На ліквідацію можливих негативних наслідків паводку у Хмельницькій області створено резервний фонд, який становить 3,6 млн грн.
Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Вадим Гаврішко на всеукраїнській селекторній нараді, передає прес-служба ОДА.
Високопосадовець зауважив, що з метою безпечного проходження весняного льодоходу, вжито всіх необхідних заходів. В області створений та працює оперативний штаб і його робоча група та створено місцеві штаби, які працюють в посиленому режимі. Всього до складу угрупованих сил залучено 967 одиниць техніки, 447 плавзасобів та близько 1680 чоловік.
Як повідомляв НГП, прем’єр-міністр України Микола Азаров занепокоєний станом гідротехнічних споруд Хмельницької області і цікавиться, хто відповідає за це питання.
Про це глава уряду сказав під час вступного слова на засіданні Кабміну 27 березня.
“Водозливи та дренажні системи до 5 квітня мають бути повністю очищенні від усього що може заважати сходу води, місця, які може підтопити вода – максимально захищені… Я вимагаю граничної відповідальності та вимогливості керівників у цих питаннях. Але не у всіх поки що це бачу. Так, у Хмельницькій області не мають балансоутримувачів 1 тисяча 682 гідроспоруди. Крім того, на території області розташоване 51 водосховище та 2 тисячі 570 ставків, які становлять загрозу підтоплення або затоплення територій, населених пунктів та сільгоспугідь, розташованих уздовж їх водотоків”, – наголосив М.Азаров.
За словами глави уряду, Житомирська, Закарпатська, Одеська, Тернопільська, Хмельницька області не готові до пропуску повені.