Іван Гончар: “Я буду проводити проукраїнську політику на Хмельниччині”

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

“Перехідний голова”, — це словосполучення не сходило з вуст багатьох політиків місцевого калібру у середу, 26 лютого, коли відбувалася позачергова сесія обалсної ради. “Перехідним” називали керівника фракції Всеукраїнського об’єднання “Свобода” у Хмельницькій обласній раді Івана Гончара, узгоджену кандидатуру якого на посаду голови облради запропонувала депгрупа “Народна рада”. Фактично свободівця протиставили старій владі, яку уособлював Микола Дерикот.

Іншим, не менш важливим сюрпризом “спікеріади”, виявилася кандидатура голови фракції Батьківщина” в обласній раді Івана Гладуняка. Вочевидь Іван Васильович, як досвідчений шахіст, пішов у розвідку з метою прозондувати загальні настрої депутатського корпусу у постреволюційній період. З’ясувалося, що у більшості подільських політиків пам’ять не така уже й коротка — пану Гладуняку довелося брати самовідвід і дати дорогу побратиму по революції Івану Гончару.

Для партії Свобода на Хмельниччині — це перший серйозний крок у владу. Наскільки відбудеться чистка авгієвих стаєнь, буде зрозуміло після переформатування Хмельницької облдержадміністрації. У розмові з “Незалежним громадським порталом” свободівець Гончар не приховував, що хотів би бачити на керівних посадах в ОДА людей Тягнибока-Сабія. Це унеможливило б повторення фарсового керівництва часів Ющенка в області, коли “помаранчевий” губернатор Іван Гавчук тягнув на себе ковдру повноважень, а “помаранчевий”-бютівець голова облради Іван Гладуняк виривав і намагався бути головнішим та незалежним.

Вас на голову Хмельницької обласної ради підтримали, крім “Батьківщини” і “Свободи”, колишні депутати з “регіонів”. Це означає, що в облраді утворилася “широка коаліція”?

— Справа у тому, що кожен із депутатів, чудово розуміє власну відповідальність. І якби моєї кандидатури не було, то люди пішли б на штурм приміщення Будинку Рад. Кандидатура Івана Гладуняка, яку на сесії озвучив депутат Віктор Адамський, навряд чи, влаштувала майданівців у той момент. Тому, як компроміс, було висунуто мене на посаду голови обласної ради.

Я розумію, що на цій посаді, практично самоспалююся. Адже, коли приносять цифри, де зазначаються двомісячні борги із заробітних плат, потрібно негайно реагувати. До прикладу, за лютий бюджетники, котрі обслуговуються у “Райффайзен Банку Аваль” одержали 50% заробітних плат, Приватбанку —10%, “Бробізнесбанк”, що належить олігарху Курченку, майже не провів проплат клієнтам, які працюють у бюджетних установах. Дійшли до того, що навіть грошей на заправку службових автомобілів, не має. Режим Януковича успішно вивіз гроші закордон, створюючи прецедент для соціальної революції, якої дуже не хотілося б.

— Ви мали зустріч із силовиками та, зокрема, керівником обласного підрозділу Міндоходів. Яка ситуація з наповненням бюджету області?

— За інформацією начальника Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області, за лютий виконання зборів та податків становить 62 відсотки. Сьогодні платників податків треба повернути до правового русла. Під час революції та майданних подій людям говорили бойкотувати підприємства “регіоналів” та не платити податків. Це тривало певний період, але зараз потрібно повертатися і наповнювати скарбницю. Не виключаю, що вільні лишки, які планувалися перерозподілити на капітальні видатки, частково підуть на покриття виплат по захищених статях, щоб зняти соціальну напругу.

— Обласний бюджет-2014 ухвалювався заздалегідь до нинішніх подій. У якій частині видатків планується перегляд?

— Приміром, нині є багато питань по дитячому табору “Лісова казка”. Цей табір попередня влада хотіла за мільйон гривень викупити в “Укртелекому” і додатково виділити понад 13 мільйонів на капітальний ремонт. Нібито, все чудово, бо влада піклується про здоров’я дітей. Однак, коли батьки не матимуть коштів (бо будуть затримки із зарплат), щоб дати своїм дітям на харчування, то хіба буде правильним купувати дитячий табір і викидати на нього понад 13 мільйонів? І  ще. Для того, щоб табір працював не збитково, його завантаженість має становить не менше 300 дітей.

— Виходить, що бюджет краю підганявся під соціальні ініціативи Президента Віктора Януковича, враховуючи, що у 2014 році мала стартувати президентська гонка.

— Я думаю, що бюджет верстався під конкретних місцевих керівників, котрі мали отримати відповідні генпідряди. А 13 мільйонів на табір мали піти через тендер, де більшу частину цих грошей наближені до влади фірми, поклали би до власних кишень.

Іван Гончар і Іван Гладуняк. Фото Віталія Тараненка

Іван Гончар і Іван Гладуняк. Фото Віталія Тараненка

— Ви згадали в інтерв’ю про кандидатуру Гладуняка. На Вашу думку, чому вона з’явилася? Оскільки єдиним узгодженим кандидатом від опозиції були Ви.

— Очевидно, що тут зіграв фактор майбутніх виборів до місцевих рад, що можуть відбутися цієї осені. Тоді кожна політична сила мобілізовуватиме виборців конкретно під себе. Кандидатурою Гладуняка партія “Батьківщина” вирішила прощупати, наскільки їх готові підтримати ті ж депутати-бізнесмени облради, що входили до Партії регіонів. Коли почули гул, стало зрозуміло, що це середовище їх не підтримує.

— Існує певна кулуарна версія, хто може бути Вашим заступником по раді. Зокрема, партія “Батьківщина” хоче бачити Олега Хавронюка у керівництві облради. Це стовідсоткова креатура Івана Гладуняка. Ви на це погодитеся?

— На цю людину (Хавронюка — НГП) я не погоджуся. Будь-хто — чи то депутат з “Батьківщини” Віктор Адамський, чи то бютівка Тетяна Колесніченко, але не Хавронюк. Про Адамського і Колесніченко можу сказати, що вони були на Майдані з самого початку, і це ті люди, яким я можу довіритися. Щодо Хавронюка, то його активність співпала  майже з кінцем революції.

— Що буде з апаратом обласної ради у плані люстрації кадрів?

— Є певна кількість людей, котрі виконують функції. І є люди, яких ми хотіли би не бачити. Проте рубати шашкою у цей складний час буде неправильно. Я повинен оцінити фаховість спеціалістів ради, їхній потенціал.

Також видам розпорядження про відключення соціальних мереж (“Вконтакті”, “Фейсбук”, “Однокласники”) для співробітників. У моєму розумінні — раціональне використання робочого часу має бути присвячене виконанню посадових обов’язків. Відвідати соціальні мережі наші працівники зможуть у поза робочий час.

— Україні повернули Конституцію 2004 року. Згідно з нею, система облдержадміністрацій залишається. Як зробити так, щоб не повторився владний дуалізм, який ми спостерігали за керівництва Гавчука-Гладуняка?

— Я спілкуюся з вищим керівництвом держави і є таке порозуміння: якщо головою обласної ради обраний представник від ВО “Свобода”, то губернатором області також має бути людина з цієї політичної сили. Аналогічна ситуація з представниками від “Батьківщини”. Щоб не було взаємної поборюваності. А чим ближче до виборів, то ця ситуація загострюватиметься. На мою думку, краще провести поділ областей за політичними квотами.

Я дуже би хотів, щоб на голову Хмельницької ОДА призначили свободівця Олександра Симчишина. Тоді б це дозволило краще координувати діяльність обласної ради і облдержадміністрації.

— Ваше бачення щодо відновлення приміщення Управління СБУ у Хмельницькій області. За нашою інформацією, наразі воно знаходиться в аварійному стані, оскільки на другому поверсі адмінбудівлі пішла тріщина плити.

— На засіданні із силовиками області мені доповідав про ситуацію один із заступників керівника обласного СБУ. Служба безпеки однозначно повинна працювати. Інформацію про стан будівлі СБУ мені обіцяли надати ближчими днями.

Ігор Сабій та Іван Гончар. Фото Віталія Тараненка

Ігор Сабій та Іван Гончар. Фото Віталія Тараненка

— П’ять перших кроків голови обласної ради Івана Гончара.

— По-перше, повторюся, необхідно відновити роботу всіх органів влади у правове русло. По-друге, налагодити роботу в апараті ради. По-третє, повернути делеговані повноваження обдержадміністрації. На одній із сесій облради депутати відібрали частину делегованих повноважень ОДА і передали їх на виконком при обласній раді. Наразі я не можу підписувати документи за губернатора, бо це потім можуть сприйняти за корупцію.

Четвертий крок — маємо сформувати доступні порядки денні на сесії облради. До прикладу, звільнення когось з керівників комунальних підприємств. Не хочуть люди, щоб головним стоматологом обласної поліклініки був Роман Свестун, приходять до мене і голосують. А потім більшістю голосів обирають собі нового керівника. Не я затверджую керівника підрозділу ради своїм розпорядженням, а вони пропонують кандидатуру. Щоб не виникало питань у покриванні когось.

П’ятий крок — поставити роботу, як годинник.

Незалежний громадський портал минулого року присвятив кілька публікацій темі закупівлі автомобіля “Ауді А6” вартістю майже півмільйона гривень для службового користування губернатору Василю Ядусі. Фактично автівку придбало комунальне підприємство облради. Що буде з цим автомобілем? І, взагалі, левова частина коштів з обласного бюджету виділяється на перевезення посадових осіб облради — цьогоріч 1,4 млн. грн.

— Почнемо з останнього. Дійсно, обласна рада замовила перевезення посадових осіб ради на 1,4 мільйони гривень, а облдержадміністрація — на 500 тисяч гривень. Однак керівництво ОДА більше їздить, ніж посадовці ради. При цьому вони не мають змоги замовляти ці послуги на більші суми.

Що стосується авто “Ауді А6”, то моє бачення наступне: потрібно порадитися з керівниками і виставити її на аукціон. Виручені кошти повернути до обласного бюджету. Разом з тим, треба переглянути юридичні тонкощі, щоб згодом мені не дорікнули, мовляв, щось не так зробив. На “Ауді А6” я точно їздити не збираюся.

— Засідання із силовиками Хмельниччини Ви досить нестандартно провели. Почали із вітання “Слава Україні! Героям Слава! і закінчили у цьому ж дусі. Це що — прищеплення та популяризація українства?

— У “Свободі” так заведено — спочатку співаємо гімн України, а далі переходимо до обговорення. І я не виключаю, що на наступній сесії облради ми з депутатами без музичного супроводу, вживу, виконаємо український славень.

Я все розумію, що, можливо, не всі знають слова чи не хочуть це робити. Але ми — українці і маємо пишатися своїм гімном. Якщо практично в кожному європейському місті скандують “Слава Україні!”, то у себе, на Батьківщині, ми будемо цього соромитися?

Я буду проводити проукраїнську політику на Хмельниччині. Насамперед, це розвиток спорту і молоді. Зрозумійте: тільки дух справжнього українця переміг режим Януковича.

Розмову вели

Віталій Тараненко,

Вадим Олексюк.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 27

 1. цікаво, як це пан Гончар буде керувати областю, коли його обрання відбулось, з його інтервю, під тиском майданівців?Хай бере і управляє майданом, а не регіоном!!!він проста маріонетка в руках Сабія і Тягнипупкіна!!!оце накерують!!!давайте облраду розженем, а всі рішення будем приймати на Майдані!!!навіщо ще депутатам постійно погрожувати і тримати в страху!не хай організатори беруть на себе відповідальність, а то вийде як завжди…чуть що одразу жопу в руки і в кущі!!!вони завтра під прикриттям майдану і деребан почнуть землі, бюджету і т.д.Доки по вулицям буде ходити ця шатропа з палицями, т.зв. Самооборона?куди дивиться міліція?прокуратура?що це робиться?

 2. Все це залежить від волі усіх членів його команди,учасників Євромайдану, а головне – від тих його лідерів, хто добре засвоїв уроки Майдану-2004: він не буде розслаблятись після перемоги і не втратить контроль над перебігом подій; він не буде цілковито довірятися вождям, в області він не дозволить утримувати монополію на володіння істиною, він не скине в із себе відповідальність; не можна допускати міжусобиць і втрачати вже сформовані альтернативні комунікативні площадки для аналізу викликів і вироблення узгоджених рішень. Нехай навіть на перехідний період, вибирай своїх побратимів, в крайньому випадку вони не зрадять тебе “мовчанням овечок”, тільки вони проведуть на початку кількісну, а потім якісну люстацію, удачі та натхнення до роботи тепер!

 3. Думаю, что Гончар в целом достаточно порядочный человек, однако он не отдает отчет какую ношу берет на себя. Такие люди обычно управляют пару месяцев, а потом уходят и заявляют, что они с самого начала ставили себе задачу не стать полноценными руководителями, а выполнить лишь какую-то, по их мнению, суперважную миссию. Например – организовать кадровую зачистку или навязать работе облсовета эстетику УПА.
  Подобный временщизм нельзя приветствовать. В кризисные часы нужен силный лидер с трезвым пониманием проблем региона и четкой стратегией из решения.
  Большой проблемой свободовцев являеться их генетическое непринятие альтернативных мировозрений. Они считают, что существует только один правильный взгляд на жизнь и он принадлежит только им. Люди с другими ценностями для них подозрительны и второсортны.
  Работая над решением проблем области Гончару и его побратимам необходимо научиться принимать людей такими как они есть, а не загонять в прокрустово ложе своих схем “свой – чужой”.
  Став главой обласного совета Гончар превратился в первого слугу общины области и теперь он должен “почути кожного”, а не стать над громадою и воспитывать её “именем майдана”.
  Это тест на социальную зрелость и политическую ответственность хмельницких свободовцев.

 4. Чи продовжить ВО «Свобода» дальше боротьбу із хабарництвом, чи ОБМЕЖИТЬСЯ СВЕСТУНОМ ? ПРОДОВЖЕННЯ БУДЕ ?
  ЧИ ПОМОЖЕ ЇМ В ЦЬОМУ ІВАН ГЛАДУНЯК ТА АСОЦІАЦІЯ СТОМАТОЛОГІВ ХМЕЛЬНИЧИНИ ?

  Як поступить із нижче перечисленими хабародавцями, тобто особами що давали хабарі Свестуну Роману Степановичу за здачу звітів по стоматології, видачу позитивних рецензій для проходження атестації по присвоєнню,підтвердженню кваліфікаційних категорій, видачу заключень про відповідність стоматологічних кабінетів діючим стандартам,правилам та нормам, отримання відповідних ліцензій для роботи стоматкабінетів ?

  З певних міркувань прізвища хабародавців упускаю!

  1.Завідуючої стоматологічним відділенням Красилівської ЦРЛ – позаштатного спеціаліста зі стоматології району, за дачу хабара в сумі 3200 грн.;

  2.Завідуючої стоматологічним відділенням Білогірської ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 600 доларів США, що по курсу Національного банку України становило 4751 грн. 12 коп. та 1000 грн., що разом становить 5751 грн. 12 коп.;

  3.Хірурга-стоматолога Кам’янець-Подільської ЦРЛ – позаштатного стоматолога Кам’янець-Подільського району, за дачу хабарів в сумі 6000 грн.

  4.Завідуючої стоматологічним відділенням Дунаєвецької ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 4800 грн.;

  5.Завідувача стоматологічним відділенням Новоушицької ЦРЛ, за дачу хабара в сумі 1600 грн.;

  6.Головного лікаря Кам’янець-Подільської міської стоматологічної поліклініки, за дачу хабара в сумі 2000 грн.;

  7.В.О.головного лікаря Шепетівської районної стоматологічної поліклініки – районного лікаря-стоматолога, за дачу хабара в сумі 1600 грн.;

  8.Лікаря – стоматолога – терапевта Деражнянської ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 3100 грн.;

  9.Завідуючого стоматологічним відділенням Хмельницької ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 4800 грн.;

  10.Завідуючої стоматологічним відділенням Старосинявської ЦРЛ – позаштатного стоматолога Старосинявського району, за дачу хабара в сумі 700 грн.;

  11.Лікаря-стоматолога Теофіпольської ЦРЛ – районного стоматолога Теофіпольського району, за дачу хабарів в сумі 3500 грн.;

  12.Завідуючого стоматологічним відділенням Волочиської ЦРЛ – районного стоматолога Волочиського району, за дачу хабарів в сумі 3400 грн.;

  13.Завідуючої стоматологічною службою Віньковецької ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 7200 грн.;

  14.Завідуючого стоматологічним відділенням Ізяславської ЦРЛ – позаштатного стоматолога Ізяславського району, за дачу хабарів в сумі 1500 грн.;

  15.Завідуючого стоматологічним відділенням Ярмолинецького ЦРЛ – спеціаліста з стоматології Ярмолинецького району, за дачу хабарів в сумі 2600 грн.;

  16.Заступника головного лікаря з медичної частини Кам’янець-Подільської міської стоматологічної поліклініки, за дачу хабарів в сумі 4000 грн.;

  17.Головного лікаря стоматологічної поліклініки Славутської ЦРЛ – районного позаштатного спеціаліста зі стоматології, за дачу хабарів в сумі 3000 грн.;

  18.Завідуючої стоматологічним відділенням Летичівського ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 1500 грн.;

  19.Головного лікаря стоматологічної поліклініки Старосинявської ЦРЛ, за дачу хабара в сумі 1500 грн.;

  20.Завідуючого стоматологічним відділенням Полонського ЦРЛ – позаштатного спеціаліста зі стоматології Полонського району, за дачу хабара в сумі 1600 грн.;

  18 фізичних осіб-підприємців, за дачу хабарів в сумі по 800 грн. кожним;

  3 фізичних осіб-підприємців, за дачу хабарів в сумі по 500 грн. кожним;

  фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 200 доларів США, що по курсу Національного банку України становило 1580 грн. 76 коп.;

  • директора ПП «Лакі Дент», за дачу хабара в сумі 800 грн.;
  • власника ПП «Магістр-Валентина», за дачу хабара в сумі 3200 грн.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 4600 грн.,
  • лікаря-стоматолога ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина № 4» м. Нетішин, за дачу хабара в сумі 500 грн.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 5500 грн.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 5000 грн.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 100 доларів США, що по курсу Національного банку України становило 791 грн. 03 коп.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 5000 грн.;
  • директора ПП «ОСОБА_55», за дачу хабара в сумі 5000 грн.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 5000 грн.;
  ТАК ЯКА В НИХ ЗАРПЛАТА,ЯКЩО ДАЮТЬ ТАКІ ХАБАРІ?

  • Клептоманська шушара була, є і буде панувати на хмельниччині якщо на законодавчому рівні не ввести в країні смертну кару для падлюк, навести порядок потрібно невідкладно, а то негідники-шлепера перефарбувавшись в героїв майдану “возомнят себя как и прежде богами (по сути вонючая уголовщина)”! Нова українська влада має забезпечити шлеперське бидло місцями біля параші, в петушатніку, щоб кукарікали подонки , тоді буде порядок на нашій землі!
   Слава Україні! Слава Героям Майдану!

 5. Судя, по тому, что мы уже увидели, то политика будет проводиться фашистская.
  И кто его избирал?
  Наркоманский майдан? /см. ссылку/
  http://www.youtube.com/watch?v=6VPsVHbN82s \
  Нам уже хватило новой власти по завязочку.

  • Оля, що подобається стара влада? То тікай до януковича. Читаю твої коментарі і співчуваю, живеш в рідному місті і боїшся, бо за кожним вуглом привиджується наркоман-майданівпць.

   • Віта, стара влада не подобається ні кому, але стає моторошно від того, кого вибрав майдан,люди, які знають його особисто ні коли би його не обрали!

 6. не треба Симчишина губернатором. Ви його спалите. Ми оберемо його мером міста на виборах.

 7. Хочу, аби КУЛЬТУРА І МИСТЕЦТВО не продовжувало існувати на залишковому приципі.

 8. А чого не промосковську? А яку ще можно проводити політику на хмельниччині?

 9. Між іншим активісти Свободи ведуть себе нахабно, агресивно, на Площі в Хмельницькому, безпричинно провокують бійки, звинувачуючи тих чи інших людей бездоказово в відсутності на Майдані під час протистоянь! Приписують собі заслуги героїв Майдану. Погрожують фізичною розправою громадянам .Так 12 березня 2014 року, о 10.30 г. на Площі, біля свободівскої палатки черговим свободівцем, агресивним, пристаркуватим психопатом був вчиненний напад на перехожих громадян УКраїни (один із них мешканець Криму – біженець), спровокована бійка, постраждав кримчанин-украінський патріот . Провокативні дії так званих ” героїв” невідомо якого майдану шкодять Україні! Беручи в ту чи іншу політичну організацію, тих чи інших осіб, бажано пастирям атестувати особу на психічну адекатність! Не ганьбіть Україну, “герої”- давно прочитаного роману!

  • А вам тільки би по критикувати та потикати пальцем в небо!!!
   А чому ж ви шановний пане не покажите докази того що відбулось!!!? Я зараз напишу що особисто ви таке робили і що ви тоді скажете?
   Перш ніж поширювати інформацію таку потрібно мати хоч якісь докази!
   Постійно сидять і поливають брудом і “Свободівців і Бютівців”

   • “КПУСВОБОДА-ПРБЮТ та іх брати і сестри ” – одне і теж – грають на публіку в політичних Казанових кидають мячики кохання з рук в руки один-одному……- горе для нашої держави. За політичними казановими немає майбутнього в нашій країні. Між іншим Кримиінал та гомосеки мають відійти в минуле. Потрібно провести люстрацію на всіх рівнях аби раз і назавжди поставити заслін політично-кримінальній педерастії на теранах нашой багатостраждальної країни.Краіна потребує нових політичних лідерів з якими вільється в кращий демократичний, європейський світ.

 10. Хай краще буде фрукт чи цей підарас Гладуняк разом зі своею командою.Гаврилюк нахуй тобі цей Гладуняк зі своею сворою Ганьба цій званій Батьківщини.

 11. Свору бандитів-героїв, що обкрадає мешканців нашої багатостраждальної землі кілька десятків років та їх отприсків потрібно ізолювати від владного корита на пожиттево . Десятки років орденоносні шлепера рулят грабуючи та обкрадаючи громадян, державу прикриваючись національною символікою, партквитками різних політикокримінальних угруповань та депутатським статусом! Потрібна люстрація всіх бандитів-демократів-героїв-орденоносців…, більшость з яких мають перебувати в виправних таборах. Україна має очиститися та рухатися в Європу без орденоносної, клептоманської скотарні.Слава Україні! Слава Героям Небесної Сотні! Слава Трибуналу Небесної Сотні!

 12. Поки що нічого не бачу дієвого від нових лідерів. Скоро один з одним не будемо розмовляти,бо здається,що здають один одного. От таке вони зробили.все рівно який буде президент,тільки щоб було краще. Напишіть за кого?

 13. Біда хохлів в тому, що вони завжді зраджували один одного з метою отримати личку від хозяїна, бо хохол без лички , що справка без печатки. Покажіть хоч їдного владного хохлатого підлабузника який би не потішався орденами та медальками…чи іншими регаліями за дуполизство. Зараз наперегонки один поза одним намагаються залицятися перед россіянами здаючи один одного в надії отриматі від россійського пана личку на погон чи на дупу. Здали Крим і здають інші частини країни. Ганьба і позор личкарям -дуполизам зрадникам. Прошу не ставити на один рівень хохлів з українцями, бо українець-це патріот, але їх меншість від того і лихо коїться на вкраїні нашій!Хохол по своїй природі личкар та зрадник – горе на нашій землі!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.