Українці самі занижують собі зарплату

Кількість безробітних в Україні скорочується. Згідно з даними Державної служби статистики, в березні цього року змогли знайти собі роботу 17,5 тис. осіб, які перебувають на обліку в центрах зайнятості. Розмір середньої зарплати українців зараз становить 3 тис. грн. на місяць ($ 380). Це в рази менше, ніж у сусідніх країнах. Наприклад, середня зарплата в Польщі за підсумками 2012 року склала $ 1130, у Росії – $ 906, Білорусі – $ 553. Менше ніж в Україні заробляють тільки в Молдові – близько $ 275.

Почасти в низькому рівні оплати праці винні самі українці. Вони часто недооцінюють вартість своєї роботи і просять у роботодавців зарплату меншу, ніж ті готові платити. Про це свідчать результати досліджень агентств з найму персоналу. Частіше за інших цим грішать педагоги та IT-фахівці, музиканти та фахівці з нерухомості. (Див. «Топ-7 професій, фахівці яких себе недооцінюють»). З іншого боку, охоронці, банкіри, рекламісти та страхові агенти вимагають заробітну плату на 20-50% вищу, ніж їм реально готові платити роботодавці (див. «Топ-7 професій, фахівці яких себе переоцінюють»).

У пошані робота з перспективою

Більшість українців – честолюбні й амбітні. Згідно з даними опитування порталу rabota.ua, при виборі нового місця роботи для 74% претендентів є важливою умовою наявність можливості для професійного зростання. На новому місці роботи українці хочуть підвищувати свою кваліфікацію, розширити коло обов´язків і просуватися кар´єрними сходами.

Шукають колектив з хорошою атмосферою дві третини всіх шукачів (65%). Вони описують команду своєї мрії як «дружний і згуртований колектив професіоналів». При цьому кількість товаришів по службі для українців значення майже не має. Вони однаково раді працювати в маленьких і великих компаніях.

Що цікаво, місце розташування та благоустрій офісу виявилися важливими чинниками при виборі роботи для половини претендентів (51%). Ще більше третини українців (35%) особливо звертають увагу на внутрішній розпорядок у компанії. Вони мріють про вакансії з вільним графіком роботи і без суворого контролю над їхньою діяльністю.

Примітно те, що, вибираючи нове місце роботи, українці не керуються порадами друзів і рекрутерів. І вже зовсім вони не схильні довіряти публічному образові компанії, створеному в ЗМІ. Головним критерієм оцінки привабливості фірми для них є відгуки її колишніх і нинішніх співробітників.

Надбавки до платні просити не прийнято

Розмір заробітної плати для українців дуже важливий. Лише менше ніж 5% людей миряться із зарплатою, яка, на їхню думку, є несправедливою. Що цікаво, вважають, що роботодавець їм недоплачує, 61% усіх працездатних українців. При цьому тільки кожен четвертий із них зважиться просити у начальства надбавку до платні. Більшість просто починають шукати нове робоче місце з більш вигідними умовами. Хоча, як зазначають рекрутери, знайшлося і 7% співробітників, які щиро вважають, що отримують більше, ніж варто було б.

А ось те, що українці працьовиті, підтверджують усі рекрутингові компанії країни. Згідно з їхніми дослідженнями, 90% співвітчизників готові працювати більше і довше, щоб збільшити свій заробіток. Щоправда, вдається знайти другу роботу лише кожному десятому працівнику.

У дорогу за зарплатою

Щоб заробляти більше, українці все частіше вирішуються змінювати місце проживання. Переїхати в інше місто сьогодні готовий кожен п´ятий працівник. При цьому особливе значення має місце «прописки» роботодавця. Охочих проміняти великі міста на райцентри – одиниці. Навпаки, близько половини професіоналів із регіонів бажають переїхати жити і працювати до столиці. Ще 30% були б не проти попрацювати в комфортних умовах на березі Криму. Істотно менше охочих відправитися, навіть у разі вигідної пропозиції, в Одесу (24%), Львів (22%) і Дніпропетровськ (17%).

Від нового іногороднього роботодавця працівники чекають допомоги у вирішенні житлового питання: надання службового житла або виплати «підйомних» у розмірі двох-трьох місячних окладів.

Михайло Орлюк, “Коментарі”.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.