Гострий на язик губернатор — best of the best

Карикатура з сайту golos.com.ua

Три роки тому ще ніхто із затятих політичних скептиків не міг подумати, що мине кілька місяців і про Хмельницьку область знатимуть по обидва береги Дніпра. Все — завдячуючи нестандартному мисленню і поведінці нового керманича області Василя Ядухи, якого на посаду голови облдержадміністрації командирував Президент Віктор Янукович. Представника Партії регіонів, якого 19 березня офіційного представив тодішній президентський “силовик” Володимир Сівкович, з простягнутими обіймами і букетом червоних троянд зустрів політичний опонент, екс-керівник обласної організації ВО “Батьківщина” Олександр Буджерак. 

За три роки Василь Ядуха виріс до рівня високопосадовця, якого побоюються підлеглі; правоохоронні органи безсилі перед окремими скандальними темами, що безпосередньо стосуються очільника регіону; а зачистка інформаційного простору (фактичний поділ на своїх-чужих) була зведена до максимуму.

“Незалежний громадський портал” пропонує читачам згадати найодіозніші вислови пана Ядухи, який неодноразово “зривав” “гран-прі” всеукраїнських ЗМІ.

— Ця влада — від Бога. А тому потрібно у бік відкинути політичні вподобання і працювати на її авторитет, — з цього все почалося. Василь Степанович на одному із засіданні колегій облдержадміністрації у червні 2010 року чітко пояснив землянам неземну місію команди Віктора Федоровича. Відповідно, “божі” намісники  мають відрізнятися від пересічних громадян передовсім вбранням.

— Ми не самостійна одиниця від державної влади. Ми обов’язково впроваджуватимемо дрес-код для працівників облдержадміністрації тоді, коли відповідне рішення розповсюджуватиметься на держслужбовців Кабміну та інших державних установ. Ми добре розуміємо структуру, вертикаль влади, — слідував традиціям одежного “фен-шую” губернатор Хмельниччини.

Будівництво вертикалі хмельницької влади відбувалося у найжорсткіших та найдисциплінованіших умовах. Підлеглим строго заборонено “капати” на боса у вищі інстанції, тобто до Адміністрації Президента або Кабміну. За непослух — відрізання пальців.

— Шановні мої, колеги! Хто має займатися вирішенням проблем у районах, зокрема ціновою політикою? Ми розуміємо, що це політичне питання, і проблем з продуктами харчування немає. Тому попросив би не кивати один на одного, бо пальці, особливо вказівний, за це треба відрізати. Тоді буде все як потрібно, — не жалкував В.Ядуха кадрів, яких і так катма.

Публічне ставлення губернатора до своєї команди подекуди набувало грубих форм.

— Шановні колеги, я тисячу разів наголошував — не потрібно ображатися, коли я говорю, що ти непотріб. Не варто ображатися, а необхідно робити висновки. Бо не може так бути, що один виконав всі доручення на 90 відсотків, а інший — на 10 відсотків, — сказав керманич області.

Прославився пан Ядуха і всебічним цитуванням глави держави та Прем’єр-міністра. Для нього — це найвища інстанція, слова і рішення якої недискутуються. Створення культу особи стало наріжним каменем у повсякденній рутинній роботі керівника краю.

— Коли ми говоримо про підвищення рівня пенсійного забезпечення, то якби не Віктор Янукович, який, будучи прем’єр-міністром 2004 року, значно підвищив пенсії; якби не Віктор Янукович, який на посаді президента, знову підвищив щомісячні виплати 392 тисячам населенню Хмельниччини, то ці б люди не мали цих копійок, — наголосив він.

Непрості взаємини у лідера Партії регіонів на Хмельниччині склалися з політичними опонентами. Нетрадиційна характеристика ідеології опозиції, яскравий добір епітетів, — виявилися родзинкою риторики Василя Ядухи. Особливо не шкодував відгуків про Всеукраїнське об’єднання “Свобода”.

— Мабуть, ви усі знаєте, що на вихідних було свято Хелловін. Таким чином ми обов’язково виставимо гарбузи зі свічками проти нечистої сили, що спекулює будь-якими питаннями, ставить гасла незрозуміло під чиє замовлення. Обов’язково розберемося з рейдерами на крутих джипах, які хочуть знищити державне багатство, — пообіцяв губернатор.

Василь Ядуха. Фото Віталія Тараненка

Перепало березової каші й помаранчевим та бютівцям за те, що подоляни стабільно на виборах підтримують партію Юлії Тимошенко.

— Ще сьогодні, серед невеликої частини мешканців області ходять розмови, що пенсії підвищила “Вона”, що багато справ зробила “Вона”. Але чому цій брехні ми не протиставляємо свій інтелект, конкретні справи через ЗМІ? Це помаранчеве бадилля потрібно з Хмельницької області викорінити назавжди, — метав громами і блискавками головний регіонал Хмельниччини

За свою політичну силу, як за покійника: добре або нічого.

— Знаєте, мені дуже приємно, коли звучить назва політичної сили, яку я очолюю на Хмельниччині. Це — Партія регіонів, якою я, як і 30 тисяч наших членів партії, дуже пишаюся, — сипав щиростями Ядуха.

Своєрідні стосунки зав’язалися із деякими засобами масової інформації, що подають об’єктивні публікації. Ну не любить Василь Степанович, коли на загал виноситься сміття з біло-блакитної хати. А тим паче критика на адресу першої особи з Будинку Рад за недопрацювання.

— Сам люблю писати твори. Але слово “так звані” не підходить для журналістських матеріалів, — цензурував матеріали пан Ядуха після місцевих виборів 2010 року.

Далі було більш прямолінійніше і по факту.

— Ряд журналістів свідомо десятиріччями все пишуть негативно про голову облдержадміністрації, зокрема, й про мене. Я розумію, що веду тверду політику, яка багатьом не подобається. Тож можу заявити: “Ніхто на шию не сів і не сяде”, — попередив голова ОДА.

А нещодавно крилатий гейзер Ядухи завдав нищівної атаки по представниках четвертої влади.

— І сьогодні дуже дивно виглядає інформація деяких представників опозиційних ЗМІ, а в нас 90 відсотків опозиційних, які пишуть те, що взбриде в голову або “з бодуна”. Вони порахували, що 2013 році планується створити тільки 28 тисяч нових робочих місць. Треба виходити з реалій та практичної потреби, — заявив він.

,,, Василь Ядуха полюбляє наголошувати, що він на Хмельниччину не завезений, мовляв, свій, а тому сприймайте мене таким, як є. Що, власне, і робимо.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
NGP

NGP

Редакція "Незалежного громадського порталу"

Коментарів: 3

  1. Убога людина, повністю позбавлена інтелекту, з рівнем IQ не більше 90 (дуже тупий). Але наглюча, похабна з неспівмірним апетитом до поживи і зашкаленими владними амбіціями та самооцінкою.
    такі сьогодні потрібна владі, вони будуть служити, виконувати накази, душити людей, грабувати, відбирати. Система виховує бидло і бездарів. Камо грядеші, товариство?

  2. Також Василь Степанович дав об’єктивну та однозначну оцінку професіоналізму своїм заступникам.

    “Та нах..ра потрібні такі заступники і помічники? Ти чого одна з другим працюєш проти людей”.

    Доречі заступники так і по нинішній день працюють.

  3. Нормально все сказано Ядухою, просто і доступно. Слава Богу, що не ллє водичку як усі інші – усе правельно і точно. Хай усі мають по заслугам: і заступники і бухі журналісти.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.