(Не)Голова Хмельницької ОДА Леонід Прус, не зважаючи на звільнення ще 25 вересня, продовжує виконувати посадові обов’язки.
Пруса як високопосадовця офіційно представляли 27 вересня на святкуванні Дня міста Полонне, 28 вересня – на святкуванні Дня міста Хмельницького.
30 вересня звільнений (не)губернатор Хмельниччини провів засідання колегії облдержадміністрації, на якому розглядалося питання внесення змін до обласного бюджету.
1 жовтня під головуванням Пруса відбулася селекторна нарад з питань проведення комплексу осінньо-польових робіт.
За даними НГП, виникла парадоксальна ситуація: журналісти комунальних ЗМІ не знають, як правильно у телевізійних титрах підписувати Леоніда Пруса.
У коментарі “Незалежному громадському порталу” юрист із адміністративного права розтлумачив, чому звільнений голова ОДА не має права далі працювати.
“У пункті 7 Указу Президента України “Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності” від 10 червня 1997 року зазначається, що акти Верховної Ради України і Президента України про призначення відповідно до законодавства на посади і звільнення з посад, набирають чинності з моменту їх прийняття. Тобто виходить, що Леонід Прус на сьогодні – “самозванець”, – зазначив юрист.
В облдержадміністрації дали протилежне бачення цій правовій казуїстиці. Юрист Світлана Скороход пояснила НГП, що у Хмельницькій ОДА ознайомилися зі звільненням Леоніда Пруса не 25 вересня, а 29 вересня, коли Указ з’явився на сайті Президента України. Однак сайт Президента, на її думку, ще не є кінцевою підставою для звільнення.
“Ми чекали на паперовий варіант Указу про звільнення, який тільки надійшов до нас 1 жовтня. Відповідно з цього моменту, ми почали керуватися постановою Кабміну №298 від 11 квітня 2012 року “Деякі питання, пов’язані з підготовкою і внесенням подань щодо осіб, призначення на посаду та звільнення з посади яких здійснюється Президентом України або Кабінетом Міністрів України чи погоджується з Кабінетом Міністрів України”, яка дозволяє три робочі дні Леоніду Прусу виконувати посадові обов’язки. Тобто він ще працюватиме до 6 жовтня включно”, – зазначила пані Скороход.
Разом з тим, у вихідних даних офіційного Інтернет-представництва Президента України (http://www.president.gov.ua) наголошується: “Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Адміністрації Президента України”.
В ОДА додали, що Прус поки не підписав офіційного розпорядження про складання повноважень голови Хмельницької облдержадміністрації.
У першого заступника голови Хмельницької ОДА Олександра Симчишина своя думка на цю ситуацію.
“Будь-який нормальний посадовець, у разі опублікування президентського Указу про звільнення, мав би спокійно відреагувати, написати розпорядження про складання повноважень і займатися власними справами. Якщо буде Указ про перепризначення, тоді працюватиме людина. А прикладів, коли чіпляються за таку посаду, я не пам’ятаю”, – сказав він у коментарі НГП.
За розподілом обов’язків заступників голови Хмельницької ОДА, які затвердив Прус, перший заступник голови облдержадміністації, яким є Олександр Симчишин, на час відсутності або відпустки губернатора, виконує його обов’язки.
Як відомо, Президент Петро Порошенко звільнив Леоніда Пруса з посади голови Хмельницької ОДА 25 вересня. Відповідний Указ про звільнення з’явився на сайті глави держави 29 вересня.
Для роздумів. Подібним чином Порошенко звільняв голову Чернігівської ОДА Володимира Івашка. Як пише місцеве видання “Чернігівщина. Події і коментарі”, Указ про звільнення Івашка з’явився на сайті глави держави 17 вересня, а був підписаний Президентом 15 вересня. У Чернігівській ОДА також, як і у Хмельницькій, не знали факту звільнення свого шефа і ставили інформації з ним на сайті облдержадміністрації. Однак на Чернігівщині відставка губернатора пройшла безболісно, без правової казуїстики.
Відео 33 каналу.
Схожі матеріали:
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!