На Хмельниччині за І квартал експорт переважав над імпортом, відповідно, 135,7% і 60,7%

За І квартал 2013р. підприємства Хмельницької області експортували товарів на 126,5 млн. дол., імпортних товарів отримано на 88,9 млн.дол. Порівняно з І кварталом попереднього року експорт становив 135,7%, імпорт – 60,7%, повідомляє Головне управління статистики в області.

За даними облстату, додатне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 37,6 млн.дол.

Зовнішньоторговельні операції з товарами Хмельниччина здійснювала з партнерами з 83 країн світу.

До країн СНД було експортовано 46% усіх товарів, до країн ЄС – 38%. З країн СНД імпортовано 11% усіх товарів, із країн ЄС – 54%.

Найбільші обсяги товарів експортовано до Російської Федерації (майже 40% від усього експорту області), імпортних товарів найбільше одержано з Німеччини (майже 18%).

Вагомими зовнішньоторговельними країнами-партнерами області залишаються Польща, Франція, Італія, Китай, Саудівська Аравія, Туреччина, Білорусь.

Основу товарної структури області становлять механічні та електричні машини; пластмаси і полімерні матеріали; продукти рослинного та тваринного походження; транспортні засоби; керамічні вироби; меблі.

У порівнянні з І кварталом 2012р. збільшився експорт олії соняшникової, цукру білого, кукурудзи. Зросли й імпортні поставки сільськогосподарських машин, вантажних автомобілів, тракторів, зернозбиральних комбайнів, бавовняних тканин.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.