Близько 700 комунальних друкованих засобів масової інформації в Україні сьогодні потребують реформування.
Про це під час конференції «Сприяння поінформованості: Розвиток мережі 54 інформаційних пунктів НАТО в обласних універсальних наукових бібліотеках та бібліотеках державних університетів Україні» в Києві повідомив директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо Богдан Червак, передає “Урядовий портал”.
«В Україні ще залишається близько 700 комунальних журналів та газет. Це видання, засновниками яких є органи місцевої державної влади чи центральні органи влади. Роздержавити саме цей спектр друкованих ЗМІ, що, очевидно, є вимогою європейських інститутів, покликаний закон про реформування державних друкованих засобів масової інформації», – сказав він.
Нагадаємо, Держкомтелерадіо України підготував проект закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» і вніс його на розгляд Уряду.
Ним пропонується визначити пріоритетне право трудового колективу редакції на вибір способу реформування, яке, в свою чергу, відбуватиметься у два етапи. Перший – так званий «пілотний» проект – передбачає добровільну участь редакцій у реформуванні впродовж 3 років. Також законопроект вирішує питання передачі власності майна ЗМІ, приміщень, соціальних гарантій журналістів тощо.
Схожі матеріали:
- Кандидат від Порошенка та продавець риби з Нетішина перерахували “Слузі народу” 3 млн грн
- Депутати Хмельницької міськради дадуть комунальній газеті 1,7 млн. грн на роздержавлення
- Роздержавлені “Подільські вісті” і ще з десяток районок можуть одержати одноразову фінпідтримку
- Вже 10 комунальних ЗМІ Хмельниччини погодилися роздержавитись у першому етапі
- За рік на Хмельниччині скоротилося 65 друкованих ЗМІ