Високопосадовці райдержадмінстрацій Хмельниччини перед вільнюським самітом активно спілкуються з підлеглими і громадою та пояснюють, чому Україні в євровідносинах потрібна пауза.
Під час апаратної наради голова Волочиської РДА Ігор Добжанський зауважив, що “рішення Уряду взяти паузу не є політичним – воно було прийняте в результаті аналізу торговельних відносин між Україною і Росією і реалістичної оцінки тих економічних проблем, які виникають з моменту підписання Угоди в відсутність пропозицій від ЄС щодо компенсації втрат”.
Керівник району вважає, що продукція ПАТ «Мотор Січ» і місцевого машинобудівного заводу могла би втратити російський ринок збуту.
Голова Білогірської районної державної адміністрації Валерій Курсов провів зустріч з громадами сіл Залузької та Вікнинської сільських рад, з якими поділився думками щодо інтеграції України в європейське співтовариство. Він сказав, що саме сьогодні наша держава знаходиться найближче до підписання угоди про асоціацію з ЄС. І це заслуга чинної влади на чолі з Президентом України Віктором Януковичем.
Водночас пан Курсов заявив, що з євроінтеграцією доведеться зачекати, адже Асоціація з ЄС на даному етапі – величезні втрати, які Україна вже понесла, і буде нести в майбутньому. Тільки за останні чотири місяці через зменшення товарообігу з Росією Україна втратила 40 млрд. грн. І Європейський Союз не запропонував механізму компенсації наших втрат.
“Ми будуємо державу, в якій права людини, рівність усіх перед законом, право вибору, соціальний захист є найвищими цінностями для всіх, без різниці, в якому регіоні ти живеш і на який майдан виходиш!” – додав голова Білогірської РДА.
Керівництво Славутської РДА провело нараду з працівниками апарату. на якій обговорили питання співробітництва ЄС. За словами керівника апарату РДА Наталії Войтюк, рішення Уряду взяти паузу не є політичним і було прийнято в результаті реалістичної оцінки тих економічних проблем, які виникають з моменту підписання Угоди за відсутності пропозицій від ЄС щодо компенсації втрат. Чиновниця все ж таки залишила сподівання для підлеглих, озброївшись висловами Януковича.
“У нас ніхто не вкраде мрію про Україну рівних можливостей , про європейську Україну . Так само , як ніхто не зіштовхне нас з праведного шляху , що веде до нашої мрії”, – продекламувала Гаранта пані Войтюк.
У Старокостянтинові для обговорення курсу на ЄС зібрали сільських голів. Голова РДА Олександр Островський наголосив, що “Євросоюз залишає відчиненими двері в Європу для нашої держави. Іншого шляху в України немає”. І перед представниками місцевого самоврядування пан Островський похвалив Януковича.
“Питання підписання чи не підписання будь-якої угоди повинно бути обґрунтованим і виваженим. Держава має діяти в інтересах українського народу. Озвучені в інтерв’ю з Президентом України Віктором Януковичем провідним телеканалам ризики для української економіки та людей в разі підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, крок чесний і сміливий”, – зазначив голова Старокостянтинівської РДА.
У Ярмолинецькому районі влада провела 27 листопада аж два заходи. щоб підтримати європрагнення Януковича. Спочатку голова РДА Валерій Кадиш поспілкувався з начальниками управлінь райдержадміністрації, керівниками установ та організацій району. Він пояснив, що Урядом ведеться планомірна робота з модернізації економіки і впровадження реформ, направлених на підвищення соціальних стандартів життя українців. Інтереси українського суспільства вимагають від влади збалансованого, виваженого підходу до процесу євроінтеграції, всебічного аналізу досягнутих і перспективних домовленостей та угод. Тож Угода про Асоцціацію може бути підписана весною 2014 року, припустив чиновник.
Громадська рада при Ярмолинецькій РДА ухвалила резолюцію, в якій висловила “повну та всебічну підтримку євроінтеграційному курсу Президента”.
Однак, скаржаться представники громадської ради, “європейська спільнота, МВФ виставили перед Україною не прийнятні умови щодо підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, скорочення працівників бюджетної сфери, замороження і так порівняно низьких зарплат та пенсій. Сьогодні ми маємо що поставити на європейський та світовий ринок. Проте квотування нашої продукції не дає Україні бути рівноправним партнером у світовій торгівлі”.