Нова влада, яка називає себе демократами і патріотами, вдається до використання брудних бюрократичних механізмів, отриманих у спадок від попередників. Інструментом слугує закон про доступ до публічної інформації. Як не прикро визнавати, але законодавче право на одержання кожним інформації про публічну, посадову особу, безсоромно ґвалтується, а відповідачі цих листів — показують правове жонглювання
Під громадську увагу потрапив новопризначений голова Хмельницької облдержадміністрації Леонід Прус. І хоч партія УДАР поспішно заявила, що Леонід Іванович (є членом цієї політичної сили — авт.) “пройшов охрещення Майданом”, цікавість до біографії досі маловідомої постаті, не зменшується. Зокрема, хмельницька Рада “Майдану” педалює тему кримінальної справи від 2007 року, в якій начебто фігурує пан Прус. “Я пройшов спецперевірку. Які ще можуть бути до мене питання?” — сказав Прус під час “інавгурації”, втамовуючи допитливі голови.
Виявляються, що можуть бути. І їх багато. Як вельмишановний керманич Хмельниччини пояснить “футбольні” відповіді прокуратури і міліції щодо його кримінальної справи? А з цих відповідей складається одне враження: Прус має якісь судові недомовки, які силовики воліють заховати якнайглибше. Конституція України, закон про захист персональних даних і, врешті, закон про доступ до публічної інформації — не повний перелік законодавчих “табу”, які використовують правоохоронні органи, уникаючи прямої відповіді на запит: “Надати інформацію по кримінальній справі №31/0118 від 17.12.2007 року на Пруса Леоніда Івановича”.
Якщо це видумки і міф, які тиражують майданівці, відпарируйте, мовляв, годі шукати голку і копиці сіна. Нехай чоловік працює, і нічого нагнітати суспільний резонанс. Навіщо зайвий раз переводити папір та чорнило.
Натомість пан Прус не горить бажанням зняти це питання, яке працює проти його авторитету. Сподівається, що само по собі розсмокчеться. Мусимо розчарувати — час, коли можна було зіграти на випередження, минув. Рада “Майдану” і Антикорупційний комітет приперли до стінки: Прус має надати або спростувати відомості про судимість.
Інакше порушаться принципи гласності, прозорості, про які, наче мантру, говорить нова влада. А звідси — загальна довіра та повага населення до владоможців. Адже той же закон про доступ до публічної інформації (стаття 4) гласить: “Доступ до публічної інформації здійснюється на принципах прозорості та відкритості діяльності суб’єктів владних повноважень”.
Наразі губернатор-“ударівець”, який не встиг нічого погано зробити на займаній посаді, випромінює фобію публічності — на кожному заході із ним один-два “секюріті”: це дужі хлопці, котрі своїми тілами роблять Леоніда Пруса недоступним, як за бетонним муром. Тільки можна додумати, який паркан неприступності виросте у Пруса, коли він укоріниться при владі.
Схожі матеріали:
- Від сьогодні Прус не голова Хмельницької ОДА. Областю керує Симчишин
- Хмельницька Рада “Майдану” поїхала в Адміністрацію Президента з вимогою не перепризначати Пруса
- Звільнений Прус “працюватиме” до 6 жовтня – юрист ОДА
- Казуїстика. Прус ухопився за віртуальні повноваження
- Нелегітимний Прус продовжує керувати, бо чекає на президентський указ про перепризначення
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!