У дошкільних і навчальних закладах краю не дотримуються норм дитячого харчування – прокуратура

У прокуратурі Хмельницької області констатували, що усупереч вимогам законодавства, в окремих навчальних і дошкільних закладах краю не дотримують норм харчування, діти позбавлені повноцінного та збалансованого раціону.

Як повідомили НГП у прес-службі обласної прокуратури, вихованці дитсадків райцентру Дунаївці протягом року недоотримували м’ясо, рибу, молоко і сир. У недостатній кількості споживали їх і школярі Городоцького та Кам’янець-Подільського районів.

Прокурором Ізяславського району встановлено, що в деяких яслах-садках використовували кавовий напій, какао, консервований зелений горошок та інші продукти без документів, що засвідчують їх безпечність та якість.

У низці загальноосвітніх шкіл міста Хмельницького, Красилівського і Хмельницького району дітей годували забороненими продуктами, які містять штучні барвники  та ароматизатори.

Як виявила прокуратура, в Ізяславській центральній райлікарні  взагалі відсутній наказ головного лікаря про організацію харчування дітей упродовж 2013 року. Тут, замість повноцінного раціону для неповнолітніх пацієнтів, допускається використання продуктів без належних документів.

У школах Волочиського району зафіксовані факти закупівлі продукції тваринного походження без якісного посвідчення і проведення ветеринарно-санітарної експертизи. А посадовці управління ветеринарної медицини про вилучення її з обігу навіть не подбали.        

На усунення усіх виявлених порушень цьогоріч прокурорами внесено 31 подання, до відповідальності притягнуто 20 посадових осіб, половина з них – органів контролю, за реагування прокуратури поновлено права сотень дітей, неякісні продукти вилучені з обігу.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.