Одіозні Табалови викупили у Бесєди маслосирбазу

На фото: батько і син Табалови

Компанія зі скромною назвою «Хмельницька маслосирбаза» – один з найбільших виробників молокопродуктів у Хмельницькій області (700 працівників, 200 видів продукції під ТМ «Вершковий рай», щорічна виручка – більше 220 млн гривень) – змінила власників.

Про це повідомляє видання Forbes.ua.

У березні змінилися власники майже 100% акцій, проданих менеджерами компанії. Найбільшою часткою володіла директор заводу, депутат Хмельницької міськради від Партії регіонів Людмила Бесєда, якій належало 54%.

Нові власники хмельницького підприємства – чотири кіровоградських ТОВ, кожне з яких оформило у своїй власності рівно 24,5% акцій. Така схема придбання не вимагає звернення до Антимонопольного комітету України за дозволом, адже на кожного покупця припадає менше чверті статутного капіталу.

Можливо, небажання покупців афішувати угоду викликано тим, що вони пов’язані з Олександром Табалова. Цей кіровоградський бізнесмен і його син Андрій прославилися на всю країну в кінці 2012 року: потрапивши до парламенту за підтримки об’єднаної опозиції, вони так і не вступили в її фракцію.

Кілька нових акціонерів «Хмельницької маслоросирбази» («Житній урожай», «Добре молоко») володіють частками в черкаському і кіровоградському хлібокомбінатах, що входять до холдингу «Формула смаку». До виборів його очолював Табалов-молодший.

Табалов-молодший відхрещується від купівлі «Хмельницька маслосирбаза».

«Я не маю до цього ніякого відношення, оскільки весь бізнес передав, коли був обраний народним депутатом», – передала Forbes його відповідь прес-секретар Оксана Якуніна.

Це дивно, адже всього два тижні тому Табалов міркував про купівлю молочного заводу в Польщі чи Угорщині. Закордонна компанія може увійти в інший бізнес сім’ї – молочний холдинг «Волошкове поле». На відміну від хлібного бізнесу, виробництвом «молочки» Табалови зайнялися порівняно недавно, викупивши в середині 2000-х років черкаський завод «Юрія» в Анатолія Волошина. Незабаром до холдингу увійшов і найбільший в країні виробник згущеного молока – Первомайський молочно-консервний комбінат. Сумарна виручка двох заводів в першому півріччі 2012 року досягла 330 млн гривень.

«Хмельницька маслосирбаза» – не лідер у своєму сегменті, але відкриває для холдингу «Волошкове поле» нові ринки. Це випуск твердих сирів (2% національного виробництва) і плавлених сирків.

На 23 квітня заплановано збори акціонерів «Хмельницька маслосирбаза». Кілька днів тому до його порядку був доданий пункт про переобрання директора. Місце Людмили Бесєди, що працювала на цій посаді два десятиліття, швидше за все, займе хтось з менеджерів Табалова.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.