Аграрії Хмельниччини відмовляються від цукрового буряку

У 2013 році у Хмельницькій області на 60% скорочуються площі посівів цукрових буряків.

Про це НГП повідомила начальник відділу рослинництва департаменту агропромислового розвитку Хмельницької ОДА Ванда Сердюк.

Вона зазначила, що цього року заплановано посіяти 30 тис. га цукрових буряків, що на 20 тис. га менше, ніж торік. На 29 квітня в області посіяно 25,9 тис. га культури або 86% до прогнозу.

“Таким чином аграрії регіону відреагували на низькі закупівельні ціни на сировину та цукор”, – сказала вона.

В.Сердюк заспокоїла, що дефіциту цукру в області не буде.

“Попередні роки Хмельницька область демонструвала перевиробництво цукру. Зокрема, 2011 року було вироблено 160 тис. т цукру, 2012 року – 233 тис. т. Потреба краю у цукру разом з кондитерською галуззю становить 90-100 тис. т на рік. Дефіциту не буде і подоляни їстимуть власний цукор”, – пояснила начальник відділу рослинництва.

Разом з тим В.Сердюк наголосила, що цукровий буряк треба вирощувати, щоби не втратити технологію і завантаженості цукрових заводів. Однак у сезоні цукроваріння-2013 Шепетівський цукровий завод відмовляється від запуску і переробки.

“У Шепетівському районі навіть сільськогосподарські підприємства цього року не планують сіяти цукровий буряк”, – додала вона.

Як відомо, у 2012 році переробляли цукровий буряк 5 заводів: ТОВ “Теофіполький цукровий завод”, ТОВ “Шепетівський цукровий завод”, ТОВ “Красилівський цукровий завод”, ТОВ “Наркевицький цукровий завод”, ВАТ “Старокостянтинівський цукровий завод”.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.