Оператор всіх діючих атомних електростанцій України – держкомпанія «Енергоатом» вивчає можливість експорту електроенергії до Польщі та Угорщини з 2-го енергоблоку Хмельницької АЕС і має намір в грудні надати розрахункову документацію на розгляд уряду.
Про це повідомив журналістам президент компанії «Енергоатом» Юрій Недашковський, передає УНІАН.
«Наступного тижня делегація «Енергоатома» та «Укренерго» виїжджає до Польщі на переговори, і думаю, до кінця року ми зможемо надати для нашого уряду можливість експорту електроенергії з 2-го блоку ХАЕС», – сказав Недашковський.
При цьому він зазначив, що компанія розглядає також можливість експорту електроенергії до Угорщини. За його словами, можливий обсяг експорту електроенергії може становити близько 7 млрд кВт/год на рік.
Недашковський уточнив, що при експорті електроенергії до Польщі може бути використана лінія потужністю 750 кВ «Хмельницька АЕС – Жешув».
Президент «Енергоатома» наголосив, що можливість експортувати електроенергію дасть змогу компанії залучати значні кошти для модернізації та продовження терміну служби енергоблоків.
Довідково. Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» – найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва близько 50% у загальному обсязі виробництва електроенергії України.
На «Енергоатом» покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх АЕС країни.
За встановленою потужністю ядерних енергоблоків України займає сьоме місце в світі. Всі реактори типу ВВЕР. В Україні діють 4 атомні електростанції з 15 енергоблоками, одна з яких, Запорізька АЕС, з 6 енергоблоками загальною потужністю 6000 МВт є найбільшою у Європі.