Завдяки лінощам прокуратури “Нібулон” зможе зібрати врожай на 450 га державної землі

Суд визнав незаконним і скасував рішення сесії Сокільської сільської ради (Хмельницька обл.), відповідно до якого ТОВ сільськогосподарське підприємство «Нібулон» надано в оренду на 11 місяців ділянки загальною площею 453,21 га, пишуть “Наші гроші”.

Однак цього сезону земля залишиться у використанні «Нібулону». Про це свідчить рішення Господарського суду Хмельницької області від 5 листопада.

Приймаючи рішення у червні цього року, сільрада перевищила свої повноваження, оскільки ці ділянки знаходяться за межами населеного пункту і є державною власністю.

У ході розгляду справи з’ясувалося, що сільрада у жовтні цього року сама скасувала своє червневе рішення про передачу ділянок «Нібулону». Втім, суд цей факт не використав, оскільки сільрада не мала права відміняти власне рішення. Воно має визнаватися недійсним в судовому порядку.

Прокуратура також просила суд повернути вказані ділянки. Однак цю вимогу суд залишив без розгляду, оскільки прокуратура і облуправління Держземагенства не надали суду необхідні докази, які витребував суд. Зокрема, документально підтверджений розрахунок вартості земельних ділянок, а також докази, які підтверджують користування фірмою ділянками на час звернення до суду із позовом.

За шість місяців цього року «Нібулон» сплатив до бюджету сільради 91 тис грн. орендної плати. Фірма орендувала 251,38 га для сінокосіння і 201,82 га – для вирощування пшениці (соняшнику). За даними прокуратури, загальна вартість цих ділянок становить 9,29 млн грн.

Засновниками ТОВ СП «Нібулон» є Олексій Вадатурський і його син Андрій Вадатурський.

«Нібулон» є однією з найбільших агрокомпаній України, входить в топ-5 експортерів зернових України.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.