Страсті по-хмельницьки

«Не так тії воріженьки…» Т. Шевченко

Нічому не вчить нас історія: ні ті трагічні події, які сталися у лютому, ні навіть те, що Україна на порозі війни з північним сусідом. Хочу поділитися своїми думками з приводу того, що діється на Майдані та на Раді Майдану (далі РМ) у Хмельницькому. Не буду називати ні партій, ні прізвищ – самі здогадуйтеся про що чи про кого йдеться.

Починаючи з перших днів роботи РМ (кін. грудня-поч. січня 2013-2014рр.), вона налічувала трохи більше десятка членів, які представляли ту чи іншу політичну партію чи громадську організацію. Обрано три співголови з парламентських на той час опозиційних партій  (інакше й бути не могло). Рада працювала у звичному режимі, хоч і «одобрямсу» по деяких питаннях не було, але ніхто з «активних членів» ВО «Майдан» та й із журналістів особливої уваги до її роботи не проявляв.

«Зацікавленість» проявилася тоді, коли на РМ почалися обговорюватися кандидатури на очільників області. Хочу наголосити, що РМ представляють розумні, ініціативні та цілком адекватні люди (від енергійної амбіційної молоді до мудрих і виважених старійшин). У ній (РМ) також широко представлені і соціальні сфери (лікарі, військові, підприємці, вчителі, журналісти, аграрники, ветерани, діти війни). Створено Антикорупційний комітет та Комісію з кадрових питань, відповідно й затверджено Положення про РМ та Положення про КзКП.

Засідання Ради "Майдану". Фото ВіталіяТараненка

Засідання Ради “Майдану”. Фото Віталія Тараненка

Але на сьогоднішній день більшість членів РМ стали заручниками ситуації, яка склалася на Хмельниччині між вже провладними партіями у боротьбі за місце під сонцем. Деякі з них вже отримали такі «місця» – хто прозоро (не враховуючи психологічний тиск «хлопчиками в масках»), хто кулуарно, чим викликали обурення в більшості РМ. Тому вже близько місяця певні політичні сили намагаються дестабілізувати роботу РМ (використовуючи при цьому частину громади, яка йде на це свідомо чи несвідомо – невідомо), дискредитувати її, оголосити недовіру як недієздатній і створити іншу РМ – підконтрольну.

Мені прикро, що так звана Самооборона самоусунулася від наведення порядку в РМ. Хоч зовсім недавно вона співпрацювала з РМ, і я з симпатією та повагою ставилася до одного з керівників відділу Самооборони як розумної, толерантної, виваженої в своїх словах людини і дуже розчарувалася, коли він на запитання співголови Ради «чи може Самооборона забезпечити порядок у роботі Ради?», різко відповів: «Потрібно працювати, то буде порядок». Пізніше я дізналася, що він вже також є частиною влади.

Хочу зауважити, що отримавши бажане, представники певних партій на РМ вже не ходять. На мою думку, йде така політична гра: двоє проти одного+неугодної частини РМ. Я не є прихильницею жодного з цих трьох гравців, але є ярим прихильником справедливості. Тому твердо переконана, що рушійним критерієм для політика має бути саме МОРАЛЬНИЙ аспект, а потім вже розум, активність і т. ін.

Пам’ятаю, що мене дуже вразило те, коли у 80-х роках минулого століття Рональд Рейган, ставши Президентом США, хотів свого друга дитинства Роберта Борка поставити суддею Верховного Суду Америки. Однак сенат не проголосував за його кандидатуру, через те, що, нібито, в молоді роки він зраджував своїй дружині. Тобто, якщо він нечесний щодо своєї сім’ї, то як можна йому довірити владу в державі?! Звичайно, вражає, наскільки там важливі моральні якості для державних мужів. А в нас: одні брешуть, інші дурять, а ще інші «кинули» на гроші своїх агітаторів під час виборчої кампанії. От на що має бути направлена енергія тієї громади, яка блокує роботу РМ.

На одному із недільних засідань РМ прийшло багато людей, які  себе пропонували у Раду на Віче. РМ не проголосувала за внесення змін у Положення, де йшлося про прийняття фізичних осіб до складу Ради, оскільки немає механізму входження і Рада не знає хто ці люди, кого вони представляють, перед ким несуть відповідальність і т. п. Я би пропонувала цим людям створити ініціативну групу Майдану, обрати голову і двох заступників і ввести до складу РМ, якщо вони не довіряють даній Раді (хоч підстав для недовіри вони не назвали, лише кричали і блокували трибуну), або створити свій народний контроль чи щось подібне. Хочеться сказати також цим людям, що крики «Ганьба» і «Геть», ніколи не додавали конструктиву і не найкраще, щоб наслідувати політиків. Ті молоді люди, які загинули, переконана, що йдучи на вірну смерть, не думали за посади, лише хотіли жити в іншій цивілізованій європейській державі.

Завжди молодь вважалася  рушійною силою суспільства. Але ці пріоритети не означають, що можна виходити за межі етики. Такий приклад, після смерті голови КУНу Слави Стецько, ставку у партії вирішили робити саме на молодь. Давши віжки управління в області молодим, один з них партію майже розвалив, інший – обікрав. Перший, який зрадив, зараз став успішним політиком, улюбленцем Майдану (хоч розум при ньому і все інше також, але моральний аспект відсутній), другий, що вкрав майно в офісі партії, наскільки мені відомо, в політиці не прижився. До чого це я? Просто чомусь оті «гарлапани» присутні на РМ, дуже вже нагадали мені про аморальних екс-партійців.

Тому, звертаюся до громади! Друзі, ви зараз, як ніколи, повинні бути відповідальними, керуватися не емоціями, а розумом. Цікавтеся інформацією, аналізуйте її та робіть висновки. І пам’ятайте, «не все те золото, що блищить» та «не завжди те якісне, що рекламується».
Слава Україні!

Голова ХОО Конгресу Українських Націоналістів,

член Ради Майдану Ніна Бенюк, для НГП.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 33

 1. Увы, друзья, политики – это не борцы за народ, а совсем наоборот: борцы за места при кормушке из народных денег. Одни воруют меньше, другие – больше, но воровать будут всегда! Мы им это позволяем потому, что нам или лень с ними воевать, или комплекс раба давит, или своих проблем хватает. Дума после Майдана 2014 что-то изменится, но ошибся: воевал народ, а кресла, как всегда, заняли политиканы и опять стали делить квоты на хлебные места. Причем, Бог с ней, партийностью, был бы человек специалистом! Но, увы …

 2. А у этой женщине с мозгами всё нормально. Больше нечем заниматься? Наверное лесбиянка.

 3. Скільки ж лайна полізло на верх після революції.
  Хто це така – Ніна Бенюк? Де була? Що робила?
  На виборах 2012 року в нас в УДАРі була Ніна Бенюк, керувала штабом 187 округу, нездара і пліткарка.
  Вигнали через підозри в дерибані, взнали, що працювала в адміністрації Ядухи.
  Закатала нам істерику, хотіла грошей до 2000 доларів США в місяць.
  Це та сама людина? Хто знає?

 4. Швидко ж УДАР реагує на критику типу КИНУЛИ НА ГРОШІ СВОЇХ АГІТАРІВ ПІД ЧАС ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ !!!!!!!!!!! Напевно відчувають свій грішок за 2012 рік !!!! Навіть наклепи на порядну людину придумують , НІ ПЕРЕД ЧИМ І КИМ НЕ ЗУПИНЯЮТЬСЯ !!!!!!

  • Найбільше розчарування Майдану – це Кличко. Не тільки для українців, але й для німців, які вважали його за потенційно сильного політика.
   Не виявилось в нього досвіду. освіти, харизми – але не це головне. Не відчувається в ньому болі за Україну, готовності на самопожертву за наш народ. І головне – він не самостійна фігура…Задовільне придбання Фірташа та Порошенка!

   Якщо плани Фірташа здійсняться, і люди оберуть Порошенка Президентом, це означатиме що революція не відбулася як так. Бо всім відомо що Фірташ пов’язний з міжнародним газовим мафіозі Могилевичем, а через нього з РАО “Газпром” та Путіним. Фактично тоді Україну захопить міжнародна газова мафія на чолі з Путіним. Тож, хіба за це проливали кров на Майдані?

 5. “«Ганьба» і «Геть», ніколи не додавали конструктиву і не найкраще, щоб наслідувати політиків” – а не це ви Ядусі кричали, де був тоді конструктив – а своїм майданом – цілісність країни порушили і ще гіршого тирана до влади ведете – Юльку, яка ще ніхто (просто недавня зечка – юридично), а дефакто – вже країною керує і Крим за це здала.
  Вибори будуть лише формальністю – і пофіг як Ви проголосуєте. Юля – Президент!!! УРА.
  Був Зек – а тепер – Зечка

  • а теперь + еще и шобло-..обло…ну-ну…кэруйте, нищеброды!!!

  • Найбільше розчарування Майдану – це Кличко. Не тільки для українців, але й для німців, які вважали його за потенційно сильного політика.
   Не виявилось в нього досвіду. освіти, харизми – але не це головне. Не відчувається в ньому болі за Україну, готовності на самопожертву за наш народ. І головне – він не самостійна фігура…Задовільне придбання Фірташа та Порошенка!

   Якщо плани Фірташа здійсняться, і люди оберуть Порошенка Президентом, це означатиме що революція не відбулася як так. Бо всім відомо що Фірташ пов’язний з міжнародним газовим мафіозі Могилевичем, а через нього з РАО “Газпром” та Путіним. Фактично тоді Україну захопить міжнародна газова мафія на чолі з Путіним. Тож, хіба за це проливали кров на Майдані?

 6. Зібралася купка долбоєбів

 7. “На злодієві шапка горить” – гласить народна мудрість. Ще раз можна переконатися, хто представляє УДАР. Недарма кажуть: “З ким поведешся, того й наберешся”. Якщо ти Крупович правий чи права, то підпишись справжнім ім”ям.

 8. Меснику. На президенських виборах 2004 і 2010 років я і моя партія підтримувала Ющенка В.А.

  • И что?! “пидтрымувала ющенка”….ты что этим гордишься, засранка?

   • Что бы ЮВТ побороть олигархов – нужно сделать пролетарскую революцию вместе с коммунистами, забрать все у всех (себе, конечно)-национализировать…Борьба с олигархами -идея вечная -коммунистическая, рассчитана на зависть пролетариев к богатству. Государство трещит по швам, а мы вместо объединения и усиления, будем играть на руку Путину -громить капиталистов…и садить сверху бездарного скандального политика, работающего на разрушение Украины…

 9. “Батьківщина” стоїть на передовій,і вийде вперед на виборах ось побачите. Україною має правити жінка.

  • Вона вже керую… вибори будуть формальністю… Вас дтбілів навіть питати не будуть – маємо тираншу…

 10. Я, за Батьківщину. Гарна організація, позитивні люди, завжди допоможуть та підтримають

 11. В Києві в Ударі є кілька адекватних ,а на місцях один непотріб ,який підібрав Ковальчук ( сірий кардинал Удару) ,щоб зліпити щось на подобі партії. “Я єго слепіла із того ,что било”. Ї тепер на хмельниччині почали торги за квотні посади з місцевими недоолігархами. Не гнушаються ні грошей Арсенюка ні Лабазюка ,ні Шпака…… То ще буде! А все тому що Хмельницький Майдан зтерпів.Вірніше його кинули : Одним вигідно Пруса смикати за шнурки,іншим ,що слабкий і можна використати,інші в обіді закусили губи. Та всім разом посрати на той Майдан і ту Небесну сотню!

 12. ДІЙСНО ТАК ВІДНОСНО УДАРУ !!!! РАНІШЕ БУЛИ КРАЩОЇ ДУМКИ ПРО ЦЮ ПОЛІТИЧНУ ПАРТІЮ І НАВІТЬ ГОЛОСУВАЛИ А ТЕПЕР НАВРЯД ЧИ ВАРТО ЇХ ПІДТРИМУВАТИ!!!!!!

 13. Народ України обере собі достойного Президента і ним буде Ю.Тимошенко. А вона вже наведе лад в країні

 14. В команді БЮТ працюють виключно професіонали,які зможуть знищити корупцію. От побачите,Тимошенко наведе порядок в нашій країні.

  • Тетяна, ви перегрілися на сонці?

   • Откуда такой высокий рейтинг у Порошенко? Они что всех держат за идиотов? Его рейтинг на уровне плинтуса. Если даже сам папа Римський его объявит святым олигархом все равно мало кто за него голосовать будет

 15. Думаю найприйнятніша кандидатура на посаду Президента на даний час – це Порошенко. Юля – це вчорашній день, на пенсію, Юлі – внуків і т.д. – що найчастіше зустрічаю в соцмережах.

 16. Чого це вона вчорашній день і зечка???? Чому наш народ протягом майже десяти років давав право керування Ющенку, а потім і тому негіднику!? Тоді значить повірили в їх обіцянки, а Юля, бачте, недостойна. Та витримати таке знущання як було над нею ще не всякий чоловік спроможний. Жінка як в сімї спроможна навести лад, так і країну зробити достойною.

 17. Юлі небайдуже за державу, а головне те, що в команді Тимошенко є люди,котрі здатні підвищити добробут в нашій країні

 18. так, дійсно щоб не говорили за Батьківщину, в них завжди є люди та ресурси, які знають як працювати та головне вміють!

  • . Теперь Петя скупает партию вместе с лидером Удара, ведет подозрительные переговоры с командой зэка, использует 5-й канал, теперь вот вступил в союз с хозяевами Интера – Фирташем и Левочкиным. Куда можно деться от фактов.
   Имея 2 млрд.долл., как об этом пишут аналитики, он хочет руководить страной. Будет ли он ломать эту систему, которая делает страну заложницей интересов десятка семей? Вообще, имеет ли олигарх моральное право претендовать на такую должность? Очевидно, что Порошенко хороший бизнесмен, что он умеет договариваться со всеми и не лезет на рожон. Но, что он сделал для страны, для защиты ее интересов? Только развивая свой бизнес и давая рабочие места, при этом пользуясь прямым доступом в высшие коридоры власти. И последний факт, который у всех на языке. Он очень хорошо ориентируется в пространстве, у него развита “чуйка”. Меняет партии и убеждения в зависимости от ситуации. Посмотрите на его политические кульбиты. Он очень гибкий политик и бизнесмен. Может так и надо?
   Послушай тебе перетрясти всю Партию Регионов (которую создал Олигах Петя) вместе с Фирташами и Ахметовыми?

 19. Голосовать есть за кого На Украине представлен весь политический спектр от левых Симоненко до крайне правых Яроша,Есть миллионеры,есть безработные ,есть националисты и есть с более менее внятной национальной политикой.Выбор есть ,вопрос только в том что народ просто никому не верит ,его последние двадцпть лет только и делали ,что обманывали.И сейчас то же самое ,за что погибли молодые пацаны ? За то чтобы вместо одних воров посадить других ,так что ли?Нужны народные лидеры ,уважаемые в обществе и с честными помыслами ,патриоты своей Родины.Почему их нет среди кандидатов?…
  Какие нахрен честные, народные лидеры, вы что только родились? Для того чтобы баллотироваться на пост Президента нужны большие деньги. Где честный их возьмёт? Только у олигархов. Да и где вы видели честных? Посмотрите в зеркало и спросите честные ли вы сами. Я уверен что 99% населения став на руководящую должность будут воровать. Не будьте наивными.

 20. На Хмельниччині партія «УДАР» заплановано перед виборами президента попадає у немилість перед виборцями. Про це на поминають бувші штабісти, агітатори, розклеювачі листівок, клеєвари та інші співчуваючі їм. Особливо держать слово про пресування та «посип мне соль на рану» КУНівці в обличчі голови Ніни Бенюк, бувшого заступника голови Хмельницької райдержадміністрації по гуманітарні Галини Гулко, Олексій Богданов , які зазначили, що їм обіцяли, але не заплатили.

  Нардеп від «УДАР» Ігор Побер, борги визнав та не визнав, що «УДАР-кидалово».

  «Борги є – і це наша внутрішня проблема, від якої ми не відмовляємся, але заборгованість переважно перед нашими членами партії – перед іншими (голова Хмельницького обласного КУНу Ніна Бенюк, бувший заступник голови Хмельницької райдержадміністрації по гуманітарці Галина Гулко, Олексій Богданов , та інші) не має. Вони писали заяви, де зобов’язувались працювати безкоштовно, певна частина писала заяви про вступ до партії «УДАР», навіть не приносячи виписки про вихід з інших партій. За свою роботу, в середньому за три місяці, всі отримали від 450 до 650 в дол./міс…, але просили до 1000 дол. США.
  Керівництво порахувало, що ці вимоги їхні занадто великі.

  Побер підкреслює, що наявність боргів перед працівниками є доказом незалежності партії від олігархічних кланів. У той же час він не назвав дати, до якої «УДАР» планує погасити всі борги.

  Наприкінці січня цього року знову у соціальних мережах “Вконтакті” та “Фейсбук” з’явилася група “УДАР-кидалово”. Її мета – повернути зароблені кошти на виборах.

  В більшості засобів МІ появилась сьогодні анти агітація проти «УДАРУ», яка динамічно збільшується геометричним методом. ГАНЬБА удару….За Удар не голосуй, бо потом получиш….( недобре обманювати людей).

  Чи не кине партія «УДАР» ПОРОШЕНКА Петра на майбутнії виборах?

  Лідер партії УДАР Віталій Кличко не виключає, що підтримає кандидатуру бізнесмена Петра Порошенка у другому турі дострокових президентських виборів.

  Звичайно, понадійся !

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.