарна лабораторія. Тобто люди, які приходять на ринок за продуктами, спокійні за їх якість. Я не розумію як можуть мешканці купувати продукти з землі, які не пройшли жодного контролю… Адже ми не знаємо, чи продавець, здоровий, бо санітарних книг у них немає. Інформація про товар відсутня…».
Вартість торгового місця на ринку «Ранковий» становить 2 грн.40 коп. за день. Для продажу городини лише 2 гривні. Але навіть така ціна не підходить «стихійним» продавцям.
Валентина Москалюк звертається до хмельничан із закликом: думати про своє здоров’я та не купувати «з рук» у невстановлених місцях.
Щоразу до таких продавців навідуються правоохоронці та складають протоколи про адмінпорушення.
«На даний час ми проводимо профілактичні відпрацювання на рахунок незаконної торгівельної діяльності на вулиці Кам’янецькій, – повідомив Ігор Весна, заступник начальника Хмельницького міського відділу УМВС України. – Крім того, у Хмельницькому, незаконна торгівельна діяльність проходить на вулиці Проскурівського-Підпілля, невстановлені торгівельні місця на залізничному вокзалі біля ринку «Ранковий». На даний час працівниками міліції складено 98 протоколів. Складені вони за ст.. 160 («торгівля з рук у невстановлених місцях»). Штраф накладений за адмінпорушення від 17 до 119 гривень, або від 119 до 286 гривень. Протоколи направлені в міський суд. Майже 80% протоколів повертаються з усним зауваженням, через те, що не завдана велика матеріальна шкода суспільству та державі».
Продавці стихійного ринку
Продавці стихійного ринку на зауваження до себе відповідають: на ринку для них немає відповідно облаштованих місць.
«Ми неодноразово зверталися до адміністрації ринку облаштувати нам місця для продажу товарів. Але досі нічого не зроблено. І взагалі, тут – на алеї, більше покупців, а там на ринку до нас ніхто не дійде»», – розповіла продавчиня домашньої городини стихійного ринку. Інша, на яку правоохоронці склали ряд адмінпротоколів про порушення, зазначила: «Кому ми тут заважаємо? Роботи немає, і ця торгівля єдине, що дає мені змогу заробляти на життя. Чому зауважень немає до Кізляра, який паркує машини на пішохідній зоні?».
Приватні підприємці КП «Ранковий»
Приватні підприємці КП «Ранковий» переконують: місця тут всім вистачить. І їм набридло переступати через продукти дорогою на роботу.
«Торгові місця заповнені лише на половину. Єдине, у вихідні дні вони заповнюються на верхній площадці майже повністю. А от нижня площадка, яку нещодавно облаштували прилавками та поклали асфальт – пустує», – розповів В’ячеслав, приватний підприємець КП «Ранковий».
«Місця є. І вони постійно пустують. Люди, які продають товари з асфальту – не хочуть платити дві гривні за оренду. Гидко переступати через курей, м’ясо, ковбасу, яку вони розкладають на асфальті в пилюці», – каже Ольга, приватний підприємець КП «Ранковий».
За словами правоохоронців та представника міського управління торгівлі – вони і надалі працюватимуть, аби забрати з центру міста стихійні ринку.
Олена Залуцька, для НГП.
Схожі матеріали:
- Хмельницькі депутати роздробили “сімейний” ринок Дьяченків
- Хмельницька влада збирається роздробити землю, на якій розміщений речовий ринок
- Хмельницькі ринки: від сина начальника міліції до дружин нардепів
- Влада візьметься за впорядкування стихійної торгівлі біля зупинки “Філармонія”
- Чи переживуть хмельницькі ринки валютну лихоманку