На Хмельниччині діє «гаряча лінія» стосовно бездіяльності органів влади у разі підтоплення населених пунктів.
Як повідомили у прес-службі обласної прокуратури, громадяни можуть звертатися в прокуратури районів та міст або на «гарячу лінію» прокуратури області з метою мінімізації наслідків повені та бездіяльності органів влади.
За даними облпрокуратури, через підняття рівня ґрунтових вод сталося підтоплення окремих населених пунктів Полонського, Старокостянтинівського, Старосинявського, Чемеровецького, Білогірського, Шепетівського, Волочиського, Летичівського і Дунаєвецького районів та міста Хмельницького.
Крім того, на Хмельниччині створено обласний оперативний штаб, у зонах підтоплення працюють оперативні групи у складі рятувальників та представників органів місцевої влади і самоврядування.
Як відомо, віце-Прем’єр-міністр України Олександр Вілкул на одній з останніх селекторних нарад висловив занепокоєння 2570 ставками Хмельницької області, які становлять загрозу підтоплення сільськогосподарських угідь та населених пунктів. Поряд з тим, 1682 гідроспоруди регіону не мають постійних власників, частина дамб даних споруд знаходяться в захаращеному стані, які в свою чергу становлять потенційну небезпеку.