Казуїстика. Прус ухопився за віртуальні повноваження

(Не)Голова Хмельницької ОДА Леонід Прус, не зважаючи на звільнення ще 25 вересня, продовжує виконувати посадові обов’язки.

Пруса як високопосадовця офіційно представляли 27 вересня на святкуванні Дня міста Полонне, 28 вересня – на святкуванні Дня міста Хмельницького.

30 вересня звільнений (не)губернатор Хмельниччини провів засідання колегії облдержадміністрації, на якому розглядалося питання внесення змін до обласного бюджету.

1 жовтня під головуванням Пруса відбулася селекторна нарад з питань проведення комплексу осінньо-польових робіт.

За даними НГП, виникла парадоксальна ситуація: журналісти комунальних ЗМІ не знають, як правильно у телевізійних титрах підписувати Леоніда Пруса.

У коментарі “Незалежному громадському порталу” юрист із адміністративного права розтлумачив, чому звільнений голова ОДА не має права далі працювати.

У пункті 7 Указу Президента України “Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності” від 10 червня 1997 року зазначається, що акти Верховної Ради України і Президента України про призначення  відповідно до законодавства на посади і звільнення з посад, набирають чинності з моменту їх прийняття. Тобто виходить, що Леонід Прус на сьогодні – “самозванець”, – зазначив юрист.

В облдержадміністрації дали протилежне бачення цій правовій казуїстиці. Юрист Світлана Скороход пояснила НГП, що у Хмельницькій ОДА ознайомилися зі звільненням Леоніда Пруса не 25 вересня, а 29 вересня, коли Указ з’явився на сайті Президента України. Однак сайт Президента, на її думку, ще не є кінцевою підставою для звільнення.

“Ми чекали на паперовий варіант Указу про звільнення, який тільки надійшов до нас 1 жовтня. Відповідно з цього моменту, ми почали керуватися постановою Кабміну №298 від 11 квітня 2012 року “Деякі питання, пов’язані з підготовкою і внесенням подань щодо осіб, призначення на посаду та звільнення з посади яких здійснюється Президентом України або Кабінетом Міністрів України чи погоджується з Кабінетом Міністрів України”, яка дозволяє три робочі дні Леоніду Прусу виконувати посадові обов’язки. Тобто він ще працюватиме до 6 жовтня включно”, – зазначила пані Скороход.

Колаж Спиридона Правдоруба

Колаж Спиридона Правдоруба

Разом з тим, у вихідних даних офіційного Інтернет-представництва Президента України (http://www.president.gov.ua) наголошується: “Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Адміністрації Президента України”.

В ОДА додали, що Прус поки не підписав офіційного розпорядження про складання повноважень голови Хмельницької облдержадміністрації.

У першого заступника голови Хмельницької ОДА Олександра Симчишина своя думка на цю ситуацію.

“Будь-який нормальний посадовець, у разі опублікування президентського Указу про звільнення, мав би спокійно відреагувати, написати розпорядження про складання повноважень і займатися власними справами. Якщо буде Указ про перепризначення, тоді працюватиме людина. А прикладів, коли чіпляються за таку посаду, я не пам’ятаю”, – сказав він у коментарі НГП.

За розподілом обов’язків заступників голови Хмельницької ОДА, які затвердив Прус, перший заступник голови облдержадміністації, яким є Олександр Симчишин, на час відсутності або відпустки губернатора, виконує його обов’язки.

Як відомо, Президент Петро Порошенко звільнив Леоніда Пруса з посади голови Хмельницької ОДА 25 вересня. Відповідний Указ про звільнення з’явився на сайті глави держави 29 вересня.

Для роздумів. Подібним чином Порошенко звільняв голову Чернігівської ОДА Володимира Івашка. Як пише місцеве видання “Чернігівщина. Події і коментарі”, Указ про звільнення Івашка з’явився на сайті глави держави 17 вересня, а був підписаний Президентом 15 вересня. У Чернігівській ОДА також, як і у Хмельницькій, не знали факту звільнення свого шефа і ставили інформації з ним на сайті облдержадміністрації. Однак на Чернігівщині відставка губернатора пройшла безболісно, без правової казуїстики.

Відео 33 каналу.

Теги: , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
NGP

NGP

Редакція "Незалежного громадського порталу"

Коментарів: 10

 1. Л.І. верніться. Все прощу.

 2. бляха скільки живу і пишу про область такого довбоїбізму не пригадую.
  було 6 губернаторів. всі люди як люди. а це…ну просто слів нема…вже тиждень як указ видали, а воно сидить…
  де його знайшли? навіщо так знущатися над областю?

  • Ну Довбой*б це зрозуміло ти! Якщо для ти за людей рахуєш колишніх губернаторів – Ядуху (хабарника, хапугу та тюремщика, який за злочин 2 доби сидів в ІТТ, а вподальшому прокурора який стояв на стороні закону і затримував його за злочин погнав з роботи) чи Гавчука (який зі своєю ОЗГ розхапав десятки гектарів земельки у прибережній дністровській зоні та у лісових масивах біля хмельницького) чи ще когось з колишніх хапуг, яким без відкатів і бабло на людські долі наплювати. А може ти хочеш щоб призначили нового “надійного” падлюку, як поговорюють туди уже мітить Кольгофер, ну да він же “патріот” від партії Регіонів, і тестю у нього Кацемір який у свій час також був губернатором і добре напиз*ив грошенят з бюджетів різних рівнів! Да ці нелюди над областю не знущаються вони просто її мешканців жярять і рахують простих людей за бидло! Подумай! Хіба не такі Губернатори як були до Пруса принесли у наш дім війну!

 3. “Которые там временые, слазь”

 4. У зв’язку з проведенням організаційних змін структури Хмельницької ОДА звільнити Пруса Л.
  Тобто, жодної відповідальності, жодного розслідування і покарання. Це все одно, що сказати, що Янукович просто поїхав у відпустку і не повернувся, забудьте. Може, розпустити прокуратуру, всі суди, бо нащо вони нам? Наплювали в душу всім патріотам, плюнули в душу всім військовим, плюнули в пам”ять про всіх загиблих героїв, бо жодних злочинів і відповідальності влада немає апріорі, для того туди так і рвуться. Оцей штамп “у зв’язку з проведенням організаційних змін” тепер застосують до всіх зрадників і покидьків. Бо головне ж – мир з ворогом на його умовах, приниження на його умовах, а Україну буде розформовано президентом, бо він, вочевидь, уже домовився “у зв’язку з проведенням організаційних змін” у державі.

  А ви губошльопи, шльпайте далі губами та чорним піднебінням !

 5. Ну ти Льоня і дебіл! Тікай в Старкон і забирай своїх крис Польовиків!!!! Цікаво чи Польовик залишиться? Він нічого не знає,як зомбі!!

 6. Ганьба! Ганьба команді Удару!! Слабаки і тупаки!

 7. Руслан ти ганд….н чмо безтолкове не розписуйся за УДАР. В УДАРі багато достойних людей а Прус перший і останій губернатор який небрав хабарів.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.