У травні інфляція виросла до 3,8%

У травні 2014р. проти попереднього місяця у Хмельницькій області інфляція становила 3,8%.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

Вагомим чинником, що вплинув на загальний показник інфляції в травні, було суттєве підвищення цін на природний газ (на 62,8%). Це призвело до зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому на 15,9%.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,9%. Найбільше (на 8,9%) подорожчав цукор. На 7,3% підвищилися ціни на продукти переробки зернових, а саме: борошно пшеничне – на 9,6%, пластівці вівсяні – на 9,1%, пшоно – на 7,1%, крупи гречані – на 6,7%.

У межах 6,1–2,1% зросли в ціні рис, фрукти, макаронні вироби, хліб, риба та продукти з риби, м’ясо та м’ясопродукти, соняшникова олія, овочі, кондитерські вироби з борошна та цукру.

Водночас на 7–1,1% подешевшали яйця, молоко, сметана, сир, масло вершкове.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,8%, а саме: тютюнові вироби – на 0,6%, алкогольні напої – на 3,7%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла подорожчали на 3,1%, з них покриття для підлоги – на 4,4%, синтетичні мийні засоби – на 4,1%, побутова техніка – на 3,9%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 3,1%, що зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 5,1%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 5,2% пов’язано зі зростанням вартості перевезень автодорожнім пасажирським транспортом на 10,2%.

Зокрема, проїзд у міському маршрутному таксомоторі подорожчав на 17,8%, автобусі приміського та міжміського сполучення, відповідно, на 13,8% та 8,8%, міському транспорті – на 5,1%,

Крім того, на 4,1–2,2% стали дорожчими паливо та мастила, автомобілі, обслуговування та ремонт власних транспортних засобів.

У той же час на 0,7% знизилася плата за перевезення пасажирським залізничним транспортом.

Індекс споживчих цін у сфері відпочинку та культури становив 100%. Проте динаміка цін у цій сфері була неоднаковою: дорожчими стали газети та фотопослуги (на 8,5% та 17,6%, відповідно), навпаки, здешевлення зафіксовано на туристичні послуги та аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації (на 0,8% та 2,9%, відповідно).

За січень–травень індекс споживчих цін по області становив 109,9%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. хіба все здорожчало лише на пару відсотків?)))))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.