Мажоритарник Бондар пропонує вдосконалити правове регулювання користування землею

Народний депутат України від Партії регіонів (191 виборчий округ) Віктор Бондар зареєстрував проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування землею.

Відповідний законопроект опублікований на сайті ВР.

За словами автора законопроекту, нині недостатньо врегульованим залишено питання захисту прав та законних інтересів учасників правовідносин при спадкуванні земель та забезпечення належного збереження земель до передання спадкоємцю або визнання їх відумерлою спадщиною.

Крім цього, досить гострою є проблема законодавчого забезпечення охорони земель. Приблизно 1,5 мільйони гектарів ріллі не використовуються протягом термінів, зазначає Бондар.

Проектом закону пропонується визначити мінімальний термін дії договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на рівні 7 років. В той же час зберігається нині чинна норма про максимальний термін оренди – 50 років.

Законопроектом врегульовано питання гармонізації термінів закінчення дії договору оренди, моменту передачі від користувача власнику земельної ділянки сільськогосподарського призначення та закінчення періодів достигання та збору культур.

Зміни, що пропонується внести до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», спрямовані на виключення суб’єктивного фактору у визначенні моменту виникнення права користування нерухомим майном. Так, зокрема, передбачено, що заява про державну реєстрацію прав на нерухоме майно має бути зареєстрована не пізніше дня, наступного за днем її надходження до органу державної реєстрації. Заява вважається зареєстрованою у будь-якому випадку, якщо у вказаний строк орган державної реєстрації не повідомив заявника про неприйняття поданих ним документів до державної реєстрації.

Значну увагу приділено питанню охорони земель. Приймаючи в користування земельну ділянку, орендар зобов’язаний зберегти наявні біохімічні показники відповідної ділянки, а за можливості здійснити усіх доступних заходів для покращення якості ґрунту. Так само, з метою збереження ґрунтів та забезпечення належного використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення передбачено відповідальність власників земельних ділянок, які не передали їх в оренду та самі не використовували протягом одного року і більше. На думку автора законопроекту, зазначений механізм стимулюватиме учасників земельних відносин до відповідального ставлення до землі.

Довідка НГП. У власності громадян України знаходиться понад 80% від загальної площі ріллі, що становить близько 27 млн. гектарів земель. Загалом же у власності перебуває більше 30 млн. гектарів сільськогосподарських угідь, що відповідає понад 70% від усіх сільськогосподарських угідь України.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.